WILLY WILTON-FONDS JJ|) NIEUWS 12 Door tijdig een gebrek ter kennis te brengen kan dikwijls grote schade worden voorkomen. Belangrijker is nog, dat door een of ander gebrek wellicht persoonlijk letsel zou kun nen ontstaan - om van een dodelijk ongeval maar niet te spreken - dat onherstelbaar is. Daarom juist uit overwegingen van veiligheid, gebreken direct rapporteren. Artikel 36. De werknemer is verplicht zich te hou den aan de voorschriften, die door de werkgever worden vastgesteld, inzake de administratieve verantwoording der ge werkte (resp. uitbetaalde) uren door middel van werkkaarten, tijdbrieven of op enigerlei andere wijze. Ons commentaar bij artikel 17 luidde: „In een klein bedrijf is het niet zo moeilijk „om te constateren of alle werknemers aan wezig zijn. In ons bedrijf met zijn grote be zetting is dat niet zo eenvoudig. Er wordt „dus gebruik gemaakt van zgn. prikkaarten, „waarmede geklokt wordt. In bijzondere ge tallen, b.v. bij karweiwerk, nummert men, „d.w.z. het fabrieksnummer wordt met de tijd „van komen of gaan op een zgn. tijdbrief gezet. „Deze prikkaart of tijdbrief, welke vergele- „ken wordt met de werkkaarten, vormt de „basis voor de loonbetaling. Aan de hand van „deze bescheiden wordt door de afdeling „Loonadministratie liet weekloon berekend." Hieraan behoeft niet veel te worden toege voegd. Het zou een chaos worden indien aan deze voorschriften niet de hand gehouden werd. (Wordt vervolgd) Ontvangen: f 241.80 als bijzondere baten. Opbrengst verkoop klein materiaal: 247.75 van werf Rotterdam. 620.80 van Centraal Magazijn, Schiedam. 85.10 van Machinefabriek, Schiedam. RECTIFICATIE Wat de Kern besprak In ons vorige nummer werd abusievelijk ge sproken over heaters bij deur scheepsbouw- loods, terwijl bedoeld werd timmerwinkel. Wat de waterleiding politoerderij betreft diene, dat dit de oude politoerderij is, waar in momenteel de afdeling Terreindienst (baas Dingemans) gevestigd is. VEILIGHEID IN UW HUIS Hebt U Uw huis al eens aan een grondige inspectie onderworpen, lezer, of alles inder daad veilig is? Neen? Dan moet U dit voor de aardigheid toch eens doen. Laatst kwamen we bij de familie Stoethaspel (we noemen hen voor het gemak maar zo). Ach ach, daar rolden nou de tranen over je wangen bij het zien van zoveel onveilige situaties. In dat huis deugde, wat de veilig heid betreft, nou letterlijk niets. We hebben de gevaren als volgt gesplitst 1. Electrische gevaren; 2. Brand- en explosiegevaar; 3. Gevaar van vallen; 4. Bedwelmingsgevaar; 5. Gevaar voor verwondingen. Deze keer willen we U iets vertellen over het electrische-, brand- en explosiegevaar. Een volgende keer zullen we de andere onder werpen behandelen. Ja, je hebt van die mensen, die voortleven in een sleur, en die eigenlijk niet veel interesse ergens meer voor hebben. Zo bent U natuur- lijk niet. We gaan dus beginnen en we hopen, lezer, dat ook gij met dit lijstje in de hand Uw woning eens grondig zult bekijken. 1. Electrische gevaren. Zitten alle wandcontactdozen en schakelaars goed vast? Zijn ze heel? Hebt U alle „gapfittingen" (ouderwetse ste nen plugfittingen) al in de vuilnisbak ge gooid? Zijn alle snoeren en contactstoppen gaaf? Trekt niemand bij U thuis aan een snoer in plaats van aan de stop? Zijn alle lamphouders zo diep, dat U de lamphuls niet kunt aanraken? Is Uw electrische wasmachine geaard, of nog beter, op een scheidingstransformator aan gesloten?

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 14