a. een contributie van de leden; b. hetgeen uit anderen hoofde in de kas van het fonds vloeit. Wanneer te eniger tijd de inkomsten niet vol doende blijken te zijn om daaruit de uitgaven te bestrijden, zullen de bijdragen sub a worden verhoogd, dan wel de uitkeringen verlaagd. Evenzo kunnen de bijdragen sub a worden ver laagd wanneer de stand der kas zulks toelaat. Verandering van de grootte der bijdrage sub a, dan wel verlaging van de uitkeringen, geschiedt krachtens besluit van het bestuur van het fonds en niet alvorens de directie van de Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. daarop haar goedkeuring heeft verleend. De contributie is met ingang van de oprichting van het fonds vastgesteld op 0.4 van de uur verdienste, waarop ook de premie voor de Afdelingskas gebaseerd wordt. Artikel 5 Vergoeding van de wachttijd. Het fonds vergoedt bij ziekte van een lid over de ingevolge de Ziektewet door de Bedrijfs vereniging voor Ziekengeldverzekering voor de Metaalindustrie, Singel 126130 te Amster dam, vastgestelde wachttijd van 2 dagen (zgn. carenzdagen) 90 van de gederfde uurver- dienste over de eerste dag en 90 over de tweede dag, onder voorbehoud, dat het bestuur het recht heeft te bepalen, dat gedurende een kalenderjaar slechts eenmaal 2 carenzdagen worden betaald. De rechten op uitkering van de 2 carenzdagen blijven bestaan tot één maand na ontslag, over eenkomstig art. 55 der Ziektewet. Artikel 6 Voorwaarden voor uitkering Om voor uitkering als bedoeld in art. 5 in aanmerking te komen moet de arbeidsonge schiktheid tijdens de wachtdagen kunnen wor den vastgesteld. De leden zijn, bijzondere gevallen voorbehou den, verplicht zich op de eerste verzuimdag wegens ziekte vóór 9 uur des morgens te mel den aan de afd. Sociale Zaken van de Dok en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. te Schiedam. Artikel 7 Bestuur. Het fonds wordt beheerd door een bestuur, bestaande uit: 1de door de arbeiders afgevaardigde be stuursleden van de Afdelingskas Wilton- Fijenoord 2. voorzitter en secretaris van het bestuur van de fabriekskern; 3. het bestuur kiest zijn voorzitter; 4. ambtshalve is aan het bestuur toegevoegd de chef van de Afd. Sociale Zaken van de Dok- en Werf-Maatschapp Wilton- Fije- noord N.V. Artikel 8 Belegging en bewaring van de bezittingen van het fonds De bezittingen van het fonds worden bewaard door de Dok- en Werf-Maatschappij Wilton- Fijenoord N.V. Wanneer het kassaldo 1.000,of meer be draagt, moet het bedrag, dat meer in kas is dan 10.000,in effecten worden belegd en wel in sommen van 1000,nominaal. De be legging mag uitsluitend geschieden in pandbrie ven, obligatiën Ned. Werk. Schuld of andere obligatiën. Artikel 9 Wijziging van het reglement Wijzigingen in dit reglement treden niet in werking, alvorens de directie ider Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. en het bestuur daaraan goedkeuring hebben ver leend. De aangenomen wijzigingen zijn van het ogen blik af, waarop zij in werking treden, verbin dend voor alle leden. Artikel 10 Vergaderingen van het bestuur Het bestuur vergadert zo dikwijls de voorzitter dit nodig acht of zulks door tenminste 3 be stuursleden wordt gewenst. Artikel 11 Verslag omtrent de toestand van het fonds Zo spoedig mogelijk na afloop van elk jaar zal, door publicatie in het „Wilton-Fijenoord Nieuws", een financieel verslag betreffende het fonds over het afgelopen jaar aan de leden worden bekend gemaakt. Artikel 12 Liquidatie Ingeval van ontbinding der Dok- en Werf- Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. is het fonds van rechtswege opgeheven. Alsdan wor den de aanwezige bezittingen in de eerste plaats aangewend tot het verzekeren van de lopende uitkeringen. Het overblijvende komt ten bate van een door het bestuur, na overleg met de directie der Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. aan te wijzen liefdadigheidsinstelling. Artikel 13 Geschillen Geschillen, in verband met de toepassing van dit reglement, zullen uitsluitend worden beslist door drie scheidslieden, die als goede mannen naar billijkheid en in het hoogste ressort uit spraak doen. Het bestuur van het fonds en de betrokkene wijzen ieder één scheidsman aan; de twee aldus benoemde scheidslieden benoemen tezamen de derde scheidsman. De scheidsmannen moeten tot het personeel der onderneming behoren. Artikel 14 Administratie De administratie berust bij de afd. Sociale Za ken van de Dok- en Werf-Maatschappij Wil ton-Fijenoord N.V. Artikel 15 Bekendmaking van het Reglement Het bestuur zorgt, dat