NIEUWS Laat U de vloer onder Uw kleedjes onge- boend? Of zijn ze van anti-slip voorzien? U heeft toch ook zo'n handige trap stoel in huis, om het geklauter op tafels, stoelen en kistjes te vermijden? Is Uw trapleer werkelijk voorzien van een veilige dwarsverbinding tussen de beide be nen van de A? Is er heus niets aan kapot? U werkt toch nooit op een te steil of te schuin geplaatste ladder? En laat U die ladder altijd vasthouden? Heeft U voor alle voorwerpen een plaatsje vrij van de vloer? Heus? Dus ook voor alle schoenen, bezems, de hark? Is er nergens een vloerluik, dat open kan staan, of een zinkput, of een onafgedekte waterput op Uw erf? En als de kelderdeur naast de W.C. is, houdt U de kelder dan op slot, met de sleutel b.v. hoog aan een spijker opgehangen? Een bord je „kelder" is soms ook voldoende. Sluiten de deurtjes onder Uw aanrecht goed of struikelt U er weieens over? Tilt U iets zwaars op met gebogen rug? Buig liever Uw knieën, of doe het met z'n tweeën. En het voor U uitdragen van grote pakken of volle bladen kunt U ook beter vermijden, U ziet niet waar U loopt! Bent U weieens uitgegleden over de zeep in het bad, of in de douchecel? Een rubber matje erin en een dito zeepbakje zijn niet zo duur! Hoe staat het met de geregelde inspectie van de schoenen? Kapotte veters en losse zolen kunnen iemand duur te staan komen, nóg duurder dan tijdige reparaties! B edwelmi ngsgevaar. Als er een klep in Uw kachelpijp zit, heeft die dan wel een uitholling? Hij mag nooit helemaal afsluiten! Gasgeysers, gas- en petroleumkachels in klei ne ruimten moeten een afvoer hebben! De verbrandingsgassen bevatten altijd wel een beetje van dat dodelijke koolmonoxydeOok een automotor, draaiend in een gesloten ga rage, produceert dit giftige gas! Altijd eerst de garagedeuren openen! Wast U weieens in Tetrachloorkoolstof in plaats van in wasbenzine, omdat Tetra niet brandbaar is? Maar het verdampt en de dampen zijn giftig! Dus alleen buiten is Tetra veilig! Wist U, dat chloorkalk en zoutzuur een gif tige damp ontwikkelen? Gebruik dus liever nooit zoutzuur in huis. V erivonding. U heeft toch Uw verbandmiddelen op een vaste plaats, steeds aangevuld met het nodige en buiten het bereik van de kinderen? Laat niemand gilettemesjes slingeren? Be waar oude mesjes in een blikken doosje en gebruik ze alleen in een veilig houdertje. Hebben scharen e.d. een voor kinderen on bereikbare bergplaats, b.v. hoog binnen tegen een kastdeur? Wist U, dat er een eenvoudig beugeltje be staat, dat Uw vingers tijdens het naaien op de machine tegen schuiven onder de neer komende naald beveiligt? En dat U bij naaiwerk beter een speldenkus sentje aan de pols kunt dragen, dan de spel den tussen de lippen te steken of op de borst te prikken? Hebt U behoorlijk gereedschap om allerlei flesjes en blikjes te openen zonder dat ge vaarlijke gesteek met het keukenmes? Een steelpan met hete inhoud mag natuurlijk nooit met de steel naar voren ergens op staan, maar ook teilen heet water zijn, vooral voor kinderen, levensgevaarlijk. Laat kind en teil niet bij elkaar! Dat U Uw handen aan scherven kunt open halen is duidelijk, maar ook zijn sommigen gevoelig voor ontvettende wasmiddelen en voor ruw werk. Wist U, dat, ook in de tech niek, hiertegen bepaalde crèmes worden ge bruikt, welke soms nog beter zijn dan rubber handschoenen U bewaart toch geen loog, zoutzuur, benzine en andere gevaarlijke stoffen binnen bereik van kinderen? Ook niet onder de gootsteen? Wist U, lezer, dat thuis meer ongevallen ge beuren dan op het werk? Bij hen, die op orde en netheid zijn gesteld zal de zaak in huis wel gezond zijn wat de veiligheid betreft, want U weet, orde en netheid zijn pijlers voor veiligheid. Wij zijn benieuwd, wat er in som mige gezinnen zoal te verhapstukken is. Die Vlaardingse familie heeft ervan gelust. Bij U allen moet het zijn: veilig denken, vei lig doen, thuis en op het werk. Sp. WE VANGEN TWEE VLIEGEN IN EEN KLAP En betere waar en tien procent? Neen, zo is het niet helemaal. Maar toch wel in deze geest. Wat toch is het geval? Om aan boord van de schepen een electricien te vinden voor het opheffen van eventuele defecten aan de hulpverlichting is weieens moeilijk. Deze me dewerkers zwerven over het gehele schip om hun werk te verrichten. Daarbij komt: niet iedereen kent deze mensen. Toen kwam iemand op een goed idee, bij het beproeven van de helmen. Hij zei het zo„Asse me 10

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 12