I Veilig Werk Officiële mededelingen Sociale rubriek stromend water en van mechanische ventilatie. Verder is het schip uitgerust met de modernste navigatiemiddelen zoals een radar, echolood, gyrokompas en radiorichting zoeker. Verder staan opgesteld een gecombineerde 250 Watt telegrafie- en een 80 Watt telefonie-zen- der. Begin April heeft dit schip zee gekozen en is toegevoegd aan de vloot van één der grootste Noorse reders. Een mooi voorbeeld en een gunstig resultaat dat wij met goed samenwerken hebben verkregen. J. H. W. WILLY WILTON-FONDS. Ontvangen: 41,25 van Machinefabriek, Schiedam, op brengst verkoop klein materiaal). 757.als bijzondere baten. In de maand Maart 1952 werd aan 90 leden van ons personeel in totaal 1585,48 uitge keerd. BEAMBTEN-KERN. In de bestaande vacature Sub-kern Opzicht houdend Personeel is als kern-lid benoemd de heer D. van Son, afd. Buitenbankwerkers te Rotterdam. In het begin van iedere maand vergadert de Bearabtenkern. Voor mededelingen en dergelijke, welke in de Kernvergadering behandeld moeten worden, kan men hiermede rekening houden. B. ÉÉN TEGELIJK! Zijn er op de een of andere betaalkas soms eens „krantjes" te weinig, dan is Leiden in last en reclame het resultaat, zeer terecht. Toch is de oplage voldoende om aan ieders verlangen te voldoen, alleenmen neme er niet meer dan één. En deze stelregel wordt overtreden. Het kan aardig zijn dit blad aan vrienden of relaties toe te zenden, maar doe dit na lezing met uw éigen exemplaar. Tekorten behoren dan tot het verleden. VOLGENDE KEER BETER S.V.P. In een vorig nummer van dit blad stond ver meld: „Leden van het personeel met gezins leden en anderen, die de tewaterlating willen bijwonen, zijn welkom. Hun wordt verzocht zich strikt te houden aan de orde-maatregelen, welke worden genomen". U begrijpt het al, het ging over de stapelloop van de „MAASDAM", op Zaterdag 5 April j.l. Letterlijk iedereen kon dit evenement dus bijwonen, toegangsbewijzen waren niet nodig, er waren verkeersborden en afzettingen en er was dus „niets in de weg". Is het aantal bezoekers geteld? Wij weten het niet, maar dat er zo'n 20 a 25.000 mensen op de werf zijn geweest, lijkt ons vaststaand. Het is nu eenmaal erg moeilijk zo'n massa vol spanning wachtende op de dingen die komen zullen - te schatten. Een voorbeeld? De bevolking van de gehele wereld, al die honderden mïïlioenen, kunnen mannetje naast mannetje en vrouwtje (of zo U liever wilt: „gemengd") worden samengepakt op het grond gebied van de provincie Groningen. Dat ver telde de radio laatst. Hoe dan ook, er was een grote massa op de werf en het verzoek zich aan de voorschrif ten te kouden was dus „niet zo gek". Bovendien, als je gastvrijheid geniet, houd je je natuurlijk aan de „regels van het huis". Toch, gedurende de stapelloop en daarna, lap ten verschillende bezoekers en dat waren „geen vreemden in Jeruzalem" de diverse aanwijzingen aan hun laars. Filmoperateurs werden bijna onder de voet gelopen, afzettingen verbroken en in het zelfde tempo een dure stopwatch „achterover gedrukt". Klopt niet, luidjes! Wat wel in orde was? Een kostbare manchet knoop werd terugbezorgd. De vinder wenste onbekend te blijven! AAN DE WERKERS VAN OOM BART. Het volgende kleine krabbeltje wil een klein hakkertje onder uw aandacht brengen. Door de tegenwoordige scheepsbouw, waarbij tussen twee haakjes veel gelast wordt, moeten de hakkers en ook vele anderen onder het dek werken. De hakkers moeten bijvoorbeeld veel tegennaden uithakken. Nu staan wij altijd zo, dat ieder voorwerp, dat daarvoor maar in aan merking komt, tot steun kan zijn. Het is zelfs zo, dat wij met ons hoofd tegen het dek staan. En nu komt het! Wij maken altijd een ontzet tende herrie, maar heus, heren, dit werk moet ook gebeuren. Velen menen dit lawaai te kun nen opheffen door met een voorhamer of ander voorwerp ter plaatse op het dek te slaan. Het gevolg is, dat wij ongeveer gelijk platvoeten hebben of een hersenschudding. Wilt u in het vervolg daar acht op slaan a.u.b. Ik dank u bij voorbaat. M. C. BEDRIJFSSCHOOL VACANTIEKAMP 1952. En weer is het lente! Onweerstaanbaar gaat de natuur haar gang en steken de planten, bomen, bloemen en heesters hun knoppen uit, om straks open te bloeien in talloze prachtige variaties en kleuren. De vrije natuur boeit ons en wij kunnen weer dagelijks van al dit schoons genieten. Vooral ook in de zomer, als de vroege morgen zich meldt en de nevel optrekt, dan wordt het in de natuur een feest van tinten en kleuren, menig blad tooit zich dan met schitterende dauwdroppels, zij gelijken op diamanten van het beste soort. Zulke schouwspelen zijn er talloos in de natuur, maar wij moeten er oog voor hebben. De tijd van vacantie breekt weer aan en de plannen van menigeen gaan vastere vormen aannemen. Het aantal beschikbare plaatsen in de