Hierna richtte de heer Vlot, secretaris der kern, een woord van afscheid aan hen, die nu „oud- werknemers" zijn, en een woord van dank aan de directie. EERVOL ONTSLAG. In verband met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd is per 16 Augustus 1952 eervol ontslag verleend aan: I. SPRINGER koker. M. v. d. STERRE bankwerker. PERSONALIA. Per 1 Augustus 1952 is aangesteld als onder baas afd. Magazijn: A. M. DIRKS. Op verzoek van de heer W. P. van Gent delen wij mede, dat zijn adres niet meer is Graaf Florisstraat 6, Schiedam, doch: Asselsestraat 314, Apeldoorn. IDEEËNBUS. Idee 34 Vormveranderingen tijdens het oplassen van zuigers. Voorgesteld wordt dit te voorkomen door de zuiger op een 50 mm dikke plaat te bevestigen. Dit is inderdaad een verbetering. Premie 40.—. Idee 53 Secties in de scheepsbouw samenstellen op een wagen. Het idee is niet uitvoerbaar. Geen premie. Idee 54 Zuurstof leiding in dokken. Het betreffende punt is reeds enige tijd in be handeling doch werd tot nu toe nog niet door gevoerd, aangezien er zeer hoge kosten aan verbonden zijn. Geen premie. Idee 55. Hellingkraan voorzien van een claxon om grondpersoneel te kunnen waarschuwen bij stormweer onmiddellijk de remmen vast te zetten. Dit lijkt ons geen afdoende oplossing. Geen premie. Idee 59 Fraisen van waterkoelgroeven in voeringen Doxford-motoren op de bank inplaats van met een luchttol. De vertraging welke nodig is, is niet op doel matige wijze op te lossen met een paar tand of kettingwielen. De kwestie van de tijdsbesparing is wat een zijdig bekeken. Geen premie. Idee82. Verlengen van de branderbalk van de travo- graph snijmachine met 1 m. zodat platen van 2 m. paarsgewijs kunnen worden gebrand. Dit is een verbetering. Premie 15. Ideel 83 Het vervangen van handperspomp om ketels te persen door electrisch gedreven pomp. Reeds geruime tijd geleden werden 2 electrische pompen besteld voor verschillende spanningen. De geopperde bezwaren waren dus hiermede reeds opgelost. Geen premie. Idee 98 Te weinig druk op gasleiding in koperslagerij. Idee voor het aanbrengen van gasverzameltanks. Het ligt in de bedoeling om in de koperslagerij een centrale gas- en zuurstofleiding aan te leg gen. De lichtgasleiding komt dan geheel te ver vallen. De geopperde bezwaren zijn hiermede uit de wereld. Geen premie. Idee 99 Schuimbrandblusapparaten door isolatie van het apparaat bruikbaar te maken voor electri- citeitsbranden. Het idee is niet toe te passen en geeft teveel risico. Een koolzuursneeuwapparaat (C.O. 2) is goedkoper. Geen premie. Idee 149. V-vormig spanblokje met klemschroef. Dit stukje spangereedschap is een vrij normaal handelsartikel en bij onze onderneming in enkele afdelingen reeds jaren in gebruik. Geen premie. EEN NABESCHOUWING OVER HET BOUWEN VAN HET S.S. „MAASDAM". (Denk nu niet, beste lezer, dat U een tech nische beschrijving krijgt opgediend over dit drijvend zeekasteel, dat door de medewerkers van ons bedrijf werd tot stand gebracht, o nee, wij willen alleen maar eens nagaan in hoeverre we ons werk zo veilig mogelijk deden) Vroeger was het meestal zo, dat het tot stand komen van zulk een karwei één of twee, soms nog meer, mensenlevens kostte. Dat noemde men dan: „het risico van de arbeid". Niemand in een normale mensengemeenschap zal dit acceptabel gevonden hebben, maar het was helaas zo. Voor de leiding van het bedrijf, zowel als voor de reder voor wie het schip was, was dit toch eigenlijk een wrange bijge dachte. Denk U eens in lezer, dat de „Maas dam" werd afgeleverd, dit technisch stuk ver nuft, deze parel toegevoegd aan de keten van schepen der H.A.L., en wij zouden moeten zeggen: „Ja, het is alles prachtig maar het kostte weer zoveel mensenlevens". Wij weten wel, dat zouden wij nu niet meer nemen, maar toen was het toch maar zo. Hoe is het nu gegaan? Wij kunnen met zekere trots neerschrijven, dat onze medewerkers geen enkel ernstig ongeval is overkomen tijdens de In de opbouw, ordelijk en een schone vloer Zoals het werd

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 3