Walvisvaarder De nieuwe if?) NIEUWS 17 De kiellegging van de walvisvaarder in beeld. Twee kielplaten, ivelke door Ir. G. Vinke aan elkaar wer den gelast, vormen het begin van een moderne, drijvende „traanfabriek". noteren, dat er 7385 bezoeken aan de ver- bandkamer werden gebracht, dat is 119 per 100 medewerkers. Is dat erg of niet? Dat loopt de spuigaten uit. Welke zijn nu de groepen met de meeste oogongevallen? Dat zijn de kokers, hoorders en hakkers in de scheepsbouw en de hakkers in de gieterij. Toch zijn er in deze groepen ook werknemers, die nooit in de verbandka- mer komen, wat voor ons een bewijs is, dat men zich, ook al werkt men in die groepen, daar niet zo dikwijls behoeft te vertonen. Een oude rot in het vak zei het zo: „Die lui, die zoveel bij de pil komen, verstaan d'r EERVOL ONTSLAG In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is per 14 November 1953 eervol ontslag verleend aan M. VELDHOEN - le sjouwer. Een veiligheidsbril beschermt één van Uw kostbaarste bezittingen: UW OGEN! Zo is het inderdaad. Uw ogen, zij zijn één van Uw kostbaarste bezittingen. Bijna hadden we boven dit artikel gezet: „S. O. S.". Dat zou dan in dit geval niet zijn: „Redt onze zielen", maar „Redt onze ogen". S.O.S. Dit sein wordt gegeven als een schip in nood verkeert. Alles wordt er dan op gezet om de schipbreukelingen te redden. En wat doet gij, lezer, om uw ogen te redden? Natuurlijk zijn er vele medewerkers, die hun ogen goed beschermen, maar er is toch ook nog een groot aantal, dat het wel ge looft. Dat zijn de lauwen, de onverschilligen. Hoe kan het anders, dat wij in 1952 moesten Zó transporteert men éen van de kookketels voor de nieuwe walvisvaarder bouwnr743). Dit is één van de vier spek- kookketels alleen uitspreken in kalme toestand!met een capaciteit van 7J -12 ton ruw materiaal per uur. Er komen nog 15 beenderenkookketels bij, die elk 10 -12 ton ruw materiaal kunnen verwerken. Totaal capaciteit: 4500 tot 5500 ton ruw materiaal in 24 uur. De aandrijving geschiedt door middel van een electro motor met tandwielkast en kettingoverbrenging. Alle 19 kookketels zijn voorzien van een granaatsplinter- afscheider, met speciale bloedaftakleiding naar buitenboord.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 19