Detectives voor Uw gezondheid 0 NIEUWS VETERANEN VOETBALWEDSTRIJD W.F. - Lloyds Surveyors 4-1 ^"personalia V 16 Een forse aftrap van Heer Muilwijk en be- gonnen Was een wedstrijd op het mooie W.F. veld. De veteranen deden allen, wat ze „konnen" Al werden voetbalregels soms maar half ge- [teld Na één minuut kon Lloyds al „zege boeken De stand was dus al gauw voor hen 0 -1 Maar in de stapel spelers moest men zoeken Van wie was wel dit fors gespierde been Dan ivist W.F. zich snel die vorm te geven Die nodig was in deze zware strijd En ondanks vallen, opstaan en weer sneven Is Lloyds de leiding spoedig kwijt. Er wordt met „hand en tand" gevochten 't Lijkt wel of heel het lichaam speelt Zij wringen zich in allerhande bochten En langs de lijn heeft men zich niet verveeld. Dan komt de rust 2-1 voor de W.F.-ers Eervol ontslag In verband met hun leeftijd is aan de navolgende werknemers op hun ver zoek eervol ontslag uit onze dienst ver leend per 9-5-1953 aan: P. Warman - Bankwerker. per 20-6-1953 aan D. v. d. Berg - ijzerwerker. Per 1 Juni 1953 is aangesteld als onder baas afdeling Branders en Boorders: J. Richard. En ieder zoekt een schuilplaats voor de kou Dan - na de pauze - vlug twee goede treffers Waarmee W.F. met 4 - 1 winnen zou Wat wij als slot nog willen memoreren Dit was als wedstrijd misschien „flauwiteit" Maar iedereen heeft kunnen zien en leren: Al wordt men ouder: „Sport verblijdt". Vervolg artikelenreeks Nederlandse Centrale Vereniging lot bestrijding der tuberculose. Op een goede morgen kunt U mis schien een oproep in Uw brievenbus vinden om U op een bepaalde dag voor een onderzoek op het consul tatiebureau voor tuberculosebestrij ding te melden. Daar staat U waarschijnlijk wel even paf van. U mankeert immers niets! En toch is die oproep wel degelijk voor U bestemd. Hoe komt dit? Speurwerk. Tuberculose is een besmettelijke ziekte, veroorzaakt door de tuberkel bacil. De eerste vraag, die de arts van een consultatiebureau zich dan ook stelt is: waar is de patiënt be smet? En dan komt het detective werk op gang. In de allereerste plaats worden de buisgenoten van de zieke opgeroepen. Om twee redenen. Eén van ben kan de besmettingsbron zijn geweest. Bovendien kan, omgekeerd, ook de patiënt zijn omgeving hebben aangestoken. Ook wanneer verder niemand van het gezin tuberculose beeft, worden ze tocb nog van tyd tot tijd voor controle opgeroepen. Want in tegenstelling tot verkoudheid of griep, is tuberculose een sluipende ziekte, waarbij bet lang kan duren eer er duidelijke verschijnselen zijn. En hoe eerder de behandeling be gint, hoe beter en sneller veelal het resultaat ervan. Besmetting op het werk. Heeft de besmetting niet thuis plaats gevonden, dan worden de mensen op geroepen, met wie de patiënt dage lijks in aanraking kwam. Dus zijn collega's op werk of kantoor. Ook in dat geval is het in het goedbegrepen eigenbelang van de opgeroepene met een aan die oproep gehoor te geven. Want de patiënt kan - ongeweten en ongewild - door een der collega's besmet zijn, maar die collega's op hun beurt kunnen ook door de pa tiënt weer zyn aangestoken. De con- sultatiebureaux werken dus in het belang zowel van de gezonden als van de zieken. Met andere woorden: voor Uw persoonlijke gezondheid! Ook op school. Op de scholen werken de schoolart sen voor de gezondheid van Uw kin deren. Daarbij speuren zij o.a. ook naar besmetting met tuberculose door middel van de tuberculineproef. De tuberculine wordt dan b.v. door een krasje in de huid gebracht. Gebeurt er in twee of drie dagen naderhand niets, dan spreken we van een nega tieve reactie. Het kind is dan niet met tuberculose besmet. Wordt de omgeving van het krasje na enkele dagen rood en gezwollen, dan is de reactie positief. Dit betekent nog lang niet altijd, dat de onderzochte ook werkelijk ziek is. Maar het is wel een reden tot een nader onder zoek op een consultatiebureau. Voor Uw gezondheid! Zo werken artsen en consultatiebu- reaux in het belang van het gehele Nederlandse volk om de tuberculose te bestrijden. Gelukkig met heel goede resultaten. Maar zolang er nog besmettingsgevaar is - in 1952 wer den circa 15.000 nieuwe gevallen van tuberculose geconstateerdis het werk nog steeds hard nodig. En dus ook: Uw medewerking, als U eens zo'n oproep mocht krijgen!

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 18