f AFDELING O. en A. 15 NIEUWS Enige uren na de jaarswisseling ontvingen wy het ontstel lende bericht dat onze oud-secretaris, de lieer B. Molen dijk, plotseling was overleden. Het verscheiden van Molen dijk is voor ons koor een groot verlies en vooral voor onze tweede tenorparty. „Dat hij moge rusten in vrede". Zijn nagedachtenis zal steeds bij ons in ere blyven. Op de eerste repetitie hebben we onze vriend herdacht met het „Beati Mortui". Na deze droeve noot moeten we weer verder en onze aan dacht besteden aan de toekomst, het programma voor 1953. Ik zou echter tekort schieten wanneer ik niets zou mede delen over het gehouden vyf-koren-concert gegeven op 19 December 1952. Laat ik beginnen met te zeggen, dat dit concert een groot succes is geweest voor ons mannenkoor. Het zou ondoenlijk zijn iets over de prestaties van ieder koor te schrijven; dit heeft U in de recenties van de dagbladen kunnen lezen. Het spreekt vanzelf dat ik als Wilton-zanger alleen over datgene schrijf, waarin wy het grootste aandeel hadden. Ons viel de eer te beurt de avond te openen. Ik laat nu het woord aan de heer G. M. Dersjant. Wiltons Mannenkoor zorgde voor een bijzonder goed klin kende opening. Dirigent J. Lucas liet zijn mannen sonoor en beschaafd zingen, vooral in ,,0 bone Jesu" van Ingeg- niere en „Avondgebed" van Willem Landré. De tenoren in het bijzonder klinken helder en zuiver." Ook hadden wij ons deel in de gezamenlijke zang onder leiding van de Dirigente Jeanne Verboom; met deze plus minus 225 zangers en zangeressen werd gezongen „Gott meine Zuversicht" van Schubert, het fijne Kerstlied van Bernard Diamant en het onvolprezen „Stille Nacht" van Gruher. Deze liederen werden zeer muzikaal en zeer fraai van klank gezongen. Bravo Jeanne Verboom, bravo Jan Lucas, het was in één woord: af. Met deze uitvoering hebben wy zeker een stap in de goede richting gedaan en ik zou zo zeggen: met vertrouwen de toekomst tegemoet. Ja, in 1953 zal ons mannenkoor voor een zware taak wor den gesteld. Wij gaan namelijk een studie tegemoet voor het a.s. Jubileumjaar. Ons beste beentje voor dames en heren, het moet klinken als een klok. Niet alleen binnen de muren maar ook daar buiten en zo mogelyk buiten de grenzen van Nederlaud. Wat het klankvolume betreft, daarvoor zullen de Harmonie en Mannenkoor zorgen, de rest laten wij aan de organisatoren over. Geen gemakkelijke maar een dankbare taak. De beide verenigingen hebben in het afgelopen jaar bewezen wat ze waard zyn, dus enige trots is gerechtvaardigd. Onder de eminente leiding der beide dirigenten kan er iets groots tot stand gebracht worden, indien wij allen de nodige mede werking verlenen. Over medewerking gesproken, dat geldt in het bijzonder voor U, dames. Geeft U dus nu in allerijl op voor de zangstudie. Wy zullen op die dag bewijzen, dat wy niet alleen in ons bedrijf ons mannetje staan maar ook na de arbeid thuis zijn in ontspanning op allerlei gebied. Stelt dus niet uit tot morgen wat gij heden doen kunt. Allen op voor bet Jubileumfeest van W.F. Het zal U allen voldoening schenken hieraan te hebben medegewerkt. U kunt zich voor de zang ook opgeven bij ondergetekende, De Propagandist: C. L. Schwarzer, Tekenkamer Scheepsbouw Schiedam. Op 7, 8, 14 en 15 Januari 1953 bracht de afdeling voor hare leden een filmavond, die haar naam duidelyk de monstreerde. Op de eerste avond was onze directeur, Ir. J. E. Woltjer met zijn echtgenote aanwezig en voldeed gaarne aan het verzoek van het bestuur van O. en A. op deze byeenkomst enkele woorden te spreken. De heer Woltjer heette alle aanwezigen hartelijk welkom en maakte van de gelegenheid gaarne gebruik dank te ZWIJGEND Wij gingen zwijgend met elkaar En hebben beiden toch verstaan Een klank gestemd op d'eendre snaar Toen zijn we weer uiteen gegaan. Wij kivamen dikwijls nog bijeen En waren karig met ons woord; Maar dwars door alle stilte heen Heb ik die zuiv're toon gehoord. Wij zitten zwijgend bij de haard. De uren breken langzaam stuk. Door onze kleine kamer waart De geest van een intens geluk. Jaap v. Y. zeggen voor de vele gelukwensen, die de Directie van Wilton-Fijenoord met de jaarswisseling heeft ontvangen. Dan kondigde spreker aan, dat de W.F. bedrijfsfilm 1952 (in afwijking van het vroeger vastgestelde programma) zou worden vertoond, zodat ieder nog eens in zich kon opne men, wat er in 1952 door W.F. werd gepresteerd. De film is gemaakt door de heren de Wit en Kienhuis en het ge sproken woord verzorgde de heer de Ronde. Op één der volgende avonden (13 Januari) vond het Be stuur van O. en A. directeur Ir. B. Wilton, die met zijn echtgenote bij O. en A. op bezoek was, bereid het openings woord te spreken. Spreker legde daarin o.m. de nadruk op het feit, dat - getuige de W.F. bedrijfsfilm - bij W.F. inderdaad niets onmogelijk is. Daar dit een film is, die - aanvankelijk als journaal opgezet - uitgegroeid is tot een impressie van het gehele bedrijf, hoopt spreker, dat alle aanwezigen van dit experiment zullen genieten. Voorop mogen wij direct vaststellen, dat genoemde drie heren er in geslaagd zyn een bedrijfsfilm te maken, die er zijn mag en het bestuur van O. en A. (en naar het ver trouwt alle leden) zyn de Directie dankbaar voor het be schikbaarstellen van deze film, die een welkome aanvul ling van het programma bleek te zijn en de in de aanhef van dit artikeltje gebruikte uitspraak over O. en A. vol komen duidelijk maakt. Het blykt, dat het mogelyk is om de spanning bij zuiver technische gebeurtenissen, via de film „zichtbaar" en „voelbaar" te maken, mits de „cineast" dit zelf heeft gezien. En deze film bewijst, dat er „gezien" is, zy wordt nergens een droge aaneenschakeling van op zichzelf staande feiten. De film mag beschouwd worden als een beeld van leven en werken van de werf en de machinefabriek, met alles wat daarby behoort. Dit filmwerk is min of meer de eerste schrede van het genoemde trio op dit terrein en het resultaat doet ons het beste verwachten voor 1953 en naar wij hopen nog een lange reeks van jaren. Een hartelijk applaus bewees de waardering voor deze film. De gekleurde poppenfilm van Joop Geesink, Kermesse Fantastique, is fantastisch van opzet en uitvoering. De hoofdfilm: „Fra Diavolo" met o.a. het bekende duo Laurel en Hardy is er een van respectabele leeftijd, maar wat sterk is, leeft lang. Ieder die zich eens wil ontspannen, kan deze geschiedenis en ook de opvoering ervan wel waarderen. Aan lachen is geen gebrek, noch op het doek, noch in de zaal. 4, 10 en 11 Februari 1953 in Musis Sacrum te Schiedam 5 Februari 1953 in Odeon te Rotterdam. Op bovenstaande data zal de bekende Vlaardingse toneel-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 17