een volledig exemplaar van dit reglement in het „Wilton-Fijenoord Nieuws" wordt opgenomen. Hetzelfde geldt ten aanzien van wijzigingen, in het reglement aangebracht. Artikel 16 Inwerkingtreding van dit Reglement Dit reglement treedt in werking op 5 Novem ber 1951. WILLY WILTON-FONDS. In de maand September 1951 werd aan 79 leden van ons personeel in totaal 1529,35 uitgekeerd. Ontvangen: 210,10 van Machinefabriek Schiedam (opbrengst verkoop klein materiaal) 401,20 van Werf Rotterdam (opbrengst verkoop klein materiaal) 0,22 van N.N. WAT DE KERN BESPRAK Aanvullingsfonds Dit treedt op 5 November a.s. in werking. Het reglement is in dit blad opgenomen. Kernleden in de nachtploeg Het is voor de kernleden, die in de nacht ploeg werken en dus om 6 uur naar huis gaan vrijwel ondoenlijk de kernvergaderingen, welke om 10.30 uur aanvangen, bij te wonen. Verzocht wordt daarom toestemming te ver lenen, dat zij dan om 3 uur het werk beëin digen. Verzoek wordt in overweging genomen. Schafttijd tijdens veranderde werktijd Verzocht wordt het tijdsein van vijf voor half één te doen vervallen in de periode, dat men slechts een half uur schafttijd heeft. Fietsenstalling Er wordt nogmaals op aangedrongen tot een vrije fietsenstalling te komen. Zal t.z.t. worden bekeken. Tramkosten bij overwerk Verzocht wordt een andere regeling te tref fen voor de vergoeding van tramkosten van hen, die per boot vervoerd worden, doch doordat zij in verband met de werkzaamheden eerst later naar huis gaan niet meer van de boot gebruik kunnen maken. J Was- en drinkgelegenheid in oude timmerwinkel Tegenwoordig zijn hier de electriciens gehuis vest. Er is daar echter helemaal geen water beschikbaar. Nagegaan zal worden of dit euvel verholpen kan worden. Overalls plaatwerkerij en andere afdelingen Verzocht wordt of zij, die in de plaatwerkerij of een andere afdeling werken en geen ketel pak krijgen in aanmerking komen voor een overall van de fabriek. Zal worden bekeken. Aan de kraanrijders zou de toezegging zijn gedaan, dat zij een overall zouden krijgen. Tot op heden is dit echter niet gebeurd. Zal worden onderzocht. Overkapping sloepenloods Verzocht wordt om waar er geen aparte sloe penloods is en de mensen niet allemaal binnen kunnen staan, een overkapping te maken voor de houten scheepmakers en plaatwerkers, die buiten sloepen maken. Dit punt heeft reeds geruime tijd de aandacht. Drinkwaterleiding dok IV en V Gevraagd wordt of "het mogelijk is, dat er drinkwaterleiding in deze dokken komt voor hen, die daar moeten werken. Wordt bekeken. Ongeluk dok I en V Naar aanleiding van een desbetreffende vraag wordt beloofd, dat nagegaan zal worden of dergelijke ongelukken in de toekomst voor komen kunnen worden. Ketelpakken Rotterdam Er werken in Rotterdam mensen, die een te klein ketelpak hebben gekregen. Getracht zal worden voor hen passende pak ken te zenden. Verlichting personeelboten Er zou geen voldoende verlichting zijn bij het op- en afgaan der boten. Verzocht wordt dit voor de winter te verbeteren. Wordt bekeken. Opstapwagens De kern acht het gevaarlijk om op rijdende opstapwagens te springen. De directie deelt mede dat het niet de be doeling is dat men achter een wagen moet aandraven en dan in volle vaart er op moet springen, doch dat de wagen zo langzaam rijdt, dat deze bijna stilstaat, zodat men dan gemakkelijk kan opstappen. Paal met electr. liertje voor „.Maasdam" Voorgesteld wordt om bij de „Maasdam" een lange paal te plaatsen met een electrisch liertje voor het naar boven transporteren van materialen enz. Dit idee verdient de aandacht. Leren pakken voor lassers en branders Er is een aantal pakken beschikbaar tegen afgifte van een door de baas verstrekte bon. Gieterij Fijenoord Naar aanleiding van een verzoek van de kern wordt door de directie beloofd in het schaft lokaal op Fijenoord een klok aan te brengen. Bij de koperoven is een platform gemaakt voor het opvangen van de rook. Nu komt de rook er echter nog onderuit. Nagegaan zal worden of dit kan worden verholpen. Afd. Onderhoud Rotterdam In deze afdeling werken mensen, die een gege ven tarief krijgen van 28%. Er wordt op gewezen dat het de bedoeling is gegeven tarief lager te houden dan het gemiddelde tarief van de werf. Verwarming cantine nr. 3 Er zal voor worden gezorgd', dat er kachels worden geplaatst. Verzoek om kolenvergoeding Het kembestuur overhandigt de directie een schrijven, waarin wordt verzocht om een te gemoetkoming in verband met de hoge kolen- prijzen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 2