IN MEMORIAM NIEUWS 16 Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van: K. L. M. VAN DEN BERG werkzaam geweest op de afdeling Be- drijfsboekliouding en overleden op 8 November 1953 in de leeftijd van 46 jaar. De heer v. d. Berg was ca. 26 jaren ver bonden aan genoemde afdeling, waar van pl.m. 5 jaren als souschef. Zijn grote werkkracht en zijn humaan optreden, ondanks het zware lichame lijke lijden en de daaruit voortvloeiende zorgen en spanningen, zullen altijd in onze herinnering blijven. De belangstelling bij zijn uitvaart en begrafenis was een bewijs, dat hij zich vele vrienden had verworven en dit moge dan - zij het in bescheiden mate - ertoe bijdragen om het leed van de na bestaanden enigszins te verzachten. G. v. STUIVENBERG scheepsbeschieter, die ca. 14 jaar zijn krachten aan de onderneming heeft ge geven (overleden 18-10-'53). A. C. DEN HELD, controleur, afdeling beveiliging, die ca. 16 jaar als controleur bij de onderne ming in dienst is geweest (overleden 19-10-'53). J. R. KLATTEN, oud-werknemer, die ca. 46 jaar als draaier bij de onderneming gewerkt heeft (overleden 23-10-'53). B. VELTHUIJZEN, oud-werknemer, die als kraandrijver ca. 46 jaar de onderneming heeft gediend overleden 30-10-'53 C. HUIBREGTSEN, knipper, die ca. 16 jaar in ons bedrijf is werkzaam geweest (overleden 8-11- '53). Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden Kraansteiger Vijfsluizen. Het oude gedeelte van de steiger wordt thans volwaardig gemaakt, zodat de kraan vanaf het nieuwe gedeelte kan doorrydcn en de verdere bewerk- tuiging ook geheel gelijk zal zyn aan die van de nieuwe steigers. Terreinafscheiding Sterrebos. Op de nieuwe terreingrens wordt op het moment het eerste gedeelte van een betonnen schutting geplaatst. Deze terreinafscheiding doet weliswaar niet zo vriendelijk aan als gaaswerk, doch is belang rijk goedkoper in aanschaffing en onderhoud. Werf Rotterdam De opslagloods, welke is verkregen na restauratie van de vroegere koperslagerij, herinnert weinig meer aan de toe stand, waarin het gebouw voordien verkeerde. Behalve de winst aan de zo zeer gewenste opslagruimte, is met deze vernieuwing het aspect van de werf aanzienlijk verbeterd. Wat dit betreft heeft ook de vernieuwing van de be schoeiing tegenover de dwarshelling het hare daartoe bij gedragen. Machinefabriek Schiedam Een onaangename verrassing was de steeds sneller optre dende verzakking van de grote machinehal. Deze zou op de duur het gebruik van de zware kranen van 50 ton on verantwoord hebben gemaakt. Besloten werd daarom op korte termijn tot opvyzeling van het gebouw over te gaan, meer speciaal ter plaatse van de grote proefstand. Tegelijk met deze werkzaamheden worden de volgende werkzaamhe den nog uitgevoerd: verzwaring van de ketelfundatie voor de centrale verwar mingsketel, het onderhouden van de vloeren rond de proefstand en van de dwarstransportbaan. het leggen van een tweede baan met lorriespoor evenwij dig aan de eerste, het doortrekken van de kraanbaan westheuk tot boven de genoemde baan. Tengevolge van de verzakking in de machinehal zullen de oorspronkelijk opgezette plannen tot uitbreiding van de fabriek een vrij ingrijpende wijziging moeten ondergaan. Sociale aangelegenheden In 1952 waren gemiddeld 7021 werklieden en beambten in onze dienst tegen in het vorig jaar 6662. Als belangrijke gebeurtenis mag wel genoemd worden de invoering van het nieuwe fabrieksreglement op 1 Augustus 1952, dat arti- kelsgewijze op het ogenblik besproken wordt in het W.F.- Nieuws. Men zal het fabrieksreglement moeten zien als een opsomming van de plichten, welke onze werknemers binnen de muren van onze fabriek in hun gedragingen zal moeten leiden, terwyl de C.A.O. meer speciaal de rechten van het personeel regelt. Men zal dus het fabrieksreglement moeten beschouwen als een aanvulling van de C.A.O. en omgekeerd. Een verdere gebeurtenis was de uitgave van het W.FNieuws in zijn nieuwe vorm. De indruk bestaat, dat men vorm en inhoud in vele opzichten weet te waarderen. Belangryk was verder de instelling van bet busvervoer voor een 1000-tal leden van het personeel, wonend in Rot terdam-Noord, Oost en Zuid, welk vervoer in de plaats trad van het transport over water. Heidebad. Het vacantiecentrum „Heidebad" verheugt zich in een steeds grotere sympathie van de zyde van het personeel. (Slot op pag. 19)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 18