vacantiecentra gaat allengs kleiner worden naarmate de vacantie meer in zicht komt. Straks zullen weer duizenden en nogeens dui zenden gaan genieten van ons klein, doch mooi vaderland. Er zijn er ook, die de voorkeur geven aan zoveel mogelijk films te gaan zien en lopen van de ene bioscoop naar de andere. De ander heeft meer belangstelling voor mu seum of andere culturele instellingen. Zo heeft ieder een eigen smaak, naar eigen inzichten zijn vacantie door te brengen. Ook de Bedrijfsschool heeft haar zomerplannen bekend gemaakt en slaat haar tenten op in het welbekende vacantiecentrum Heidebad Epe. Van 19 Juli30 Juli '52 hopen vele jongeren uit de school en het bedrijf hun vacantie daar door te brengen. Velen hebben zich reeds als deelnemer gemeld, doch wij zijn pas tevreden als een zo groot mogelijk aantal jongeren van deze vacantie- besteding geniet, Ons doel is dan ook alle jongeren van 1418 jaar straks als deelnemer te kunnen begroeten in ons Bedrijfsschool Vacantie Kamp '52. Alle inlichtingen worden gaarne verstrekt door de kampleiding der Bedrijfsschool. Wacht daarom niet te lang, de kans bestaat zeer zeker dat ook wij dan zullen moeten zeg gen: „Het spijt ons maarhet kamp is vol geboekt." Ons devies is dus: „Meld je nog heden, het Bedrijfsschool Vacan- tiekamp stelt je tevreden." Met kampgroeten. De kampleiding van het Bedr. School Vac. Kamp. ATTENTIE KAMPEERDERS! Op verzoek van de Nederlandscke Kampeer- kaarten Centrale adviseren wij de werknemers onzer onderneming, die van plan zijn in de komende zomer te gaan kamperen, reeds nu kampkaarten aan te vragen of te laten ver lengen. Door te wachten tot vlak voor de vacantie- periode bestaat er grote kans, dat de aanvragen niet direct behandeld kunnen worden als gevolg van de grote drukte. Het gevaar, dat hierdoor de vacantie geheel of gedeeltelijk in het gedrang komt, is niet denkbeeldig. Vrijwel alle voor het kamperen belangrijke ge meenten in Nederland stellen het bezit van een kampkaart verplicht, indien men op een kam peerterrein wil kamperen, of in kamphuisjes, bungalows enz. wil overnachten of verblijven. Als regel behoeft dan vooraf geen gemeentelijke kampeervergunning aangevraagd te worden. De kampkaarten kunnen worden aangevraagd bij de Nederlandsche Kampeerkaarten Centrale, Parkstraat 1826, 's-Gravenhage en bij alle kantoren en agentschappen van de A.N.W.B., waar ook de benodigde formulieren gratis ver krijgbaar zijn. BEDRIJVIGHEIDJES. Velen hebben de neiging om zaken, de natuur, de mensenmaatschappij te vergelijken met een ingenieus raderwerk of met een klok. Zo onomstotelijk te bewijzen als een reken- of wiskundige vergelijking zal bovengenoemde stelling wel niet zijn, maar laten wij eens even aannemen, dat zij in hoofdzaak juist is, dan volgt eruit, dat er ergens een krachtbron moet zijn, die het raderwerk in beweging brengt en houdt. Er volgt o.m. ook nog uit, dat het raderwerk op zichzelf het edelste deel is van zaak, natuur of mensenmaatschappij en dat alle verdere bij versierselen inderdaad op het tweede plan staan. Een mooie klok, die stilstaat, is voor het doel, waarvoor zij is gemaakt, absoluut waardeloos: een oude wekker, die keurig de tijd aangeeft en ons precies op tijd uit liefelijke dromen in de harde werkelijkheid weet over te plaatsen is nuttig. Waarmee niet gezegd wil zijn, dat onze moderne tijdmeters, onze prachtige kerkklokken, enz., enz., vervangen moeten worden door ouwe aftandse wekkers. Met vergelijkingen buiten zuiver reken- of wiskundige komt men toch dikwijls tot eigen aardige confusies, willen wij maar zeggen. WAT ZEGT U VAN HET WERK DER WERKVEILIGHEIDSCOMMISSIES? Leden der commissies zegt u er maar eens wat van in de commissievergaderingen. Waarom schrijven we hier iets over? Omdat het evenals met het gehele veilig werken steeds weer nodig blijkt te zijn de zaak op te porren, daar het werk anders verslapt en dan krijgen we onvermijdelijk meer ongevallen, met alle nare gevolgen van dien. Zonder de gedachte te krijgen: „Wat hebben we het al heerlijk ver gebracht", kunnen we toch zeggen, dat wij van de vergelijkbare bedrijven in Nederland zeer laag zijn in ongevallenaantal. Daarop zijn we een tikkeltje trots en we kunnen er zeer dank baar voor zijn. Als we nog bijgelovig zijn dan zeggen we direct: „Laten we het afklop pen, voordat er straks het een of andere ern stige ongeluk gebeurt." Als we echter rustig ons werk voortzetten, zonder te verslappen, dan moet dit, evenals in het verleden, tot succes leiden. In een groot en mooi bedrijf als het onze is het altijd moeilijk werken, doch dit moeilijk werken mag ons nooit ontmoedigen. Altijd weer zijn er commissieleden, die zeggen: „Als het zo gaat dan gooi ik het bijltje er bij neer." Dit wordt natuurlijk gezegd in een pessimistic

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 7