VERENIGING W.F. sche bui, die iedereen weieens heeft. Een voor zitter vond, dat de leden niet actief genoeg waren. Maar zo'n commissie is wat wij er zelf van maken, denk daar wel om. Enkele mede werkers zeggen: „Je bereikt daar niet voldoende en dusMaar zo zijn we niet getrouwd, jongens. Je zult nooit voor 100% je zin krij gen. Het leven bestaat nu eenmaal uit com promissen. Daarbij komt, dat sommigen weieens te hard van stapel willen lopen. En, om in scheepsbouwerstaai te blijven, dan loop je aan de andere zijde van de rivier de wal in, nou, aardig getroffen. Er zijn echter ook weieens commissieleden, die zich helemaal niet laten zien en dan wordt het bedenkelijker. Het bij wonen der vergaderingen is even zo belangrijk als het overige werk dat wij doen in het be drijf. De Directie verlangt zeker van elk com missielid dat hij zijn verplichtingen nakomt. Volgens hen, die erover kunnen oordelen, wer ken de Werkveiligheidscommissies uitstekend, want er ontstaat een nauwer contact door tus sen leiding en arbeiders. „Wij krijgen in de vergaderingen opmerkingen over dingen, die wij anders nooit te weten gekomen zouden zijn", zei één der voorzitters. Het is wel een van de meest storende elementen in een bedrijf als de ene groep medewerkers de andere niet verstaat. Samenwerking in de bedrijven is het belang rijkste, maar hoe is die mogelijk als wij soms elkaar in het geheel niet begrijpen. Samenwer king is in het belang van alles, maar zeer zeker moet er samenwerking zijn om tot veilig werken te komen. Daarom zijn wij ertoe gekomen om in de Werkveiligheidscommissies een boek te gaan bespreken als er even tijd voor is. De titel van dit boek is: „Samenwerking in de be drijven." Het moet zo worden en dit blijven wij nastreven, dat de mensen stuk voor stuk bevrediging vinden in hun werk. Dat kan, dat moet. Er zullen er onder u zijn, die zeggen: „Dat is mij te idealistisch", maar laten wij u dan zeggen, dat hij die zonder idealen leeft, een dood element is en wat dood is heeft hier vol komen afgedaan, duslaten wij dan maar staan als een kleine Gideonsbende temidden van hen die terug willen, maar zij moeten wel weten, dat de brug achter hen is afgebroken. In de tijd, die achter ons ligt, heeft de in dustrie zich bijna volkomen geconcentreerd op de technische ontwikkeling ten koste van de mens, met het gevolg, dat die mens, die veel ingewikkelder is dan de vernuftigste machine, alleen is komen te staan. De wetenschap om trent de mens is nietig vergeleken bij die betr. werktuigbouw en chemie. Wij hebben de kracht bronnen, die wij nodig hebben voor die mens bij lange na nog niet aangeboord en dus ligt er nog een groot terrein braak om ons op te werpen. Wij moeten de reserves bij de mens productief maken. Dit probleem moeten we ernstig onder de ogen zien om een betere en meer productieve werkwijze te bereiken tot heil van ons allen en dus ook om tot nog veiliger werken te komen. Sp. IN MEMORIAM. DANKBETUIGINGEN, Ondergetekende betuigt, ook namens zijn vrouw en kinderen, zijn hartelijke dank aan directie, chefs, bazen en collega's voor de vele bewij zen van sympathie en belangstelling bij zijn 25-jarig jubileum betoond. Ook hartelijk dank voor de mooie geschenken. Z. v. DOMMELEN. Ondergetekende brengt via deze weg ook na mens vrouw en kinderen zijn hartelijke dank over aan directie, chefs, bazen, onderbazen, voorlieden en verder personeel voor de vele cadeaux en andere blijken van belangstelling, ontvanqen bij zijn 40-jarig jubileum. A. B. TROELEMAN. Ondergetekende betuigt langs deze weg, mede namens zijn vrouw en kinderen, zijn hartelijke dank voor de door bazen en collega's betoon de belangstelling ter gelegenheid van zijn 25-jarig dienstverband bij Wilton-Fijenoord, afd. Gieterij. M. L. SCHERPENISSE. Ondergetekende betuigt, mede namens zijn vrouw en kinderen, zijn hartelijke dank aan directie, chefs, bazen en collega's voor de waar derende woorden en mooie cadeaux, welke hij mocht ontvangen ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum. J. J. SOLDAAT. Met deze betuig ik mijn hartelijke dank, ook namens mijn echtgenote, aan directie, chefs en bazen voor de sympathie en belangstelling on dervonden bij mijn 40-jarig jubileum. L. A. MESMAN. Hiermede breng ik, mede namens mijn vrouw, dank aan directie, beambten, chefs, bazen en personeel der afd. Scheepmakers voor de be langstelling en de prachtige cadeaux ontvangen bij het bereiken der pensioengerechtigde leeftijd. Deze dag is voor mij onvergetelijk geworden. J. BANEN. WONINGRUIL. AANGEBODEN te Rotterdam (Maaskade): le