JUBILEA AFD. MANNENKOOR. 25 jaar Zoals men aan de standen kan zien, moet er in het nieuwe jaar nog flink aangepakt worden. Voor degradatie staat alleen het 2e dameselftal nog op de lijst, doch als deze dames eens voor ogen hielden, dat ze met haar elven behoren te spelen en dan trachten enkele puntjes binnen te krijgen, dan kan dit gevaar wel verholpen worden. Het 2e herenelftal komt dit seizoen heel goed uit de bus, door nog steeds alle wedstrijden te winnen en aan het kampioenschap van dit elftal zal wel niet veel ontnomen kun nen worden, doch een prestatie zal het zijn. als zij dit ongeslagen bereiken. Het eerste heren heeft zo goed als geen kans meer doch in deze sterke afdeling zijn we al met een middenplaatsje tevreden. Het le dames heeft ook nog een heel klein kam pioenkansje, doch dan zouden deze dames eens harder moeten gaan trainen. In de Zaterdagmiddagcompetitie is geen degradatie mogelijk, doch van de 2 laatste plaatsen kun nen zowel de dames als de heren vandaan blijven. Met sportgroeten, A. J. BOER, Secr. AFD. KLAVERJAS. Nu 1951 weer achter ons ligt, even een klein overzicht. Een tussen Swartouw—Ons Genoegen. W.E.KW.F. gespeelde vier kamp bracht W.F. op de derde plaats. Er waren 7 koppelprijzen, waarvan de eerste is gewonnen door het W.F.-koppel Hooft- manLandman en de vierde door het W.F.- koppel de BroederNab. De daarna gespeel de wedstrijd tegen Niehuis v. d. Berg is door W.F. verloren. Nadat wij op 12 Juni van clublokaal zijn veranderd (wij kregen de beschikking over de cantine op Delfs- haven) is ons ledental met 20 omhoog ge gaan, zodat wij momenteel met 43 leden zijn en wij hopen, dat het er in 1952 eens zoveel zullen worden. Een op 17 Juli ge speelde wedstrijd tegen v. d. Meer 6 Schoep is door W.F. gewonnen en een op 10 Sep tember tegen de P.T.T. verloren. Daarna zijn wij in October toegetreden tot de R.B.K.B. met 1 tiental en in December met nog een achttal. Verder was W.F. vertegen woordigd op een drietal concoursen, waar van de eerste op 29 October, uitgeschreven door Insulinde, de tweede op 3 December door Allan en de derde door de N.R.C. Daarop wisten de koppels RijkevorstDonatz, Koogje —Bouthoorn en de BroederNab een prijs te behalen. Tenslotte wensen het bestuur het leden het hoofdbestuur en verder alle W.F.-ers een voorspoedig 1952. Namens het bestuur, C. v. WINGERDEN, Secr. 1952. Namens onze dirigent, bestuur, Propaganda- commissie en leden wensen wij directie, be gunstigers en overige employe's van Wilton- Fljenoord een voorspoedig jaar 1952 toe. Het is regel aan het eind van het jaar een balans op te maken. Ik zal U natuurlijk niet met cijfers lastig vallen, want die zullen U maar matig interesseren en dat ligt ook meer in de lijn van een secretaris of penningmees ter. Als voorzitter van de Propaganda-com- missie is het mij een groot genoegen, dat onze propaganda goede vruchten heeft af geworpen. Ik dank dan ook bij deze de dirigent en het bestuur voor de lof ons, propaganda-commissie, toebedeeld. Dit geeft ons de moed in 1952 ons propagandistisch werk voort te zetten. Het succes is niet uit gebleven: stijging van medewerkers en be gunstigers. Wij zijn natuurlijk het meest gebaat met werkende leden, maar opvoering van het aan tal begunstigers is ook een voorname factor. Zonder ping-ping kan men nu eenmaal niets beginnen. Door gebrek aan geld zijn er dit jaar weer verschillende koren uit de zangers wereld verdwenen en dit betreur ik zeer. Ik spreek de wens uit, dat dit lot ons niet zal beschoren worden. Daarom doe ik telkens weer een beroep op onze employés. Dat kunt U mij toch niet kwalijk nemen? Ik acht het dus mijn plicht U hartelijk te bedanken voor Uw spontane medewerking, welke wij in het afgelopen jaar hebben mogen ondervin den. Er ligt weer een nieuw jaar voor ons. dus heren zangers, meldt U