r V. KRUISER MIJMERING 3 W» NIEUWS langstelling deze vertegenwoordiger van een oud en groot reders-geslacht, beluisterd. Als frappant voorbeeld van bet verkrijgen van gelden voor een rederij in de oude tijd, memoreerde spreker het feit, dat destijds bet plaatsen van één aandeeltje van duizend gul den soms een volle dag werken vergde. Zeer plastisch waren de woorden van de beer Vinke, toen hij de toehoorders een onder houd schilderde tussen vader en zoon Vinke, als directeuren van de N.V. „Oostzee" ener zijds, en een vertegenwoordiger van Wilton, de heer Bart Wilton, anderzijds, nadat er in de vriendschappelijke verhouding eens enige verkilling was ontstaan. „Wij werden gewoon van onze stoelen weggeredeneerd!" zei de heer Vinke, en vanaf die tijd is er in de ver houding nooit meer enige stoornis voorge vallen. De heer Vinke dankt dan - zichtbaar ont roerd - de huidige directie van W.F. voor deze vriendschapsbanden in heden en verle den, maar wil niet nalaten de Almachtige te danken voor het goede, dat is voortgekomen uit deze verhouding. De stapelloop van de „Hilversum" is voorbij, de afbouw begint en N.V. „Oostzee" èn W.F. hopen beide, dat straks een goed en goed renderend schip de vloot der rederij „Oost zee" komt versterken. Wel ging mijn groei gepaard Met vele tegenslagen. Mij werd zelfs niet bespaard Vernedering te dragen, Toen aan mijn huid en spant De vreemdeling zich waagde. Maar NU!Ik sta voor 't Land Dan pal! - Ik - Veel Geplaagde! Ondanks mijn lange jeugd Ben ik plots'ling volwassen En tot mijn grote vreugd Bevaar ik vrij - de plassen, Waar eeuwenlang mijn vlag Verscheen aan alle stranden. 'k Ben trots op deze dag Nu men verbreekt mijn banden. G. Op verzoek van de rederij heeft deze tewater lating in verband met de omstandigheden een zo sober mogelijk karakter gedragen. G.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 5