verdieping, bevattende 4 kamers, keu ken, zolder met kamer. Huur 37,50 per maand. GEVRAAGD te Schiedam of Rotterdam: be nedenhuis of le verdieping, bevattende 4 kamers, keuken, bergruimte. Huur tot 40,— per maand. AANGEBODEN te Schiedam (Gorzen): be nedenhuis, bevattende 2 kamers met bed steden, keuken. Huur 5,45 per week. GEVRAAGD te Schiedam: Woning met min stens 5 kamers. AANGEBODEN te Schiedam-West: Vrij bo venhuis, bevattende 5 kamers, keuken en zolder. Huur ƒ34,34 per maand. GEVRAAGD te Haarlem: soortgelijk huis. (Groter geen bezwaar). AANGEBODEN te Schiedam (Gorzen): vrij huisje, bevattende: voorkamer, keukenka mer, zolder, schuurtje. Huur 4,65 per week. GEVRAAGD te Schiedam: grotere woning. AANGEBODEN te Schiedam (Vlaardinger- dijk): benedenhuis, bevattende 4 kamers, keuken, tuin met loods. Huur 34,— per maand. GEVRAAGD in het Westen van Schiedam of Vlaardingen: woning bevattende 5 ka mers, keuken. Huur tot 40,per maand. AANGEBODEN te Rotterdam (Feijenoord): le etage, bevattende 3 kamers, keuken, zolderkamer. Lage huur. GEVRAAGD te Rotterdam-West of Delfsha- ven: vrij beneden- of bovenhuis. AANGEBODEN te Rotterdam (Feijenoord): woning, bevattende keukenkamer, slaap kamer en zolder. Huur 4,70 per week. GEVRAAGD te Rotterdam: soortgelijke wo ning. AANGEBODEN te Rotterdam-Zuid: le ver dieping, bevattende: 3 kamers, keuken, zol derkamer en bergplaats. Huur 5,35 per week. GEVRAAGD te Schiedam of Vlaardingen: vrij huisje of vrij bovenhuis. Huur tot ƒ8,— per week. AANGEBODEN te Rotterdam-West: le etage, bevattende: 4 kamers, keuken, warande met kast. Huur 5,10 per week. GEVRAAGD in een Tuindorp te Rotterdam- Zuid: benedenhuis. Inlichtingen in te winnen: Afd. Sociale Zaken. HANDBAL. Handbal is een nog jonge sport en velen heb ben van handbal nog nimmer iets gehoord, Iaat staan gezien. Onbekend maakt onbemind en zo is het met handbal ook. Vele schampere uitdrukkingen zoals „kinderachtige sport" en „een sport voor vrouwen" enz. werden en wor den nog gelanceerd. Doch wanneer zij, die zo spreken, bandbal zien, dan staan ze versteld. Ik herinner mij bijv. een wedstrijd in het Feijen- oord-stadion tijdens een sportdag van enkele jaren geleden, waar naast voetbal en gym nastiek ook handbal werd geboden. Na afloop sprak ik enkele van die mensen en zij gaven eerlijk toe, dat zij nooit verwacht hadden, dat handbal zulk een snelle en aantrekkelijke sport was. Afgezien van het feit, dat handbal een buiten sport is en dus z'n hygiënische waarde als zodanig bezit, wordt van een goede handballer (ster) heel wat geëist. Doordat het spel zich ontzettend snel van de ene kant naar de andere kant verplaatst, moeten de spelers (sters) naast een behoorlijke sprintcapaciteit een enorm uit houdingsvermogen hebben, willen zij tenminste een aantrekkelijke partij ten beste geven. Van zelfsprekend spreken techniek en tactiek ook een hartig woordje mee. De spelregels van handbal zijn zodanig geredigeerd, dat ruw en onsportief spel direct kan worden afgestraft. Dit wil niet zeggen, dat hard spel is uitgesloten. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft cijfers van de sportorganisaties over 1951 ge publiceerd. Het aantal sportbeoefenaars be draagt 933.000, waarbij handbal als 8e staat genoteerd met 20.000 leden (9.000 heren en 11.000 dames). Wilt u deze cijfers verhogen? Welnu, onZe grote afdeling Handbal biedt u of uw zoon of dochter hiervoor alle gelegen heid. Als in September de competitie weer gaat draaien moeten wij volledig en goed ge traind onze elftallen weer hieraan laten deel nemen. In Mei neemt de zomerveldtraining weer een aanvang en wel iedere Woensdagavond om 7 uur op ons terrein, onder deskundige lei ding van de heer H. v. d. Tooien. U kunt zich opgeven voor de Zaterdagmiddag of Zondag competitie. De contributie bedraagt voor senio ren 1,25 per maand en voor junioren 0,75 per maand. Bij aanmelding is u verplicht zich door het Bureau voor Medische Sportkeuring te laten keuren. Geef u zich nog heden op door onderstaand formulier ingevuld aan de Tijdcontröle af te geven voor nr. 1721 A. J. BOER, seer. Ondergetekende: Naam Adres Woonplaats Werkzaam in de afdWerf Nr wenst inlichtingen omtrent Afd. Handbal van de Vereniging Wilton-Fijenoord. Datum Handtekening Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 2 Mei 1952. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van C. v. KOESVELD, oud-werknemer, die 24 jaar als sjouwer bij de onderneming gewerkt heeft. J. D. H. VAN AS, scheepmaker, die 5 jaar de onderneming heeft gediend. Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 8