VERHUIZING AFDELING SOCIALE ZAKEN NIEUWS tf Bij het verschijnen van dit nummer zal So ciale Zaken verhuisd zijn of zal het in ieder geval zeer spoedig gebeuren. Nu dit stukje geschreven wordt, is deze afdeling nog op de oude bekende plaats gevestigd, van waaruit te zien is hoe het nieuwe gebouw vordert en bijna het stadium bereikt heeft, dat het ge reed is voor de ontvangst van zijn bewoners, die zitten te popelen om er hun intrek in te nemen. Immers, het nieuwe kantoor betekent voor deze afdeling een grote vooruitgang. Er is meer ruimte, een betere gelegenheid voor het gereedmaken van de lonen, enz. Zij, die met vragen of moeilijkheden zich tol Sociale Zaken wenden, kunnen in een ruime hal worden ontvangen, terwijl er enkele spreekkamers zijn, waarin zij, die met zeer persoonlijke problemen zitten, rustig tewoord gestaan kunnen worden. Wil men de sociale verzorgsters spreken dan kan men voortaan ook op afdeling Sociale Zaken terecht. Zo heeft dus het nieuwe kantoor vele voor delen, niet alleen voor het personeel dezer afdeling, doch ook voor de bezoekers. STICHTING 1940 - '45 Van de afdeling Schiedam van bovengenoem de Stichting werd naar aanleiding van het haar overhandigde bedrag een schrijven ont vangen van de volgende inhoud: „Het is zo langzamerhand een vaste gewoon te geworden, dat in de maand Juli het secre tariaat van de afdeling Schiedam van Stich ting 1940 - '45 bezoek krijgt van afvaardi gingen van de werf Wilton-Fijenoord en Gusto. Maar toen in Februari de grote ramp ons land trof en we hoorden van de gewel dige offers, welke door iedereen gebracht werden, durfden wij aan dit bezoek niet te denken. Immers de komst van deze heren is altijd een gevolg van de Mei-inzameling van onze Stichting. En daarvan zou toch zeker nu niets komen. Doch we hadden buiten de offervaardigheid van U allen gerekend, want Woensdag 22 Juli kwam men en wel met een bedrag, dat alle bestuursleden verbaasde: 7.555,58 van het personeel, verhoogd met eenzelfde som van de directie, dus totaal 15.111,16. En dit al leen van Wilton-Fijenoord. De voorzitter van de afdeling Schiedam, de heer Sabel, sprak dan ook zijn grote erken telijkheid uit voor deze geste, die dit jaar dubbel wordt gewaardeerd, omdat we nauwe lijks op een bijdrage hadden durven hopen. Wij danken U allen hartelijk, zeer hartelijk voor het offer, dat gij bracht en de hulp, die gij ons geeft om het werk, dat wij op ons namen, te kunnen voortzetten." 10

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 12