AFDELING VOETBAL AFDELING ZWEMMEN NIEUWS 16 vereniging „Varia", welke kortgeleden haar 80-jarig be staan vierde en welke behoort tot de beste verenigingen van de Nederlandse Amateurtoneel Unie, voor ons opvoe ren „De Zondaar", spel in drie bedrijven door Mr. J. H. Penning. II, 18 en 26 Maart 1953 in Musis Sacrum te Schiedam. 12 Maart 1953 in Odeon te Rotterdam. „Zo is Donker Afrika", een prachtfilm, die ons terugleidt naar de romantiek van het leven in de wildernis. Het is een spannende tocht door Afrika's wildernis en brengt ons in aanraking met mensen en dieren, die in de binnenlan den van Afrika verborgen leven. De film is opgenomen en wordt ingeleid door LODE VAN GENT. Geen toegang heneden 14 jaar. 15, 16 en 23 April 1953 in Musis Sacrum te Schiedam. 22 April 1953 in Odeon te Rotterdam. „Moord bij open doek", gebracht door „De Rotterdamse Comedie" onder directie van Kees Brusse en Richard Flink. Een thriller? Ja, zelfs meer dan dat. Het is niet alleen boeiend, maar uitermate spannend en bovendien zeer amusant. Het is een echte thriller met zoveel „echtheid" dat de toeschouwer zich ademloos betrokken voelt bij alles wat zich daar op het toneel afspeelt. Verzuim dus vooral niet, deze „moord by open doek" persoonlijk mede te maken. Mei 1953. Bij voldoende deelname wil het bestuur trachten voor de derde maal een amateursavond te organiseren. Aanmeldin gen worden gaarne voor 7 Februari a.s. bij een der be stuursleden verwacht. Nadere mededelingen volgen dan spoedig. Zij, die nog geen lid van onze afdeling zijn en van boven staand programma willen genieten kunnen zich nog als zodanig laten inschrijven. Haast Ut want inschrijving ge schiedt in volgorde van aanmelding. Het Bestuur. Het doet mij genoegen, dat my de gelegenheid is geboden iets over onze vereniging in het mooie W.F.-orgaan te plaatsen. In April a.s. zal onze vereniging 7 jaar bestaan en wanneer wij een terugblik werpen op deze jaren, dan kunnen zij, die eraan medegewerkt hebben onze afdeling groot te maken, trots zyn. Vele malen ging de vlag in top voor een behaald kampioenschap. Twee jaar geleden, toen W.F. met 5 elftallen deelnam aan de competitie, kwam wel de grootste vreugde. Deze elftallen behaalden een vijfvou dig kampioenschap. Dit was een sportgebeuren als zelden zal zyn voorgekomen. Ja, in al deze jaren hebben wij de wind in onze zeilen gehad. Iedere vereniging zal ongetwijfeld zijn ups en downs mee maken. Het afgelopen jaar was niet zo hoopvol. Enige leden bedankten en gingen in een andere vereniging spelen. Tot overmaat van ramp brak onze achterspeler Holgren een been en steeds moesten wij met een gewijzigd elftal spelen. Vanzelfsprekend treden de verrichtingen der elftallen sterk op de voorgrond. In het laatste W.F.-Nieuws kon men lezen, dat W.F. de onderste plaats bezette. Maar juist door tegenslag wordt men sterker. Eenmaal schreef de pers: „W.F.