Officiële mededelingen Sociale rubriek zijn. De zeilmakers en de electr. afdeling ver hoogden het aantal resp. van 9 tot 12 en van 7 tot 9. We zullen er niet veel woorden meer aan verspillen, maar kijkt uit, anders komen jullie nog in het slaghoedjesgesticht'' te be landen als je je leven niet verbetert. Bij de metselaars en schilders is het ook prima in orde. De buitensjouwers verlaagden het cijfer van 34 tot 25, moorddadig hé. Zij kunnen zich een vuile maag eten aan bovengenoemde koek. Dat is wel een felicitatie waard. De bikkers- afd. 16 is nog best, maar bikkers-afd. 17 heeft het ook weer van eieren gemaakt. Smeden en smeedpers is „ouwe jongens De modelmakers doen het ook goed. De ijzer- en kopergieters wisten hun cijfer flink te drukken, zeer zeker naar verhouding dat zij zich uitsloofden. De geschutwerkplaats mag er ook zijn, want daar van keilde het cijfer van 20 naar 13. Maar dan krijg je de buitenbankwerkers die speelden gelijk, nou, dat vinden we altijd maar een beroerde wedstrijd, wanneer er gelijk spel wordt geleverd. Ketelmakers, koperslagers en fitters, dok- en bootpersoneel hebben het allemaal fijn naar beneden weten te drukken. De terrein sjouwers hebben het er beroerd afgebracht, dat moest niet ,,magge", daar moest de „pelisie" naar kijken. Wat zegt li van onderhoud en magazijnpersoneel? Proficiat, lui. Draaiers ma chinefabriek van 17 naar 14 is wel best, maar dat jullie nog niet voldoende brillen dragen is ook waar. En de gereedschapmakers machine fabriek moet je ook niet uitvlakken. Van 9 naar 4 dat is wat. De bedrijfsschool heeft zeer goede resultaten behaald, vooral het laatste jaar. Zij gingen van 26 naar 16 ongevallen, dat wil daar wat zeggen met al die jeugdige onbezonnenheid. Het centraal gereedschapmaga zijn zou een 10 en een griffel moeten hebben, maar de tienen geeft de meester aan zijn vrouw en de negens houdt hij zelf met het gevolg, dat het maar een acht kan zijn. Bouw bedrijf ging van 15 naar 2, dat is geweldig, maar daar moeten wij eerlijkheidshalve bij vertellen, dat alle soldaten daar haast geneu traliseerd zijn en kader en officieren zijn over gebleven. Diversen, dat is van dit en van dat, van alles wat. Bewaking, garagepersoneel en kantoormensen. Al die lui met elkaar hebben het cijfer waarachtig ook nog omhoog weten te brengen. Je moet maar durven. Het fabrieks- gemiddelde daalde van 18 op 14, heel aardig, maar het moet nog meer naar beneden. Van de totaal 35 afdelingen gingen er 29 naar bene den, 1 speelde gelijk, 6 wisten het aantal te verhogen, dat kunnen we niet gedogen ook daar moet en kan het naar beneden. Uw directie was er trots op, dat het aantal ongevallen zoveel minder werd. Dit is voor hen, die het cijfer niet konden verlagen zeer zeker een aansporing om hun beste beentje voor te zetten om een volgende keer mee te marcheren in de rijen der overwinnaars. Wat zegt ons de statistiek? Dat we nog veel te doen hebben al is er wat bereikt. Sp. DE DATUM NADERT. De Redactie herinnert eventuele gegadigden aan het volgende: 30 Juni is de laatste dag, waarop ontwerpen voor een titelblad omslag voor het nieuwe maandblad kunnen worden ingezonden bij afd. Sociale Zaken. Daarna wordt beslist wie eventueel de door de directie uitgeloofde beloning zal ontvangen. REDACTIE W.F.N. 40.000 JAREN VERENIGD IN „MUSIS SACRUM". Feestmiddag voor W.F.'s oud-werknemers. Op