INHOUD "N OFFICIËLE MEDEDELINGEN Januari 1953 Officiële Mededelingen Sociale Rubriek omslag pag. 2 en pag, 6 Onze nieuwe Fabriekskern pag. 1 Belangrijke opdracht pag. 2 De Nieuwe Lasloods pag. 3 De „Doxford"-Fabrieken pag. 4 Dankbetuiging Dir. W.F. pag. 5 Ons Werkpag. 6 Personaliapag. 9 Ideeënbuspag. 9 In Memoriampag. 10 Dankbetuigingen pag. 11 De nieuwe uitvoerings organisatie der Soc. Verz. pag. 11 Veiligheidpag. 12 Aardappelmoeheid pag. 14 Vereniging W.F. Afdeling Duivensport pag. 14 Afdeling Mannenzang pag. 14 Afdeling O. en A. pag. 15 Zwijgend (gedicht) pag. 15 Afdeling Voetbal pag. 16 Afdeling Zwemmen pag. 16 Onze Jubilarissen van deze maandomslag pag. 3 Redactie-commissie C. Keyzer, voorzitter L. Giphart J. Koppe leden J. W. Weber Redactie-adres: Afdeling Sociale Zaken SOCIALE RUBRIEK FABRIEKSREGLEMENT (vervolg) Artikel 16. Het is zonder toestemming van de werkgever niet toege staan, dat de werknemers zich vroeger dan een half uur vóór aanvang van de werktijd op de werf bevinden. Zij moeten behoudens toestemming tot afwijking hiervan) de werf binnen 20 minuten na het einde van de werktijd hebben verlaten. Indien men naar willekeur het fabrieksterrein zou kunnen betreden of verlaten, zou de controle, welke uiteraard in een groot bedrijf als het onze dikwijls toch al genoeg moeilijkheden geeft, geheel zoek zijn. Er moet dus een tijdslimiet gesteld worden, waarvan zonder toestemming niet mag worden af geweken. Dit gebeurt b.v. bij overwerk. Allerlei wantoestanden zouden in de hand gewerkt worden indien men langere tijd vóór aanvang of na beëindiging van het werk op de werf zou kunnen verblijven. Ieder, die wel eens heeft overgewerkt zal hebben ondervonden, dat zijn prikkaart in dat geval niet op de gebruikelijke plaats aanwezig is, maar zich in bet kantoor van de Tijdcontróle be vindt. Het is namelijk zó, dat alle bij de prikklok ken staande kaarten, welke na 20 minuten niet zijn afgestempeld, worden weggehaald. Men kan dan de kaarten vergelijken met de van de bazen ont vangen opgaven van hen, die moeten overwerken. Er zijn meerdere redenen voor deze maatregel. Iemand kan een ongeval gekregen hebben op een plaats waar hij alleen was en b.v. niet in staat zijn zich van die plaats te verwijderen. Zijn prikkaart blijft dus in de klokken staan en bij controle of betrokkene moet overwerken, komt dan naar voren, dat hij zich nog op de werf moet bevinden. Artikel 17. Ter controle van de aanwezigheid van de werknemers op de fabriek of elders worden door de werkgever voorschriften gegeven, betrekking hebbende op controleklokken, tijd- brieven, het storten van penningen, enz. Iedere werknemer moet zich nauwkeurig houden aan de voorschriften, welke dienaangaande voor zijn afdeling of werkplaats gelden. In een klein bedrijf is het niet zo moeilijk om te constateren of alle werknemers aanwezig zijn. In ons bedrijf met zijn grote bezetting is dat niet zo eenvoudig. Er wordt dus gebruik gemaakt van zgn. prikkaarten, waarmede geklokt wordt. In bijzon dere gevallen, b.v. bij karweiwerk, nummert men, d.w.z. het fabrieksnummer wordt met de tijd van komen of gaan op een zgn. tijdbrief gezet. Deze prikkaart of tijdbrief, welke vergeleken wordt met de werkkaarten, vormt de basis voor de loon- betaling. Aan de hand van deze bescheiden wordt ''oor de afdeling Loonadministratie het weekloon berekend. (Wordt vervolgd) De copy voor het Februarinummer dient vóór 10 Februari in het bezit van de Redactiecommis sie te zijn.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 2