SOCIALE ZAKEN Nieuwe afdeling in gebruik genomen NIEUWS 4 Dat de kleur van de omgeving een zeer be paalde invloed heeft op de mens is reeds lang bekend en daarom toegepast in tal van gebouwen waar mensen wonen en werken. Zo is de nieuwe afdeling Sociale Zaken dan geworden een ruimte, waar het prettig is om te zijn door de frisheid van de kleur: een kantoor met overal licht, lucht en ruimte. Men kan zich afvragen of deze afdeling nu inderdaad zo belangrijk is, dat aan bouw en inrichting dergelijke eisen moeten worden ge steld. En wie kan dan beter onze nieuwsgie rige vragen beantwoorden dan de chef van deze afdeling, de heer C. Keyzer Dat deze ook nog de voorzitter der Redactie commissie is heeft hiermee natuurlijk niets te maken. Gaarne was de heer Keyzer bereid ons het een en ander te vertellen over de af deling, die terecht een steeds belangrijker plaats is gaan innemen tussen en naast de andere in ons bedrijf. Uiterlijk kennen wij die afdeling als het knooppunt van vele en uiteenlopende werk zaamheden en de daarbij behorende vragen en klachten. Dat echter het leed, het verdriet en de tegen slagen van velen onzer werknemers ook daar dikwijls worden besproken en zo mogelijk worden verholpen weten misschien niet allen. Ook de vreugden van het leven worden daar bekendgemaakt en behandeld. Kort samen gevat is dus de belangrijkheid voor een groot gedeelte gericht op de „mens" in het bedrijf, ofschoon zuivere „arbeidszaken" ook hun deel opeisen. Vragen van de redactie. 1Was Uw oude kantoor ontoereikend Ontoereikend is misschien een te groot woord, doch we waren wel aardig uit ons „jasje" ge groeid en moesten ons erg behelpen. Er wa ren echter diverse oorzaken, welke een wijzi ging noodzakelijk maakten. Al jaren was het een doorn in het oog, dat de ontvanghal in het oude kantoor niet aan de eisen, welke men daaraan mag stellen, kon worden aan gepast. Voor liet vullen van de loonzakjes was in het kantoor van de betaalmeester geen plaats, zodat elke week opnieuw op de afde ling een verschuiving van bureaux moest plaatshebben. Dit gaf vele moeilijkheden en we zijn dankbaar, dat de directie indertijd besloten heeft ons een nieuwe afdeling te geven. 2. Bent U van mening, dat Uw nieuwe af deling in haar geheel voldoet aan de eisen des tijds Ik geloof wel, dat ik deze vraag met een volmondig „ja" kan beantwoorden. 3. Kunt U de voornaamste verbeteringen nader toelichten In de eerste plaats is daar de nieuwe ont vanghal met twee spreekkamers, waarvan er één ook door de sociale verzorgsters zal wor den gebruikt. Deze hal is ruim opgezet en maakt een prettige indruk op ieder, die daar komt. De spreekkamers geven de gelegenheid om persoonlijke aangelegenheden in een rustige sfeer te behandelen. Het kantoor van de betaalmeester, recht tegenover deze hal, is zo ruim opgezet, dat daar het vullen van de loonzakjes en de werkzaamheden verbonden aan de uitbetaling van de lonen op Vrijdag kan geschieden. Voorheen moest dit in de grote zaal plaats vinden. Verder bevindt zich in deze ruimte een archief. De grote zaal, zomede alle nevenvertrekken, hebben een geluiddempende vloerbedekking. De grote ramen en de lantaarn van speciaal glas geven een prima daglichtverdeling. In het plafond bevinden zich ventilatiekokers voor de luchtverversing. De electrische verlichting is in de lengte van

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 6