i-m 15e Jaargang 29 Februari 1952 No 4 ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN WILTON-FIJENOORD, SCHIEDAM Officiële mededelingen Sociale rubriek 12.17 Redactie-commissie: L. Giphart, C. Keyzer, J. Koppe, J. W. Weber. Redactie-adres: Afd. Sociale Zaken JUBILEUM Hr. DE HOOG. Zoals reeds in het vorige W. F.-Nieuws werd bekendgemaakt, heeft op 15 Februari de heer de Hoog het feit herdacht, dat hij op die datum 40 jaar in dienst der onderne ming was. Op een druk bezochte receptie werd de jubi laris door directeur van West toegesproken, die in een korte samenvatting de gehele levens loop belichtte en tot de conclusie kwam, dat de jubilaris een man was met bijzondere bekwaamheden, die langs een weg met ver scheidene en uiteenlopende functies, waarin hij steeds door zijn capaciteiten successen boekte, uiteindelijk als secretaris van de directie zijn 40-jarig jubileum mocht vieren. Als bijzonder vermeldenswaardig noemde spre ker de eigenschap van de heer de Hoog om de twee verschillende soorten werknemers Wilton en Fijenoord niet alleen in zakelijk opzicht tot elkaar te brengen na de fusie, maar tevens op geestelijk terrein tussen de beide verschillende mentaliteiten een brug wist te slaan. In hem roemde spreker ook het ver ont wikkeld sociaal gevoel, bracht in verband met deze goede eigenschap de werkzaamheden als secretaris van het W.F. Pensioenfonds ter sprake en maakte van deze gelegenheid gebruik de heer de Hoog namens alle aan geslotenen hartelijk te danken. Tenslotte bood hij de jubilaris een hem zeer passend geschenk aan: de grootste encyclopae dic ter wereld, de Brittanica en hoopte nog lang met hem te mogen samenwerken. De tweede spreker, de heer v. d. Brande, memoreerde in een korte, vaak humoristische speech enkele voorvallen uit het „grijze" verleden en ook hij noemde de heer de Hoog een man met een scherp oordeel. De heer de Ridder dankte de jubilaris namens het bestuur van het Pensioenfonds en over handigde hem een prachtig etui met vulpen en -potlood. Als vierde en laatste spreker sprak de heer Gommers woorden van waardering. Op de bekende, rustige manier, waarop de jubilaris alle problemen beziet en behandelt, beantwoordde de heer de Hoog de sprekers en hierbij bleek wel, dat, naast zijn dagelijkse werkzaamheden, het Pensioenfonds inderdaad een belangrijke plaats inneemt in zijn hoofd en hart. Al had de jubilaris hier en daar de neiging zijn aandeel in dit belangrijke sociale werk weieens te willen bagatelliseren, over duidelijk bleek, dat het bloed kruipt, waar het niet gaan kan. In zijn woorden over de weduwen en wezen bleek n.l., dat bij hem deze taak veilig is. Van de gelegenheid om de jubilaris en zijn echtgenote persoonlijk te complimenteren maakten velen gebruik, uit alle kringen der werknemers en daarbuiten. Wij wensen de heer de Hoog nog vele jaren toe, waarin hij met dezelfde opgeruimdheid zijn taak mag vervullen en daarnaast nog voor velen onzer de man zal blijven, door wie een juist antwoord op vele (en soms zeer per soonlijke) vragen gaarne en snel wordt ge geven. G. WAT DE KERN BESPRAK. Vergadering directie met kernbestuur op 29 Januari 1952. 1- Te vroeg beëindigen van het werk. Nog steeds moet worden geconstateerd, dat een aantal mensen zich 's avonds te vroeg bij de prikklokken bevindt en dus te vroeg het werk heeft beëindigd. De directie vraagt de medewerking van het kernbestuur dit te willen verhelpen. 2. Verlichting langs hef bouwdok. Er worden proeven genomen om tot een goede verlichting aldaar te komen. 3. Uitgang machinefabriek. Op een vraag van de kern deelt de directie mede, dat de tegenwoordige uitgang der Machinefabriek t.z.t. door de bouw van een magazijn zal komen te vervallen. Er zal echter een nieuwe uitgang komen en het is de be doeling, dat daarvan dan ook degenen, die aan de kant van de Machinefabriek werken, ge bruik zullen maken. WILLY WILTON-FONDS. Ontvangen: Machinefabriek Schiedam (opbr. verk. kl. materiaal) Gieterij Fijenoord (opbr. verk. kl. materiaal) Opbr. verk. foto's "Rijndam" 9,92 200.— In de maand Januari 1952 werd aan 68 leden van ons personeel in totaal 1.852,26 uit gekeerd. (Incl. Kerstpakketten.) BEDRIJFSSCHOOL VACANTIEKAMP 1952. Het kampeerleven ontwaakt! Hier en daar, nog wat aarzelend, doemen reeds de voortekenen van een nieuwe lente op. Een nieuwe lente betekent nieuw leven. Wij maken ons op en verheugen ons ten zeerste, om haar straks met alle schoonheid en pracht te mogen ontvangen. Bij dit ont waken komen ook bij ons de gedachten los, hoe wij onze vacantie straks zullen besteden. Want met het ontwaken van de natuur, ont waakt ook het kampeerleven en iedereen maakt plannen voor de a.s. vacantie. Wat maken wij echter van deze vrije dagen? We kunnen er alles van maken, maar we kunnen er ook niets van maken. Velen genieten van de vacantie met volle teugen en zien elk jaar opnieuw met blij verlangen uit naar deze tijd. Helaas zijn er nog talloos velen, die hun va cantie doorbrengen met geslenter langs de stof fige en benauwde straten. Zij weten met hun vrije tijd geen raad en zijn eigenlijk blij als de vacantietiid om is. Zonder nieuwe levensvreugde voor het ko mende jaar te hebben opgedaan, gaan zij weer aan hun dagelijks werk en alles wordt vervelend en gaat over in een sleur. Een echt kampeerder heeft altijd een soort heimwee naar die dagen, waarin hij levens vreugde en nieuwe kracht heeft opgedaan. Hij vat zijn dagelijkse werk weer aan met frisse moed, met de stellige zekerheid de vol gende vacantie weer te gaan genieten van het onvergetelijke schouwspel dat de natuur in al haar schoonheid biedt. Met dit al zijn we gekomen aan de kern van de zaak: voor hen, die een goede en prettige vacantie weten en willen waarderen, is de gelegenheid opengesteld a.s. zomer deel te nemen aan het welbekende Bedrijfsschool Vac. Kamp W.F. Tegen geringe vergoeding 25.per per soon alles inbegrepen) verblijven wij 10 volle dagen in ons vacantiecentrum Heidebad, Epe, Gelderland. De kosten kunnen worden voldaan in weke lijkse termijnen van ƒ1.of desgewenst directe betaling. Het kamp zal gehouden worden van 19 Juli—30 Juli '52. Wil je van een goede en prettige vacantie genieten, meld je dan als deelnemer. Het kamp wordt gehouden voor jongens van 1418 jaar. Alle inlichtingen over het komende zomer kamp worden gaarne verstrekt door de kampleiding der Bedrijfsschool. Met kampgroeten, De Kampleiding van het Bedrijfsschool Vac. Kamp. TE-LE-FOON— E-TI-QUET-TE. Dit gecompliceerde opschrift dekt een heel eenvoudige opmerking. Het gaat hier slechts om de wijze van telefoneren, een wijze, welke in ons bedrijf nog al eens te wensen overlaat. „Kan ik dit of dat gedaan krijgen?" of „Is

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 9