WILTON-F!/EN<B>* VACANTIE-FOT O WEDSTRIJD ,,Enwie treft nu de zwaarste straf?" 14® Jaargang 16 November 1951 No 18 ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN WILTON-FIJENOORD, SCHIEDAM Redactie-commissiet L. Giphart, C. Keyzer, J. Koppe, J. W. Weber. Redactie-adresi Afd. Sociale Zaken Deze woorden vormden de slotzin van een gedicht door één onzer werknemers gemaakt en in het vorige nummer opgenomen. Inderdaad wordt hier de spijker precies op zijn kop gesla gen. Wie treft nu de zwaarste straf? Och, we behoeven hierover niet uit te weiden, we weten allen wel wie hiermede worden be doeld, maar jammer genoeg realiseren we ons dat pas als het te laat is. Te laat om de gevol gen van de begane fout te vermijden, te Iaat om te bedenken, dat wij niet alleen voor ons zelf, maar zeker ook voor degenen, die zo nauw met ons verbonden zijn, verantwoording dra gen. Doch daarmede zijn we er nog niet. Onze verantwoordelijkheid strekt verder. We zullen moeten trachten de zwakkeren onder ons voor struikelen te behoeden. „Voorkomen is beter dan genezen'' is een gezegde, dat zeker in dit verband van toepassing is. Hoeveel ellende zou er niet bespaard kunnen worden, indien wij maar op de juiste tijd de moed hebben met een welgekozen woord een waarschu wing te geven. Preventief werken is altijd nog beter dan reclasseren, daarover zal wel geen verschil van mening bestaan. Maar daar voor hebben wij aller medewerking nodig. Ja, lezers en lezeressen, inderdaad, aller mede werking is nodig om de ellende en schande te vermijden, zoals vooral de laatste tijd weer over enkele gezinnen is gekomen. We weten, dat het dikwijls moeilijk is de eindjes aan elkaar te knopen, maar dat geeft toch niet het recht zich een anders eigendom men toe te eigenen? En toch gebeurt dit maar al te veel en in niet geringe mate. De vernie lingen, welke daarbij veelal worden aange bracht, veroorzaken extra moeilijkheden, welke zeker niet onderschat mogen worden. In de loop der jaren is getracht de voorzorgs maatregelen zo effectief mogelijk te doen zijn, maar dat neemt niet weg, dat in een bedrijf als het onze te allen tijde kostbare materialen aanwezig zullen zijn op plaatsen, welke voor ieder toegankelijk zijn. Als één van de belangrijkste preventieve maat regelen mogen we toch zien de instandhouding en verbetering van de afdeling, welke speciaal belast is met de bewaking van het bedrijf. Dat de leden van dit corps hun preventieve taak dikwijls zien uitgebreid, is niet hun schuld. Wij zijn er van overtuigd, dat ook zij zich liever zouden beperken tot de eerstgenoemde werkzaamheden, maar zij moeten ingrijpen waar de wet wordt overtreden. Is het eenmaal zo ver, dan zal het recht zijn loop moeten hebben enwie treft dan de zwaarste straf? Ik heb gemeend dit via ons Personeelsorgaan te moeten zeggen, opdat de kring van lezers en lezeressen zo groot mogelijk zou zijn en her haal mijn beroep op alle goedwillenden om paal en perk te stellen aan deze euveldaden. Gezamenlijk bouwen we een schip, gezamen lijk zullen we ook moeten bouwen aan de innerlijke kracht om de neiging tot het kwade te overwinnen. C. K. Groepsfoto Oponthoud bij Orbey (Frankrijk). Inz. M. Hamerslag Landschapfoto (binnenland) Schoonhoven. Inz. J. v. Gent

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 5