Kiellegging eerste Mijnenveger NIEUWS 4 Als laatste sprak de heer Mr J. J. Oyevaar als lid van de Raad van Beheer van Phs. van Ommeren N.V. Ook deze spreker had lof voor de prettige samenwerking tussen allen, die bij de onderhandelingen en de bouw van de „Pendrecht" betrokken waren en hoopte, dat in September dit schip dan geheel klaar zal worden opgeleverd, als nieuwe aanwinst voor de rederij en voor W.F. het volgende aan de lange reeks van afgeleverde schepen, die hier werden gebouwd. Ook hoopte spreker, dat deze „Pendrecht" een gelukkige vaart met gimstige resultaten zal mogen tegemoetgaan. De eerste tekenen zijn gunstig: een goed char ter ligt reeds te wachten, zodat de opleve ringsdatum met optimisme mag worden tege moet gezien. o Enkele technische gegevens: Lengte: 164 meter, breedte 22.46 en holte 12.35 meter. Capaciteit: 19.500 ton olie in 24 ladingtanks. De kiellegging vond plaats op 3 December '52. in Nederland; Captain R. S. Hitchcock, U.S.N. Liaison Officer; Lt. Cdr. E. L. Fox, U.S.N., plv. U.S. Marine attaché, terwijl van Neder landse zijde o.a. werden opgemerkt Vice Admiraal F. Stam, hoofd van de Hoofdafde ling Materieel van het Ministerie van Marine; Gen. maj. b.d. Th. E. J. de Bie, directeur van de Militaire Productie van het Ministerie van Economische Zaken; Drs. E. H. van der Beugel, directeur generaal van het Econo mische en Militaire Hulpprogramma van hel Ministerie van Buiteidandse Zaken. Van de zijde der scheepsbouwwerven waren o.m. aan wezig onze directeuren van W.F.: C. J. A. van Daalen, S. van West en Ir B. Wilton; van de werf Gusto de directeur N. H. Conijn en van de werf J. K. Smit, Ir W. W. Kalis. Na ontvangst van de hoge gasten te 11 uur in de directiekamer en wederzijdse kennismaking, verscheen het gezelschap even voor 11.30 uur in de OZB-loods, waar de wit geverfde alu minium kiel naast de helling gereed lag. Van Marine-zijde en radio waren de repor tage-ploegen reeds druk in de weer en micro foons waren opgesteld. Talrijke verslaggevers en persfotografen liepen eveneens rond. Te 11.30 uur precies overhandigde de heer van West een zilveren fluit aan Z.E. Selden Chapin, Ambassadeur der Verenigde Staten van Noord-Amerika, met het verzoek hierop het signaal te geven tot het plaatsen van de kiel op de blokken. Hieraan gaf deze autoriteit met genoegen gevolg en terstond werd de kiel door twee kranen zonder stoornissen op de juiste plaats op de helling gelegd. Onmiddel lijk daarop werd onder de intense belangstel ling van de aanwezigen een dwarsschot ge plaatst. Ondertussen stond Vice Admiraal F. Stam, de Vlagofficier Materieel, nog een kort interview toe aan de radioreporter Ben Brand. Daarmede was vrijwel het eind ge komen van deze plechtigheid. Op 16 dezer werd op onze werf de kiel ge legd van de eerste mijnenveger voor de Kon. Marine, welke in het raam van het U.S. Off Shore Procurement Program wordt gebouwd. Dit schip is het eerste van de serie van 32 mijnenvegers, welke met behulp van Ameri kaanse fondsen op Nederlandse werven wor den gebouwd. Om 11.30 uur gaf de Ambassadeur der Ver enigde Staten van Noord-Amerika in Neder land, Z. E. Selden Chapin, door een fluit signaal het sein tot het leggen van de eerste kielsectie op de stapeling. Hierna werd nog een aantal schotten en bodemversterkingen aangevoerd, waaruit bleek, dat na maanden lange ontwerp arbeid met de uitvoering van de bouw is begonnen. Onder de aanwezigen bevonden zich Z.E. Clarence E. Hunter, hoofd der M.S.A. missie in Nederland; Maj. Gen. Alfred H. Noble, U.S. Marine Corps, hoofd van de M.A.A.G.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 6