RUIMTE! GEEF ZE DE (jJj) NIEUWS De schoonste zomer-zonneschijn Verwarmt noch hart noch zinnen, Als wij niet vervrolijkt zijn Door *t zonnetje van binnen. Als eerste punt op het programma stond een bezoek aan de leerlingen van de Bedrijfs- school. De chef van de school - de heer van der Jagt - had ons vergezeld op de reis en wij togen dus gezamenlijk naar het bedrijfs- schoolkamp, waar de heren Brands en Im merzeel ons hartelijk verwelkomden. Te midden van prachtige bosschages lagen eettent, slaaptenten en keuken daar en de zon deed haar best om dit echte kampleven nog mooier te maken. Onze eerste indruk was, dat slechts weinige jongelui er op uit getrokken waren, want overal zagen we ze: fris en opgewekt, sportief gekleed. Weldra begrepen wij het: het was dicht bij etenstijd! En dan zijn de lui wel present, want „schran sen kunnen ze opperbest, langdurig en veel. Namen noemen doen we niet, maar zo'n slor dige 20 boterhammetjes of een stuk of zes borden pap na het eten werden daar genut tigd en helemaal geen last van lintwurrem- pies hoor. 'tWas echte honger. Geen wonder trouwens, want de jongens zijn steeds in be weging en de buitenlucht werkt heilzaam op de maagspieren. Begin aan deze jongelui niet te vragen hoe het weer is of was. Ze kijken je dan min of meer medelijdend aan, tillen de brede schouderen tot de onderste takken van de bomen, mompelen iets (wat?) en gaan verder met pret maken, want ook dat kunnen die snuiters. Wij werden tenslotte uitgenodigd om de Een vacantienummer van het W.F.-Nieuws zonder een verslag van het Bedrijfsscholieren- kamp en de nodige interviews met andere vacantiegangers van W.F. is natuurlijk niet te rijmen. Daar onze lezers evenwel zeer critisch zijn ingesteld heeft de heer Keyzer het vrolijke conterfeitsel van verscheidene vacantiegan gers op foto's vastgelegd. U ziet dan, lezers, dat wij inderdaad in een werkelijk blijde ge meenschap zijn geweest. Zonder deze foto's zoudt U allicht kunnen denken, dat wij ons aan enige overdrijving hebben schuldig ge maakt toen dit verslag ontstond. Heidebad is voor vele werknemers en hun vrouwen en kinderen een geliefd vacantiever- blijf. Elk jaar komen er verbeteringen en als U straks de uitspraken van enthousiastelingen zult hebben gelezen, dan zult U begrijpen, dat er niets teveel geschreven is, eerder het tegenovergestelde. Want lang niet iedereen was volkomen uitgesproken als wij het ge sprek moesten afbreken wegens tijdnood. De ontvangst „ten stadhuize" (hier bedoeld het hoofdgebouw) was hartelijk en de heren Buter en van Erk, leiders van het kamp Heidebad, waren blij, dat zij ons wederom konden ontvangen in een opgewekt gezel schap.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 5