JUBILEA J. s. ONDERLING ZWEMFEEST JOH. v. P. 25 jaar 50 jaar 40 jaar AFD. KLAVERJAS. In de eerste plaats kunnen wij belangstellenden mededelen, dat onze afd. Klaverjas zich heeft aangesloten bij de Rotterdamse Bedrijfs-Klaver- jas-Bond, de R. B.K.B., voorlopig met 1 tiental. Indien er nog meer liefhebbers zijn kunnen wij voor de volgende competitie inschrijven met 2 tientallen. Bovendien hadden wij ingeschreven op een concours in de Rivièra-Hal, uitgeschre ven door de K.J.V. Insulinde waarbij ons kop pel Mevr. Wachtendonk-Kiekens een prijs wist te behalen. Verder wordt er op 21 December a.s. weer een concours uitgeschreven door de K.J.V. N.R.C., waarop wij ook weer zullen inschrijven. Belangstellenden, die lid wensen te worden, kunnen zich opgeven iedere Dins dagavond om 8 uur in de cantine van de werf te Rotterdam. C. v. WINGERDEN. AFD. MANNENKOOR. Hallo, Hallo, In het Wilton-Fijenoord Nieuws no. 18 van 16 November jj. wat gemist? Ja natuurlijk, helemaal geen nieuws van het Mannenkoor. Stelt U gerust, de copie was wel ingezonden, maar hoogstwaarschijnlijk niet geplaatst we gens plaatsgebrek. Maar wat in het vat zit verzuurt niet zullen we maar denken, dus U hebt nog iets te goed. O ja, over iets te goed gesproken; heeft de Propaganda-Commissie ook nog iets te goed van U, laten we zeggen bij wijze van St. Nicolaas-surprise? Zoals bijv. van de volgende inhoud: Ondergetekende: de Hr. P. GOEDHART Mej. donateur wenst te worden v.h. Mannenkoor. donatrice Donatiebedrag: 2.per jaar minimum. Donatiebedrag: per maand. U moogt het ook op rijm doen, niets op tegen hoor. Deze inspiraties worden gaarne inge wacht bij (vergeet U het niet) J. C. C. Schwarzer, tekenkamer Scheepsbouw, van 8.15-8.30, van 12,30—1.30 en van 5—5.15 u. Zoals U ziet, volop gelegenheid. De penning meester zorgt voor de rest. De Propaganda-Commissie heeft nog heel wat in petto. Indien hetgeen dat wij ons voorstellen te doen in verder stadium is zal ik hierover uitvoerig schrijven in het Wilton-Fijenoord Nieuws. Ik wens U namens het Bestuur van het Man nenkoor en de Propaganda-Commissie een zeer prettige St. Nicolaasavond toe. Met Zangersgroeten, AFD. SCHAKEN. Ons 3e tiental gaat al buitelend en blunderend vooruit. Ontving het de vorige keer een ne derlaag van 82, thans in een wedstrijd tegen Maassluis III moest het het onderspit delven met 7J^—2'/2, d.w.z. dus een vooruitgang van Yl punt of wel 5 van het mogelijk bereik bare aantal van 10 punten. Ons le tiental is in een zware strijd gewikkeld met H.V.O. I en het ziet er naar uit, dat we ook in dit geval geen gunstig resultaat zullen boeken. Op Woensdag 28-11-1951 zullen 6 Wiltonne- zen en 1 Wiltonnesin! deelnemen aan een simultaanseance tegen Dr Euwe, georgani seerd door de Schiedamse Gemeenschap op initiatief van „Het Zwarte Paard". Of er één van ons zal slagen om Dr Euwe een kopje kleiner te maken Misschien Mevr. Klop, die ook tegen Maassluis III een fraaie overwin ning behaalde! Verder zijn er geen bijzonderheden, we be ginnen nog steeds 's Maandagsavonds, kwart voor acht op de bekende plaats en begroeten gaarne nog onbekende schakers en/of schaak- sters. J. v. M. AFD. ZWEMMEN. Zwemmen is zalig. Niet zwemmen is zielig. Van deze bekende leuze van de K.N.Z.B. is vooral de laatste regel van toepassing op een moedige jongeman, die zich vorige week kwam aanmelden op de Afd. Sociale Zaken om als dekknecht te worden aangenomen. Op de vraag of hij zwemmen kon, antwoordde hij volmon dig „ja". Ook in het Sportfondsenbad bevestigde hij nogmaals aan de badmeester, dat hij de zwemkunst machtig was. De badmeester keek dan ook verrast op toen deze toekomstige dekknecht na een sprong van de 1 M plank, hoestend en proestend boven kwam en geen slag bleek te kunnen zwemmen. De snel toe gestoken hengel bracht gelukkig redding. Enerzijds bewonderen wij de moed van deze jongeman, anderzijds keuren wij zijn hoogst onverantwoordelijke handelwijze af. Is het niet droevig, dat er nog steeds lieden zijn, die zon der dat zij kunnen zwemmen een dergelijk be roep willen uitoefenen. En niet alleen geldt dit voor hen, maar ook voor vrijwel iedereen in ons waterrijk land. Een onvrijwillige onderdompeling in het natte ele ment is iets wat iedereen, kan overkomen. Nu willen wij ons niet begeven op het terrein van onze veiligheidsinspecteur en iedereen aan raden om voortaan met veiligheidszwemgordels te gaan lopen. Wij voelen er meer voor de leuze van de K.N.Z.B. te onderstrepen. Ten overvloede vestigen wij er de aandacht op, dat in het Sportfondsenbad op ons Zater dag-clubuur van 121.30 uur zweminstruc- teurs gereed staan om bedoelde personen in de zwemkunst te onderrichten. Atd. Zwemmen te houden op Zaterdag 1 December '51 in het Sportfondsenbad. Aanvang 8. PROGRAMMA Zwemwedstrijden Polowedstrijden Figuurdrijven Waterballet Kunstz wemmen Komisch nummer TOEGANGSBEWIIZEN ad fl.0.75 verkrijgbaar aan de kassa van het Sportfondsenbad te Schiedam. HET BESTUUR EEN IDEE. 'k Zocht al zolang naar een idee, Dan kwam ik voor de dag er mee Ging recht ermee door zee, Had in mijn harte vree. 'k Schreef de Redachtie: S.v.p. 'k Heb een idee, dat telt voor twee. Vindt U dat nu niet O.K.? Dan juichte ik luid: Hoezee. Met deez' gedachte kwam ik thuis, 'k Liep zacht, zonder gedruis Ja, zo stil gelijk een muis. M'n gade dacht, dat is niet pluis. Of heeft iemand een abuis, Is er een vreemde in m'n huis? Haar houding werd fier en struis. Sloeg met de steelpan mij haast in gruis. 'k Riep ijlings: „Vrouw, houd op, Je slaat me bijna op m'n dop. Maar je had een reuze strop." Ha, ha, dat was een goede mop. 'k Houd voortaan in m'n hand de knop. Geef op de deur een luide klop. Ik roep dan luid: „Ik ben het, pop". Dat idee schoot in mijn kop. Moraal: U ziet het, met belevenissen Is er steeds wat uit te vissen. Krijgt ge dan soms een idee, Kom op, voor de dag ermee. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 7 Dec.. 1951. B. v. Buuren, Bankwerker C. Beijer, Baas Scheepsb. H. G. F. Sips, Baas Bkw-Dr.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 12