r IDEEËNBUS J 9 VJ» NIEUWS gekomen, die haar liad gedeponeerd bij de afdeling Beveiliging. Eervol ontslag Aan onderstaande werknemers werd in ver band met hun leeftijd eervol ontslag ver leend. per 10 Januari 1953: W. Linnenbank A. Rotscheidt A. C. Vermeij H. Winkel P. v. Reek P. J. Koopmans G. Fens per 17 Januari 1953: J. M. Willemse J. Spruit J. Spruijt A. Dekker P. C. v. Domburg D. v. Vliet A. C. Bos P. Bol J. H. Wijzenbroek G. P. Mastenbroek A. Hooft P. v. Wingaarden H. de Ligt A. Schneider J. G. Ederzeel H. B. G. Smits M. Blommesteijn L. Brunold per 31 Januari 1953: D. v. Zanten brander Dat betrokkenen nog vele jaren van hun wel verdiende rust mogen genieten. Verslag van de op 17 Januari 1953 gehouden Kernvergadering In deze vergadering, welke door de directie was bijeengeroepen, heette de heer Ir. B. Wilton allen welkom, hield een toespraak tot de aftredende kernleden en installeerde de nieuwe kern. ijzerwerker sjouwer-bankwerker terreinsjouwer koker ijzerwerker kalefater dokknecht brander bikker ijzerwerker kernmaker bankwerker ketelmaker motordrijver bikker le sjouwer kraandr.-sjouwer bankwerker plaatwerker verhaler malheurder le sjouwer bankwerker ger. uitgever bankwerker Personalia Met ingang van 1 Februari 1953 is aan gesteld tot Chef Nieuwbouw de heer J. P. AKKERMAN. Promoties Per 1 Januari 1953 zijn bevorderd tot onderbaas H. VERSLUIS - afdeling Scheepsbouw Nieuwbouw. A. v. d. BERG - afdeling Scheepsbouw Reparatie. C. de JONG - afdeling Scheepmakers Nieuwbouw. W. BANEN - afdeling Scheepmakers Reparatie. H. A. SCHEERENS - afd. Zeilmakers. J. KOUTEN - afd. Kokers Reparatie, en tot leermeester afdeling Plaatwerkers Bedrijfsschool C. B. KOOIMAN. Hierna werd de film vertoond „W.F. 1952". De kern ging vervolgens over tot bet houden van haar eerste vergadering. De stemmingen wezen uit, dat het nieuwe bestuur als volgt is samengesteld: Voorzitter: J. W. Weber Secretaris: A. A. Potuyt Overige bestuursleden L. Brusselman W. G. Th. van Arkel A. I. van Nijnatten Daar de grote overwerkvergunning was ver vallen werd met meerderheid van stemmen besloten te verzoeken deze overwerkvergun ning voor drie maanden te verlengen. Over de laatstgehouden kernverkiezingen werd een fel debat gevoerd, dat echter op boog peil stond en niet ontsierd werd door persoonlijk gescheld. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voor zitter om half twee de vergadering. J. W. Weber. Idee 87. Het onderbrengen en uitgeven van handwagens op een cen traal punt. De handwagens zijn grotendeels ondergebracht hij de terrein- dienst. Enkele hiervoor in aanmerking komende afdelingen hebben een of meer handwagens in eigen beheer. Geen premie. Idee 94. Het gebruik van een boutentol voor het uitdraaien van plug gen in het dok. Het gebruik van pneumatische houtentollen, waarvoor een grote verscheidenheid van sockets nodig is, is slechts lonend hij massawerk. Idee 125 geeft hiervoor een afdoende oplos sing. (Zie het Novembernummer van dit blad). Geen premie. Idee 100. Het op- en afdrukken van wielen op de hydraulische pers tot een diameter van 190 cm i.p.v. 130 cm. Dit idee is in de practijk met succes toegepast en geeft materiaal- en tijdbesparing. De twee inzenders ontvangen elk 40,premie. Idee 101. Voorstel om pl.m. 5 kettingschalmen tussen haak en sluiting

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 11