11 VJ|) NIEUWS rigens is ponsen van isolatiemateriaal met een handponsje alleen mogelijk bij geringe plaat dikte. 1 mm). Geen premie. Idee UI. Het afsluiten van gevulde pijpen met loden of aluminium proppen. De door inzender gedachte proppen zijn te zacht, de materiaalkosten zouden derhalve te hoog worden. Geen premie. Idee 115 en idee 131. Het aanbrengen van een handrem op rijdende kranen, om wegrijden bij sterke wind te voorkomen. Een handrem aanbrengen heeft weinig zin, bij plotseling remmen gaan de wielen glijden. Om het euvel van wegrijden bij wind te voor komen gelden de volgende voorschriften: 1. bij sterke wind de kranen vastzetten. 2. de vlucht van de kraan in de windrichting draaien, waardoor de vlucht minder tref kans heeft. Geen premie. Idee 117. Het aanbrengen van een kraanbaan met kraan tussen dok I en II ten behoeve van dok n op de 2 meerpalen van de dokken. De bestaande meerpalen zijn niet voldoende voor het ondersteunen van een kraanbaan. Een andere oplossing voor dit kleine dok is zeer kostbaar. Geen premie. Idee 118. Het plaatsen van een slijpsteen onder een af dak bij het bouwdok. Er is op verschillende punten van de werf gelegenheid gereedschap te slijpen, o.a. is er een slijpsteen bij het stellingmateriaalpark. Het opstellen van slijpstenen bij diverse dok ken verdient geen aanbeveling, aangezien zulke slijpstenen voor alles en nog wat ge bruikt zouden worden en zodoende in korte tijd verknoeid zouden zijn. Geen premie. Idee 122. Het aanschaffen van een pijpenklem, welke door lassers tijdens het lassen van flenzen zelf bediend kan worden. De door inzender genoemde moeilijkheden tijdens het lassen van flenzen bestaan inder daad, doch toepassing van een mechanische pijpenklem volgens zijn voorstel is in de praktijk moeilijk uitvoerbaar en erg gecom pliceerd. Wij hebben de inzender aangeraden een eenvoudiger oplossing te zoeken. Aanmoedigingspremie 10. Idee 125. Het uitdraaien van pluggen bij schepen in het dok door middel van een pijp met taats aan de ene kant en aan de andere zijde een uit- schroefbare draadspil met een vierkant, pas send in de plug. Het idee is zeer goed en zal worden uitge voerd. Premie 50. Idee 126. Het maken van speciale stellingen voor werk zaamheden aan roeren in het dok. Getracht is voor het idee een praktische uit voering te vinden. Het zou echter alleen mo gelijk zijn door het geheel omklapbaar op een wagen te construeren. Aanmoedigingspremie 10. Idee 129. Het lassen van flenzen op pijpen. Bij te kort afgezaagde pijpen een bandje van plaatijzer in lasgroef leggen. Te kort afzagen van pijpen komt weinig voor. Het idee om een randje van plaatijzer aan de binnenkant van de pijp te leggen is geen op lossing voor dit geval. Geen premie. Idee 133. Bij het op karwei zenden van arbeiders reke ning houden met de woonplaats. Voor zover de werkindeling dit toelaat werd met het voorgaande reeds rekening gehouden. Geen premie. Idee 134. Het aanleggen van een zuurstofleiding in de dokken. Dit onderwerp is reeds enige tijd in behande ling doch toepassing brengt hoge kosten met zich mede. Niettemin heeft het aanleggen van leidingen de aandacht. Het idee kan niet als nieuw beschouwd wor den, daar ook elders reeds toepassing plaats vond. Geen premie. Idee 135. Bij het gieten van koelstukken smelten de buizen, welke er aan vastgegoten worden, door. Voorgesteld wordt, deze buizen in te smeren met waterglas om isolatielaag te ver krijgen. Er is rekening gehouden met het doel, waar voor de koelstukken gemaakt worden, zij moeten n.l. warmte afvoeren uit de oven. Ware dit niet het geval dan kon de stalen pijp ook met asbestkoord omwikkeld worden. Aanmoedigingspremie 5.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1952 | | pagina 13