VERENIGING W.F. DAMES- EN MANNENKOOR AFDELING HARMONIE JfS) NIEUWS 18 ZANG(ST)ERS HELPEN ZANG(ST)ERS Mannenkoor Caltexdames- en mannenkoor W.F. in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen. Nadat de Heer Friedel als voorzitter van het mannenkoor W.F. het welkom had uitgesproken en daarin de directie leden van W.F. en Caltex en de andere autoriteiten dankte voor hun aanwezigheid, deed hy de mededeling dat Vlaar- ding's Burgemeester Mr. Heusdens bereid was enkele woor den te spreken. Mr. Heusdens werd met een hartelijk applaus begroet en begon zyn toespraak met te zeggen, dat hij na enige aarze ling toch had toegestemd op deze avond te spreken, omdat de Zaterdagavond bijna de enige avond is om in de huise lijke kring door te brengen en omdat het spreken op avon den als deze zou kunnen leiden tot scheve gezichten Voor de één wel en voor de ander niet, zou er gezegd kun nen worden. Tenslotte echter waren er twee redenen om toch aan het verzoek te voldoen. Ten eerste, dat twee grote concerns, waarvan de hoofdkantoren niet in Vlaardingen gevestigd zijn, in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen kwa men concerteren en ten tweede, dat er nu voor spreker gele genheid was om in het openbaar nog eens iets te kunnen zeggen van de Vlaardingse hulp voor het rampgebied. Het idee van de koren, die hier komen zingen ten bate van het Gemengde koor uit Strijen, dat zo zwaar getroffen is. vindt de Heer Heusdens zeer sympathiek en hy hoopt op navolging door anderen. Tenslotte wenst spreker de aan wezigen een prettige avond toe. Als no. 1 bracht mannenkoor W.F. een drietal liederen, waarvan het mooie Beati Mortuï (Mendelssohn) op prachtige wijze werd uitgevoerd: een best nummer van de Heer Lucas en zyn mannen! Het „Caltex" mannenkoor onder leiding van dirigent Scholten bezit goed materiaal. Maar het aantal leden is aanmerkelyk minder dan van het W.F.-koor, zodat het verschil in sterkte van het geluid duidelijk merkbaar was. De gezamenlijke uitvoering van „De 12 Rovers", onder leiding van de dirigent van „Caltex", de Heer Scholten, was van dien aard, dat het publiek een toegift „eiste" en kreeg: een herhaling van het slotgedeelte. De mooie stem van de solist van het „Caltex" koor, de heer L. de Jonge, klonk zuiver, krachtig, maar beheerst. Een dankbaar publiek gaf een hartelyk applaus weg voor dit byzonder goede en goed gebrachte nummer, waarin de begeleiding van het koor, inderdaad begeleiding was. Na nog enige nummers door „Caltex" was het dameskoor van W.F. aan de beurt om voor de eerste maal in het pu bliek op te treden. En hoe! Nog geen drie maanden bestaat dit koor, tien maal is er gerepeteerd en nu al op de planken! Een beetje optimistisch bekeken van de dirigent? Nu wy het resultaat hebben gehoord en gezien (want het koor telt al ruim 90 leden) mogen wy ronduit zeggen: het optimisme van de dirigent is gerechtvaardigd. Het koor heeft met zijn dirigent een best nummer geslagen. Het frisse Meilied, waarvan de inzet wel beslissend zou zyn voor het al of niet slagen, werd een succes en al zul len smaken t.o.v. dames- en mannenkoren verschillen, men zal over dit resultaat tevreden kunnen zyn. Goed stemmen- materiaal en vrijwel evenwichtige bezetting, een enthou siaste stemming en een optimistische dirigent, die precies weet hoe hoog hy mag grypen. Wat wil men nog meer? Ook voor dit optreden een hartelijk applaudiserend publiek na bet werk van de dames. Ala slot van het zanggedeelte van deze avond, dirigeerde W.F.'s dirigent de gezamenlijke koren