LASLOODS. 15e Jaargang 9 Mei 1952 No 9 ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN WILTON-FIJENOORD, SCHIEDAM Redactie-commissie. L. Giphart, C. Keyzer. J. Koppe, J, W. Weber. Redactie-adres. Afd. Sociale Zaken De scheepsbouw is vooral tijdens en na de oorlog wel zeer veranderd. Waar vroeger de platen en profielen enkel alle bewerkingen in de scheepsbouwloods ondergingen, dan in het sorteer-park uitgezocht werden en van daar vervoerd werden naar de hellingen en afzon derlijk aan boord gehesen (max. gewicht pl.m. 5 ton) is dit thans veranderd in de zgn. pre- fabricatie methode. Men noemt dit zo daar de platen voor de schot ten na een enkelvoudige schaafbewerking aan elkaar gelast worden, de spanten of profielen daar tegen gelast en het gefabriceerde werk stuk tot een gewicht op onze werf van pl.m. 20 t. daarna naar hellingen of bouw- dok vervoerd wordt om op zijn plaats gezet te worden. De bewerkingen die de platen en profielen thans in de scheepsbouwloods moeten ondergaan, zijn dan ook vergeleken met vroe ger wel veranderd. In het algemeen zijn er minder machines nodig en wordt er meer ge brand en gelast. Daarom hebben de scheeps bouwers werkzaam in de scheepsbouwloods de laatste maanden de nodige last ondervonden van bouwvakarbeiders, die in de scheepsbouw loods machines aan het verwijderen of ver zetten waren. Het samenbouwen tot de pre-fabricated werk stukken geschiedde tot dusver in de scheeps bouwloods A-hal deels ook Westkant C-hal en in de Onderzeébootloods. Het oppervlak van deze lasvloer is voor het moderne bouw programma van de werf echter te klein en de Onderzeebootloods zal in de nabije toekomst weer voor de bouw van onderzeeërs gebruikt worden. Hierdoor was het dus nodig zo spoe dig mogelijk over te gaan tot de bouw van een lasloods. Dezer dagen is dan ook aan de „B.A.M. en De Vries Robbé de bouw van een lasloods op gedragen. De afmetingen zijn 97.5 M lang, 31 M breed, 22 M hoog. Bijgaande schets geeft u een indruk hoe deze lasloods er na gereedko- komen uit zal zien. Om een zo groot bouwwerk in 8 maanden tijd te construeren midden op een werf zal niet gemakkelijk zijn. Om het echter zo eenvoudig mogelijk te houden, zijn de omliggende straten afgesloten en zal dezer dagen om het bouw terrein een hek gezet worden. Binnen deze om heining kan dan rustig gewerkt worden. Na tuurlijk betekent dit voor sommigen onzer wat ongerief, maar dit zal voor het goede doel ge nomen moeten worden. De redactie van het W.F.-Nieuws zal pogen U zo nu en dan verder op de hoogte te houden van de markante ontwikkelingen op onze werf en houdt zich ook gaarne voor copie hierover aanbevolen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 1