-elftal moet in dok", maar men vergat, dat Wilton- Fyenoord bekend staat om haar snelle reparaties. Toen dan ook het bestuur van de K.N.V.B., afdeling Rotterdam, bekend maakte, dat er dit seizoen twee verenigingen auto matisch zullen degraderen, besefte ieder lid, dat dit toch niet met W.F. het geval zal mogen zijn. Onze laatste wed strijd in het oude jaar was er een bewijs van. Met 8-0 wonnen wy deze. Vele mensen hoorde men zeggen: dat elftal hoort thuis in de K.N.V.B. De clubgeest is ondanks veel critiek gezond gebleven. Vele nieuwe leden meldden zich aan: vanaf deze plaats van harte welkom! Wanneer een speler weggaat om voor een grote vereniging te spelen dan is dit misschien voor hem persoonlijk een promotie, maar laat hij niet vergeten, dat ook grote ver enigingen klein zijn geweest. En juist je eigen vereniging groot te maken en te laten promoveren naar een hogere klasse is: Sportiviteit van de hoogste klasse. Daarom waarde leden, met elkaar omgaan als vrienden, vertrouwen schenken in Uw bestuur en elftalcommissie, dan kan het niet anders of onze eminente trainer, de heer van Diggelen, zal die training geven, die jullie nodig hebt om te kunnen zeggen: Wy zyn gepromoveerd naar de K.N.V.B. T. R. HET ZWEMPROGRAMMA VOOR 1953. Onze zwemmers en zwemsters staat dit jaar weer een be langrijk zwemprogramma te wachten. Hieronder volgt een overzicht hiervan: 1. De Z.R.O.-zwemcompetitie (4 ontmoetingen). 2. De jaarlijkse Unileverwedstryden. 3. De Tweekamp W.E.K. - W.F. 4. De Shell-Vijfkamp. 5. Het onderlinge zwemfeest. en nog enkele andere wedstrijden, die nog niet definitief vaststaan. Uitbreiding van onze zwemploeg is nog steeds mogelyk en zwemliefhebbers, die opgeleid wensen te worden tot wedstrijdzwemmer, ontvangen wij met open armen. Clubuur wedstrijdtraining: elke Maandag van 5.30-6.10 uur. Ongetwijfeld zijn er by ons bedrijf personen, die reeds lid van een zwemclub zyn. Het is niet onze bedoeling deze mensen over te halen naar onze vereniging over te stappen. Integendeel. Maar wist U, dat de reglementen van de Zwembond het toelaten om naast Uw vereniging ook lid van onze bedrijfszwemvereniging te worden en dat U dan als lid van deze vereniging alle wedstrijden tegen an dere bedryfszwemverenigingen kunt meedoen? Komt U hierover eens met ons praten. Bij elk clubuur zijn er be stuursleden aanwezig. S. Het clubblad, dat reeds meerdere raaien een onderwerp van bespreking vormde op de bestuursvergaderingen, heeft eindelijk het levenslicht aanschouwd. Ietwat onwennig deed het zijn intrede in de huiskamers van onze leden, hopend hier begrip en medeleven te ontvangen en meer belangstelling voor het wel en wee van de afdeling Zwem men op te wekken. Het is bezield met het vaste voor nemen om het doel, dat het zich voor ogen had gesteld, nl.. een band te zijn tussen de leden onderling, te ver wezenlijken. Het sprak hierbij duidelijk de wens uit, niet alleen als spreekbuis van het bestuur te willen fungeren, maar dat ook de leden over zyn groei en bloei konden beslissen. Zijn grote broer „Het W.-.F Nieuws" gaf de jonggeborene zijn welgemeende waarschuwingen en wees op de moeilijkheden, die hem in de toekomst te wachten stonden. Maar de eerste stap op het moeilijke pad der journalistiek was reeds gezet en z'n jeugdig enthousiasme beeft hem er toe verleid om op de ingeslagen weg voort te gaan. Laten wy hopen, dat ons clubblad „Het Waterhoentje" een lang leven zal zijn beschoren. De eerste helft van de wintercompetitie is thans achter de rug en hieronder volgt de stand Heren afdeling G. S. Z. C. 4 4 3 1 0 7 19 -5 Wilton 4 3 0 1 6 15-5 R. Z. en P. C. 3 4 2 0 2 4 10- 10 V. Z. C. 3 4 1 1 2 3 8-13 Z. P. C. 2 4 0 0 4 0 1-20

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 18