aan bij ons Man nenkoor en ook adspirant zangers van 18 tot 80 jaar. Het kan nog beter. De normale bezetting van de N.V. VTton-Fijenoord :s plm. 6500 employé s en dan een koor van plm. 65 man, dat is toch geen verhouding, vindt U ook niet? Waar blijven mijn klanten? Weest niet bevreesd, onze dirigent leidt U in de goede banen en onder elkaar doen wij de rest. Laat onze Propaganda-commissie ook kun- r.en zeggen: ,,De uitzichten zijn bijna be angstigend gunstig," zoals onze directeur, de heer Ir. Bart Wilton,, aan de pers mede deelde over ons bedrijf. Onze uitbreiding nadert nog niet het einde. Er kan nog steeds een schopje op. Ook wij hebben plannen, zelfs grote plannen, maar die kunnen wij niet eerder verwezenlijken of ons koor moet sterker worden. Het aanwe zige materiaal (om het zo maar eens uit te drukken) is goed en de directeur is in top vorm. De grootste handicap voor ons koor is het ploegenstelsel. waardoor niet alle zangers iedere Donderdagavond op de repetitie kunnen komen. Dat geeft moeilijkheden bij het instuderen van nieuwe nummers. Dit is voor de dirigent niet plezierig, want men vervalt steeds in herhaling en dat kost enorm veel tijd. Indien wij dus een groter aantal zangers hebben, kunnen wij twee repetitieavonden vaststellen, zoals b.v. het Mannenkoor ..ZanglustHet eindresultaat? Succes bij een uitvoering en dan zal binnen afzienbare tijd ons Mannen koor „Wilton-Fijenoord" de plaats innemen in de rijen der Bedrijfskoren, die de N.V. Wilton-Fijenoord in de scheepsbouw bekleedt! Dit is de wens voor 1952. Alvorens te eindigen breng ik bij deze dank aan de redactie van Wilton Fijenoord Nieuws voor de medewerking in het afgelopen jaar en ik wens haar een voospoedig 1952 toe. Met zangersgroeten, J. S. AFD. ZWEMMEN. Diploma Zwemmen. Bij voldoende deelname zal op een nader te bepalen datum (ca. eind Januari) examen worden gehouden voor de K.N.Z.B. diplo ma s I en II. De onderdelen van deze exa mens worden bekend gemaakt in het mede delingenkastje in het Sportfondsenbad. Om voor het afleggen van het examen, ver- bonden aan diploma II, in aanmerking te komen, moet de candidaat(ate) in het bezit zijn van diploma I en de achtjarige leeftijd hebben bereikt. Om tegemoet te komen aan de wens van sommige leden zal het examen voor oudere candidaten op een afzonderlijk uur plaats vinden, dus niet tegelijk met de kinderen. Een der proeven van diploma II moet ge kleed worden uitgevoerd. De kleding moet in alle opzichten normaal zijn en moet be staan uit: Een normaal stel boven- en onder- kleding, waaronder een zwemcostuum zowel voor vrouwelijke als voor mannelijke candi daten, en vooral lederen schoeisel. De deelname is geheel gratis en men kan zich hiervoor tot uiterlijk Zaterdag 26 Jan. a.s. bij het bestuur aan de kassa van het Sportfondensbad opgeven. Bij inschrijving gelieve men op te geven: Naam en voorna men, geboortedatum en geboorteplaats. Wij vestigen er verder de aandacht op, dat de geslaagden een tegeldiploma kunnen be stellen. Vooral voor de kinderen zal zon diploma in de vorm van een wandtegel wor den gewaardeerd. Vanzelfsprekend staat men hierin geheel vrij en kan men volstaan met een papieren diploma. De prijs voor een tegel bedraagt 2.50. De opbrengst van deze tegels komt ten bate van de Stichting ,.Mr. Bierenbroodspot's Wedstrijd- en Trai ningsfonds". Deze Stichting stelt zich ten doel het zwem wedstrijd-wezen in Nederland financieel mo gelijk te maken. Voor verdere inlichtingen betreffende deze examens, wende men zich tot het bestuur of een der trainers. HET BESTUUR. Copy voor het eerstvolgende nummrr inzenden vóór 25 Jan. 1952. G. A. de Haan, Ger. uitgever K. Hoogerdijk, Kapitein M. van Krevel. Draaier C. Vissers. Vuurwerker C. de Vries. Onderbaas Kop.-Fitterij

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 4