IN MEMORIAM NIEUWS 10 Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van: A. J. DEN HOND oud-werknemer, die gedurende 52 jaar als plaatwerker de onderneming heeft gediend (overleden 16-12-'52). A. J. T. v. d. MEER oud-werknemer, die gedurende 17 jaar als magazijnknecht bij de onderneming is werkzaam geweest (overleden 25-12-'52). E. L. V. LAUKENS oud-werknemer, die ca. 35 jaar in afd- Onderlioud gewerkt heeft als stoker en reserve compressor-machinist (overleden 30-12-'52). B. MOLENDIJK baas afd. Scheepsbouw-Nieuwbouw, die gedurende 27 jaar de onderneming heeft gediend (overleden l-l-'53). F. P. ROZING die ca. 29 jaar de onderneming als aan houder heeft gediend (overleden 8-l-'53) T. DE HELD oud-werknemer, die ca. 45 jaar als ketelmaker zijn krachten aan het bedrijf heeft gegeven (overleden 10-l-'53). Hun nagedachtenis zal door ons in ere ge houden worden. te voegen om te voorkomen, dat werkstukken by het kan telen uit de haak los raken. De platen- of schephaken mogen niet als lasthaak gebruikt worden. De sluiting van de plaat moet boven deze haak aangebracht worden. Hiermede zyn de bezwaren opgeheven. Geen premie. Idee 123 Verbetering van beschermkappen van vlaktollen door de kap over de steen een grotere diam. te geven, zodat men over de kap de steen kan zien. De oplossing is om een stukje uit de kap te nemen, zodat men op deze wijze de steen kan zien. De voorgestelde op lossing is niet goed omdat er dan boven de bescherming een grote ruimte ontstaat, waar bij breuk van de steen de stukken door kunnen komen. Verder is de bescherming te omvangrijk, waardoor men moeilyker in de hoeken kan komen. Geen premie. Idee 128. Voorstel om een perspex voorruitje in laskappen aan te brengen als oogbescherming tijdens het afbikken van de las. Het voorstel heeft in de practyk goed voldaan, alhoewel er een nadeel aan bleef kleven: het ruitje is n.l. erg kwetsbaar en zal vaak vernieuwd moeten worden. Premie 10, Idee 138. Het merken van luchtslangen met diverse kleuren. Deze methode blykt in de practyk niet te voldoen. Geen premie. Idee 139. Het aanbrengen van een schermpje in laskappen om weer kaatsing van de stralen in de kap tydens het lassen te voorkomen. Het voorstel is beproefd doch de lassers ondervinden teveel hinder van de schermpjes. De klachten zyn daarna doorgegeven aan de fabrikant van de kappen, die heeft toegezegd voor een afdoende bescher ming te zullen zorgen. Geen premie. Idee 140 Speciaal hakgereedschap voor het schoonmaken van cylin- derkoppen, welke waren afgekeurd, omdat ze met het be staande gereedschap niet schoon te maken waren. Het idee heeft goed voldaan. Reeds afgekeurde cylinder- koppen konden alsnog inwendig worden schoongemaakt. Ook voor de toekomst heeft deze methode waarde. Premie 200, Idee 176. Het plaatsen van platenrekken aan de Bouwdokkade ten be hoeve van reparatie-schepen. Het is slechts zeer sporadisch voorgekomen, dat er enige platen op elkaar komen te liggen, zodat er geen aanlei ding bestaat tot het plaatsen van rekken over te gaan. Geen premie. Idee 179. Het aansluiten van putten voor afvalbakken op de riolering voor afvoer van het regenwater. De bodems van de putten liggen veel lager dan de riolering. Geen premie. Idee 180 en Idee 182. Het aanbrengen van draaibare stellingen aan de dokwanden. Om elke willekeurige plaats van een in het dok zijnd schip te kunnen bereiken zou het aantal van deze stellin gen te groot moeten zyn. Bovendien bestaal het gevaar, dat de draaibare stellingen na gebruik niet geblokkeerd wor den, waardoor bij het in- en uitdokken schade aan de schepen zou kunnen ontstaan. Geen premie. Idee 181. Het afdichten van stroomdradenkokers van electrische kra nen door middel van platen, welke door de kraan zelf gelicht worden. Dit systeem bestaat reeds en is zelfs gepatenteerd. Geen premie. Idee 183. 1. Het verstrekken van nagelbakken aan klinkersploegen teneinde zoekraken van nagels zoveel mogelijk te be perken. 2. Het aanbrengen van regenschermen voor nagelheters. Bakken voor klinknagels zyn er steeds geweest, doch de bedrijfsleiding moet er steeds op toezien, dat ze uitsluitend voor het beoogde doel worden gebruikt. Het opstellen van regenschermen voor nagelheters stuit op practische bezwaren. Geen premie. Idee 184. Het ballasten van dunne plaat by het lassen door middel van een vat als verbetering van idee 63. Ballasten op deze wijze is niet juist. Idee 63 geeft de juiste methode weer. Geen premie. Idee 188. Voorstel om eindschakelaars op banken te plaatsen. Het zou niet juist zijn langzaam bewegende machines zoals de hier bedoelde, met eindschakelaars uit te rusten. daar dit onoplettendheid in de hand werkt. Geen premie. Idee 190. Het aanbrengen van zandstrooiers op Torenkranen om weg glijden bij windstoten te voorkomen. Het strooien van zand heeft in dergelijke gevallen weinig zin. Geen premie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 12