IDEEËNBUS NIEUWS van vreugde over het mooie geschenk, dan mogen ook verscheidene „inktinannen" trots zijn op hun bijdrage. Een paar vuile of ge schaafde kantoorvingertjes hebben ze er wel voor over! En dan de mannen in de werkplaatsen. Wil len die er misschien rekening mee houden, dat er prachtige „hullepies" onder de kan toorlui schuilen? Trouwens - met al die in dustrialisatie- en omscholingsverschijnselen weet je niet precies vooruit, waar je als kan toorman of -vrouw nog eens terecht kunt ko men. 't Is dus niet eens zo gek om eens wat anders te proberen. Maar dan niet alleen boutjes en moertjes vastzetten a.u.b. Zo'n heel klein „cursussie" in het bouwen van een vacantie-volkskarretje of -motorbootje is toch niet te veel gevraagd aan onze vaklui. Menige kantoorbediende blijkt tenslotte nog meer te kunnen dan vellen papier met inkt te besmeuren of de een of andere machine te bespelen. Maar - alle gekheid terzijde schuivende - wij Werkmethoden verbetering is niet alleen het werk van specialisten. Het is veel meer ge worden, een onderdeel van teamwork, van ieder lid van ons bedrijf. Door het bestuderen en verbeteren van productie en kwaliteit, in Uw werk, vergemakkelijkt ge Uw eigen taak. Waarom heeft het bedrijf Uw vaardigheid nodig, om de methode van het werk te ver beteren? Omdat ge meer weet over het werk, dat door U zelf geschiedt, dan iemand anders. Er zijn veel werkjes, die U zorgen geven. En U verkeert in de gunstigste positie, om deze problemen aan te pakken. Heel wat grote werkzaamheden bestaan uit kleinere onder delen en U kunt ze stuk voor stuk onder handen nemen. Mocht ge bij het op schrift stellen of in teke ning brengen van ideeën moeilijkheden on dervinden, dan kunt ge U wenden tot de Hr. v. d. Jagt in de Bedrijfsschool. Idee 35. Het persen van beugels voor electrische kabels in een matrijs. Kabelbeugels voor 2, 3 en 4 kabels tot een diam. van 15 mm zijn in de handel verkrijg baar. Bij de zwaardere kabels komen teveel varian- mogen met blijdschap constateren, dat in de werkplaatsen en in het kantoor gedacht wordt aan en gewerkt wordt voor onze kinde ren, op velerlei manieren. En dat belooft voor hen (en voor de werkers!) weer enkele mooie dagen in December. G. PERSONALIA Per 1 November 1952 is in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag verleend aan J. M. J. VAN HOUCKE onderbaas afd. Klinkers. Moge hij nog vele jaren van zijn welverdien de rust genieten. GEVONDEN VOORWERPEN 1 Paarlen collier 1 Dasspeld Schuifmaten Ball point pennen Zakmessen en Duimstokken ten voor, afhankelijk van soort, dikte en stapeling. Het te maken aantal van een zelfde model is te klein, derhalve zal het niet lonend zijn voor dit soort beugels matrijzen te maken. Geen premie. Idee 43. Het rendement van schaafbanken vergroten door diverse platen op de travograph te branden. Het door inzender genoemde werk is geen werk voor de travograph. Geen premie. Idee 67. Het maken van verlengstukken voor bouten- tol, te gebruiken op plaatsen, waar men nor maal niet bij kan komen. Deze verlengstukken zijn niet iets nieuws, zij zijn in het magazijn verkrijgbaar. Geen premie. Idee 78. Het maken van neerklapbare stellingen bij werkzaamheden aan schroeven in het dok. Getracht is voor het idee een praktische uit voering te vinden. Het zou echter alleen mo gelijk zijn door het geheel omklapbaar op een wagen te construeren. Aanmoedigingspremie 10. Idee 80. Het maken van een schaar om uitsparingen in niet te dikke platen te knippen. Dit werk komt bij ons te weinig voor. Ove- 10

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 12