in het bekende ..Naastenliefde" van L. F. Brandts Buys. Met volledige overgave werd dit prachtige lied, mooi van inhoud en toonzetting, door de plm. 200 zangeressen en zangers ten ge hore gebracht. Zelfs leek het alsof soms de handen van de dirigent „meezongen". Een ander woord voor dit diri geren is moeilijk te vinden. Een langdurig applaus bewees, dat de toehoorders, van het meest natuurlijke „muziek instrument" - de menselijke stem, ten volle hebben genoten. Na de pauze werd de film „Rigoletto" vertoond, die geheel in de trant van deze avond, van prachtige zangnummers kan doen genieten naast de romantiek van het oude Italië, toen beslissingen over wel en wee van vele mensen in flag rante stryd waren met het laatste zangnummer van deze avond: „Naastenliefde". G. Zaterdag, 16 Mei, heeft onze Harmonie wederom een bezoek gebracht aan het Noord-Brabantse dorp Andel. In 1951 be zocht zij reeds deze plaats voor het geven van een concert. Dit jaar werd onze Harmonie weer uitgenodigd, nu om het sluitingsconcert te verzorgen van een aldaar gehouden fede ratief muziekconcours. En dat dit concert weer in de smaak is gevallen van de plm. 1200 aanwezigen, blijkt uit het volgende verslag, overgenomen uit de Nieuwe Gorin- chemse Courant van 18 Mei jl. „Zaterdagavond werd het federatief concours voor fanfare- en harmoniegezelschappen te Andel besloten met een con cert door de bekende Harmonie „Wilton-Fijenoord" uit Schiedam, o.l.v. de heer Joh. F. Pala. Voor de aanvang van het concert maakte deze vereniging een mars door het dorp. Toen bleek reeds, dat dit corps niet voor niets zulk een goede naam heeft en de avond beloofde dan ook iets moois. Begrijpelijk was er voor deze mars veel belangstelling. Het was een mooi gezicht, dit ge- uniformeerde corps met een zo grote bezetting aan het werk te zien. Ook van het concert hebben vele honderden genoten. Van de voor de pauze uitgevoerde werken willen wij spe ciaal als keurig uitgevoerde noemen, zonder aan de andere nummers tekort te doen, het „Ballet Egyptienne" van Luigini en „Aïda", fantasie van Verdi. Uit het eerstge noemde nummer bleek wel, dat men over uitstekende solo spelers beschikt. Na de pauze werd een meer populair programma uitge voerd, dat er ook wezen mocht. Enkele nummers werden uitgevoerd met de volledige tamboursbezetting, wat zeer goed tot zijn recht kwam." Tot zover de „Nieuwe Gorinchemse Courant". Na afloop van ons programma heeft de Burgemeester der gemeente Andel, Mr. G. A. Bax, onze Harmonie toege sproken en de heer Pala hartelyk dank gebracht voor de mooie muziek, welke hij het Andelse publiek had geboden. In het slot van zijn rede sprak spreker de hoop uit, dat de band, welke in de loop der jaren was gegroeid tussen Andel en Wilton-Fijenoord, nog vele jaren zou mogen blyven voortbestaan. Met het Wilhelmus, dat door alle aanwezigen staande werd aangehoord, werd deze avond door onze Harmonie besloten. Maandag, 25 Mei j.l., waren twee bestuursleden der Har monie, n.l. de heren L. C. Elicli en L. Boer, resp. 15 jaar voorzitter en 15 jaar penningmeester der Harmonie. Op de repetitie van 30 Mei heeft de secretaris der Vereni ging deze beide heren dank gezegd voor het vele werk, dat zij in deze jaren voor de Harmonie hebben gedaan. Spreker hoopte, dat zij nog vele jaren hun beste krachten voor de Vereniging zouden mogen geven en bood, mede namens het hoofdbestuur, als blijk van waardering de heer Elich een vulpen en de heer Boer een sigarettenkoker aan.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 20