WlLTON-FyENGDÊ 15c Jaargang 28 Maart 1952 No 6 ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN WILTON-FIJENOORD, SCHIEDAM Redactie-commissie: L. Giphart, C. Keyzer, J. Koppe, J. W. Weber. Redactie-adres: Afd. Sociale Zaken Wanneer op 5 April a.s. de „Maasdam" te water glijdt, zal ook een gedeelte van onze werf, dat tot dusver niet volledig in gebruik genomen was, gereed zijn om de „Maasdam" en volgende schepen in afbouw te ontvangen. Bij de Vijfsluizen is namelijk het laatste iaar nogal wat gebeurd. Bijgaande foto geeft hier van wel een goed beeld en van het Oosten naar het Westen gaande, kan men het volgende zien: normaliter zijn via brede gangways langs- scheeps, waardoor de kranen ook deze gang ways zullen kunnen passeren. Voor de „Maas dam" zullen echter op vóór- en achterschip nog extra opgangen gemaakt worden. De proefdraaiplaats bij de Vijfsluizen is ook van een nieuwe kade voorzien en zal nu ook gebruikt worden voor het lossen van materiaal. Wij geloven wel dat onze magazijndienst en de bouw 1 magazijn beschikbaar zal zijn. Verder zien wij er een magazijn voor de schilders en enkele hutten voor onderaannemers en tenslotte een W.C.-gebouwtje. Aangezien de afbouwplaats 500 m verwijderd is van Scheepsbouwloods en Plaatwerkerij zal getracht moeten worden het geloop van de af bouwplaats naar het bedrijf zoveel mogelijk te beperken. Hiervoor zijn dan ook al deze ge- De kraanbaan tussen helling V en VI is ver lengd. De helling zelf is afgesloten waardoor 40 m hellinglengte gewonnen werd en het oliebe- zwaar voor deze grote helling geheel is op geheven. Door deze verlenging is het mogelijk geworden ook de walvisvaarder op de bestaan de helling te bouwen. Ten Westen van deze helling is een nieuwe kraanbaan gebouwd. Waar tot voor kort een soort strandje was en alleen de kop van de Vijfsluizen met basalt bekleed was, is thans een afbouwkade gemaakt van het type zoals kort geleden bij de machine fabriek in gebruik is genomen. De opgangen naar de schepen in afbouw zullen walkapitein een zucht van verlichting slaken nu de scheepsbouwkade voor het lossen wordt vaarwel gezegd. Waar het de bedoeling is, dat de afbouwkade aan de rivierzijde gebruikt zal worden voor het afbouwen der schepen en dat na vertrek van de kruiser de bouwdokkade aan Reparatie zal worden overgedragen, zijn ook verschillen de gebouwen bij de Vijfsluizen verrezen. Men vindt daar een bedrijfskantoor met ruimte voor bedrijfsassistenten, bazen en Beveiligingsdienst, een magazijn Vijfsluizen waarin vooral onder delen met directe bestemming opgeslagen kun nen worden. Wij hopen dat later nog een groter magazijn op het vrije terreingedeelte gezet zal kunnen worden, zodat voor de gehele nieuw- bouwen geplaatst en is zelfs een jeep aange schaft die, indien het magazijn het materiaal niet voorradig heeft, dit onmiddellijk kan gaan halen en het aan de wachtende werknemer binnen redelijke tijd kan overhandigen. Al met al zal men deze afbouwkade kunnen gaan beschouwen als een afzonderlijke fabriek voor het afbouwen van schepen en er mag verwacht worden, dat in de eerste tijd dit nieuwe project voldoende stof zal geven voor de Ideeënbus, opdat deze laatste aanwinst ook weer zo spoedig mogelijk goed zal werken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 5