Si- INHOUD OFFICIËLE MEDEDELINGEN Foto van de maand: Februari 1953 Officiële Mededelingen Sociale Rubriek omslag pag. 2 en pag. 11 Foto van de maand omslag pag. 2 Watersnood over Nederland pag. 1 De Willem Ruysin het dok pag. 2 Ambacht en Techniek pag. 4 De „Doxford"-fabrieken pag. 5 Werkzaamheden Bouwdok pag. 6 Overdracht M.T. Camarguepag. 7 Nederland, land van solidariteit pag. 8 Die goeie, ouwe tijd pag. 8 Quick despatchpag. 9 M.S. „Err ia"pag. 9 Contactmiddagen voor onze oud gedienden pag. 11 In Memoriampag. 11 Vergadering Directie met Be stuur Fabriekskernpag. 12 Personalia pag. 12 Willy Wilton-Fondspag. 12 Dankbetuigingenpag. 12 Veiligheidpag. 13 Vereniging W.Fpag. 13 Afdeling Handbalpag. 13 Afdeling Harmoniepag. 14 Afdeling Mannenzang pag. 14 Afdeling Tennispag. 14 Afdeling Zwemmenpag. 15 Wacht evenpag. 16 Onze jubilarissen omslag pag. 3 Sneeuw (gedicht) omslag pag. 3 Redactie-commissie C. Keyzer, voorzitter L. Ciphart J. Koppe leden J. W. Weber Redactie-adres Afdeling Sociale Zaken SOCIALE RUBRIEK FABRIEKSREGLEMENT (vervolg) Artikel 18. Het verlaten van het fabrieksterrein gedurende werktijd is niet toegestaan, tenzij de werk nemer is voorzien van een door zijn baas of chef afgegeven schriftelijke toestemming, welke aan de uitgangfender fabriek aan de contro leur portier) moet worden afgegeven, terwijl hij overigens gehouden is bij het heengaan of bij het terugkomen voor zover nodig de in artikel 17 bedoelde voorschriften op te volgen. Eigenlijk spreekt het vanzelf, dat men maar niet naar willekeur kan komen en gaan: orde en regel moet er zijn. Vandaar, dat bij het verlaten van de werf vóór het beëindigen van de werktijd een be wijs moet worden overlegd, dat de chef of baas daarvoor zijn toestemming heeft gegeven. Deze toestemming geeft echter geen ontheffing van de verplichting, welke men ingevolge het voorgaande artikel heeft. Er moet natuurlijk een gegronde reden voor het vroeger naar huis gaan bestaan. We denken b.v. aan ziekte van de werknemer, plotselinge ziekte of sterfgeval in het gezin, ongeval, enz. Artikel 19. Het is de werknemer niet toegestaan het fabrieksterrein langs een andere dan de voor geschreven weg te verlaten of te betreden. Dit artikel sluit logisch aan op de artikelen 17 en 18. Op het in het reglement bij dit artikel geplaat ste tekeningetje ziet U iemand over een rasterwerk klimmen. Wij kunnen ons niet voorstellen, dat één tot de jaren des onderscheids gekomen werknemer dit zou doen, maar een jongmaatje zou er, mis schien om er zijn weg naar huis een paar minuten mede te verkorten, in jeugdige overmoed toe in staat zijn. Dat is natuurlijk niet toegestaan en het is dus goed dit in een kort artikel vast te leggen. Nog zjjn de vele arbeidsjaren hem geen last En schouwt Iiy in de toekomst onverschrokken - Alsof de welverdiende rust hem nog niet past En hem nog nienwe moog'lijkheden lokken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 2