Woensdag- en Donderdagmiddag 4 en 5 Juni zijn 300 gepensioneerden oudgedienden van W.F., alleen, met echtgenote of echtgenote alleen, samengekomen in Musis Sacrum" te Schiedam (in totaal 600 personen). Zij werden op Woensdagmiddag te 13.30 uur door directeur Ir. B. Wilton hartelijk welkom geheten en deze wees er o.m. op, dat hij het een groot voorrecht achtte, zovelen te mogen begroeten op deze feestmiddag. Een terugblik in het verleden nemende, zeide spreker, dat de oud-gedienden nog altijd tot de W.F.-ge- meenschap behoren, wat mèt hen en ook dóór hen is het bedrijf geworden wat het is. ,,F.en bedrijf wordt altijd gemaakt door mensen en niet door dingen. Naam en sfeer worden door de mens gemaakt", zeide Ir. Wilton. Daarom is spr. dankbaar voor de aloude W.F.-team- geest, die mede door deze ouderen is gede monstreerd tijdens hun arbeid in het W.F.- bedrijf. Er is zeker wel eens een onparlementair woordje gesproken vroeger en men heeft over en weer elkaar weieens lelijk aange keken, maar toch werd tenslotte weer de echte W.F.-sfeer gehandhaafd. Vervolgens heette spreker welkom de heer Brunink, ex-hoofdmachinist van de „Willem Barendsz", die een korte inleiding zou houden over de walvisvangst in het algemeen, i.v.m. de film „Walvis in zicht", die na de pauze draaide. Omdat W.F. een nieuwe walvisvaar der gaat bouwen en dit object van enorme be tekenis is èn voor W.F. én voor Nederland, meende spreker, dat dit voor de aanwezigen een aantrekkelijk onderwerp zou zijn. Na het gezelschap een prettige middag te heb ben toegewenst, verklaarde hij de bijeenkomst voor geopend en het feest begon met 3 korte voorfilmpjes. Daarna was het woord aan de heer Brunink, die met cijfers aantoonde de ontzaglijke veran deringen in de uitkomsten van de walvisvangst vroeger en thans. Interessant waren ook de cijfers over afmetingen en gewicht van de reuzen onder de zeebewmers In vogelvlucht be handelde spreker het harpoeneren en de ver werking aan boord van het walvismoederschip. Er gaat van een walvis maar heel, heel weinig verloren. Na dit leerzame praatje, dat de gebeurtenissen, die de film te zien geeft, zeer verduidelijkt, volgde de pauze. Hier bleek, dat de oude vrienden elkaar niet hadden vergeten en de heer B. Wilton had weer vele handen te schudden van „Willem", „Piet", „Jan", enz., enz. Ook onderling waren de oude kennissen spoedig gevonden en in ge animeerde gesprekken werd de pauze doorge bracht, onder het genot van thee, gebak en een sigaartje. Na het sein „Schafttijd om" begon het tweede gedeelte van de middag. De film „Walvis in zicht" is een pracht staal van filmtechniek, maar geeft tevens een goed beeld van de prestaties van onze mannen, die in sneeuw en ijs het zware werk aan boord van jager en moederschip moeten verrichten. De vrolijke noot ontbreekt in de film niet, maar elke toeschouwer zal hebben geconstateerd, dat de walvisvangst een beroep is, dat slechts door stevige kerels behoorlijk kan worden volbracht. Met bescheiden trots mogen we zeggen, dat deze film een beeld geeft van Nederlanders op hun best. De Donderdagmiddag-bijeenkomst werd door de heer C. Keyzer met een korte toespraak ge opend, wegens plotselinge verhindering van de heer B. Wilton. Spreker heette namens de directie alle geno digden welkom en was verheugd, dat weer zovelen waren gekomen. Daarmede demon streerden ook zij, dat zij zichzelf nog steeds een deel voelen van de W.F.