LOON NAAR WERK. 14e Jaargang 30 November 1951 No 19 ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN W1LTON-FIJENOORD, SCHIEDAM Redactie-commissie: L. Giphort, C. Keyzer, J. Koppe, J. W. Weber. Redactie-adres: Afd. Sociale Zaken Diploma-uitreiking aan leerlingen Bedrijfsschool en een geslaagde feestavond. Op 23 November had de uitreiking van 50 diploma's plaats in Musis Sacrum, aan welke gebeurtenis een feestavond was verbonden, die evenals de vorige volmaakt af was. Om ongeveer half acht opende de heer v. d. Jagt, als „directeur" der Bedrijfsschool met een korte toespraak, waarin hij na het welkomst woord o.m. de aardige visie van de Afrika-rei- ziger Stanley memoreerde, als die over „jon gens" schrijft. De spreker wilde echter de jongens niet afleveren zonder zijn eigen visie: 1Jongens gaan altijd gewassen naar huis. 2. Dragen correcte werkkleding. 3. Orde en netheid is altijd nummer één. 4. Steeds gehoorzaam. 5. Goed voor vader en moeder. 6. Haters van knoeiwerk. 7. Slagen altijd voor een diploma. Met de beste wensen voor de toekomst van zijn ex-leerlingen besloot de spreker zijn korte, kernachtige toespraak en verzocht één onzer directeuren, Ir Woltjer, te willen overgaan tot de uitreiking der diploma's. De heer Woltjer, alvorens tot deze zaak over te gaan. heette alle aanwezigen welkom en speciaal de heer Hardenbeck. die als secreta ris van de Stichting BEMETEL en als be stuurslid van het Ing. Maas Geesteranusfonds als gast aanwezig was. Ir .Woltjer besteedde verder aandacht aan de betekenis van de vakman in de heden daagse wereld. Hij dankte de heer v. d. Jagt en zijn staf voor het werk, dat gepresteerd is en wordt bij de opleiding van jonge mensen en hoopte, dat de meeste geslaagden, evenals vele anderen bij W.F. blijven werken. Dit is ongeveer met 90 afgeleverde leerlingen het geval. Met het bekende voorbeeld van de twee el kaar tegenwerkende ezeltjes (vóór en achter de wagen) wees hij op het nut van goede sa menwerking en teamgeest, waarmee onze ge hele maatschappij gebaat is. Na de jongelui te hebben gelukgewenst ging spr. over tot de uitreiking der diploma's met het spaarbankboekje van 100.—. De reeds genoemde heer Hardenbeck kreeg nu het woord en gaf een overzicht van doel en betekenis van het Ing. Maas Geesteranusfonds en een kleine schets van een groot man: Ing. Maas-Geesteranus, die hij als voorbeeld stelde voor ons allen. Hier kwam hij zijn taak als bestuurslid van dit fonds vervullen om aan èèn der 4 beste leerlingen van allen (4 uit 2049 candidaten) een beloning uit te reiken aan de beste van W.F.'s Bedrijfsschool. Als secretaris van de Stichting BEMETEL overhandigde hij tevens het extra diploma aan deze jongeman. Deze eer viel te beurt aan Antonius Dinge- mans, die als koperslager met het hoogste aantal cijfers voor het examen is geslaagd. De spreker wenste hem gelu'k en beloofde hem de bronzen penning van de Stichting spoedig te doen toezenden. In een vlot speechje dankte de extra-gediplo meerde namens de gehele Bedrijfsschool. Di rectie, de heer v. d. Jagt en alle onderwijzers van de school. Als sluitstuk van het officiële gedeelte hield de voorzitter van de fabriekskem, de heer Weber, zijn toespraak. Hij wees op de voor rechten van de moderne jeugd t.o.v. de oudere collega's, die met veel meer moeite hun vak bekwaamheid hebben moeten verwerven. De wereld heeft vakmensen nodig met ver antwoordelijkheidsbesef en de daartoe nodige vakkennis wordt met behulp van de directie via de Bedrijfsschool en de leiding aldaar bij gebracht aan hen, die willen en kunnen. Deze instelling is niet filantropisch, maar geheel ge richt op de behoefte aan vaklui. De spreker wees nog op de veranderingen, die de leer lingen zouden gaan ondervinden zodra zij in fabriek of op schepen practisch zouden gaan werken en gaf op de hem eigen humoristische wijze de nodige raad. Tenslotte wenste hij de leerlingen geluk en eindigde met een dankwoord aan de directie, die de goede opleiding op deze manier heeft mogelijk gemaakt. En toentoen waren alle zorgen weg en een vlot feest volgde: Jeugd bracht vreugd! Alle nummers te bespreken of te becritiseren zou een extra W.F.-nummer vergen. Wij mogen o.i. volstaan met een algemeen over zicht en dan kan dit kort zijn. Het lijkt wel of dit soort van feesten ama teurs begeleid door de bekende Hakkert-band toch altijd nog weer beter wordt van samen stelling en kwaliteit. Er is kennelijk verschil in genre en opvoering en dan bedoelen wij, dat de inhoud van de gebrachte nummers op een beschaafd peil stond, h'er en daar kunstzinnig gearrangeerd en ge bracht. Zelfs de korte schetsjes, die als luch tige niemendalletjes vrolijkheid moesten bren gen, waren volkomen in harmonie. De mede werkers vrl. en mnl.) hebben eer van hun werk en wij menen hiermee genoeg te hebben gezegd van het geheel. In onderdelen afda lende zou men bijzondere hoogtepunten kun nen aanduiden. Het applaus heeft wel bewezen wat het publiek het allermeest beviel.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1951 | | pagina 9