-gemeenschap. Na dit welkomstwoord werd hetzelfde program ma van de vorige dag in vlot tempo afge werkt. Jammer, dat een technische storing na de pauze de ongestoorde vertoning van de hoofdfilm dreigde te verhinderen. Door enkele snelle en juiste maatregelen werd het tijdverlies beperkt, maar kon niet worden verhinderd, dat het afscheidsuur precies samenviel met de spitsuren in Schiedam en Rotterdam. Gelukkig kon hierin ook worden voorzien en werden al onze oudgedienden per extra gelegenheid naar Vlaardingen, Rotterdam-West en Zuid ge bracht. 't Was weer goed, dames en heren! De organisatie van deze middagen was als voorheen door de directie opgedragen aan de afd. Sociale Zaken en de chef van deze afde ling, de heer Keyzer, kan tevreden zijn met de uitvoering door zijn personeel. De heer v. d. Broek, die van dit soort werk altijd het leeuwen aandeel krijgt toegemeten, verklapte Uw ver slaggever nog, dat juist deze bijeenkomsten hem zoveel voldoening geven. Maar ook de genodigden zelf zijn enthousiast en dankbaar, omdat zij weten en ervaren steeds te blijven behoren bij de W.F.-gemeenschap, hetgeen overduidelijk bleek uit de dankwoorden van de oud-kernvoorzitter, de heer J. Schuurs, aan het einde van de 2e feestmiddag door hem uitgesproken aan het adres van directie en afd. Sociale Zaken. G. WILLY WILTON-FONDS. In de maand April 1952 werd aan 78 leden van ons personeel in totaal 1845,42 uitge keerd. Ontvangen: 87.05 van Machinefabriek Schiedam (opbrengst verkoop klein materiaal). 488.van Centraal Magazijn (opbrengst verkoop klein materiaal). EERVOL ONTSLAG. In verband met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd is eervol ontslag verleend aan: A. M. VAN DONGEN, onderbaas Scheepsb. Reparatie (per 31.5.52). A. DE GROOT, gereedschapuitgever (per 4.6.52). TARIEFCOMMISSIE. Afd. Geschut Rotterdam (Reparatie): 6789 Amsterdam, C. J. v. 6898 Hoog, H. de Afd. Geschut Rotterdam (Nieuwbouw): 6846 Voogt, H. de 6845 Winkster, H. P. VERLOREN. Ondergetekende had Woensdag, 20 Mei, des middags tussen 3 en 5 uur, het ongeluk zijn portemonnaie te verliezen met ruim 20,en zijn trouwring. Nu wil hij de eerlijke vinder verzoeken hem een en ander weer ter hand te stellen door middel van de werfpolitie of de tijdcontröle Machinefabriek. Mocht de vinder zeer op het behoud van het geld gesteld zijn, dan verzoekt ondergetekende hem beleefd, hem de ring te doen toekomen, daar deze meer voor hem betekent dan het geld. Bij terugbezorging zal niet naar naam of nummer worden ge vraagd. Vertrouwende op de eerlijkheid en sportiviteit van de vinder, verblijft, Hoogachtend, B. NELIS nr. 8111. De navolgende werknemers onzer onderneming zijn geslaagd voor het eindexamen Avond- M.T.S. te Rotterdam: afd. Werktuigbouw met lof afd. Electrotechniek met lof afd. Werktuigbouw afd. Werktuigbouw afd. Werktuigbouw afd. Werktuigbouw afd. Werktuigbouw afd. Werktuigbouw afd. Werktuigbouw afd. Binnenhuiskunst A. v. d. VLIST C. H. DE JONG J. VISSER J. v. d. BOGERD A KEUZEKAMP W. A. KEIZER J. GORDON J. SOUDIJN A. v. KRALINGEN B. PLYZIER De redactie wenst hun veel geluk met dit mooie succes. Na gehouden controle is door ondergetekenden de kas van „De Pijp" in orde bevonden. W. v. Dijk. H. Lier. J. du Pree.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 2