IDEEËNBUS (JJ|) NIEUWS 20 ST. NICOLAASFEEST Op 7, 8 en 9 December a.s., dagelijks om 9.30 uur v.m., 1.30 uur en 4.30 uur n.m. en op 10 December om 9.30 uur v.m. zal het St. Nicolaasfeest worden gevierd in Musis Sacrum, Lange Haven 111 te Schiedam. Ruim 2500 kinderen in de leeftijd van 5 t/m 9 jaar, waarbij nog ca. 1800 moeders komen, zullen dit jaar het feest medemaken. In tegenstelling tot vorige jaren krijgen wij dit jaar „echt" toneel, „De Rotterdamse Comedie" zal nl. voor ons opvoeren „De klok op de maan" een bijzonder aardig to neelstuk voor de jeugd. Bij de loonbetaling van heden wordt voor alle aangemelde kinderen een deelnemingskaart uitgereikt, terwijl per gezin één geleiders- kaart wordt verstrekt. Zonder kaart wordt beslist niemand tot de voorstelling toegelaten. De kinderen moeten bij binnenkomst hun kaart zichtbaar aan een touwtje om hun hals dragen. Na afloop van elke voorstelling zullen voor zover nodig naar alle stadsdelen extra trams of bussen rijden, bijv. van de Koemarkt te Schiedam rijdt een tramstel rechtstreeks naar eindpunt lijn 2, 3 en 9 in RotterdamZuid. Bijzonderheden over dit vervoer worden op elke voorstelling bekend gemaakt. Verzoeken om wijziging van datum of uur der voorstelling kunnen in het algemeen Sint Nicolaas: „Neen Marietje, je moet je kaart aan een touwtje om je hals dragen." slechts bij hoge uitzondering worden inge willigd. Tenslotte het bekende, maar dringende ver zoek aan de moeders om bij het uitgaan van de voorstellingen de uitgang vrij te laten. Wij zorgen er voor dat geen enkel kind Musis Sacrum alleen verlaat. HUMOR IN DE DRAAIERIJ ROTTERDAM Op 5 November j.l. kocht een draaier bij W.F. een wollen deken. Netjes ingepakt werd deze op zijn kastje gedeponeerd. Daar betrokkene altijd één van de eersten is om iemand te stangen of een zgn. voertje te zetten, werd besloten hem eens ertussen te nemen. Toen betrokkene dan ook in schaft tijd -afwezig was, werd van oud papier en vuile poetslappen een pak gemaakt, dat uiter lijk een prachtige imitatie was van het origi nele. 's Middags was men vol spanning of hij het zou merken. Maar nee hoor, het lukte en kwart vóór vijf stapte het slachtoffer verge noegd naar huis, met veel goede raadgevin gen hoe hij de deken liet veiligst kon thuis brengen. De volgende morgen stapte hij, lachend als een draaier, die aan weerskanten kiespijn heeft, de draaierij binnen. Eerst vertelde hij, dat hij natuurlijk wist, dat er papier en vuile poetslappen in het pak zaten, maar naderhand kwam de aap uit de mouw. Thuis gekomen had hij het pak op tafel gelegd met de mededeling: „Vrouw, hier is de deken". Toen was hij de kamer weer uitgegaan om zijn jas uit te doen en in die tussentijd had zijn vrouw het pak open gemaakt. Hij vond haar verbaasd starend naar de inhoud van het pak. Wat er toen gezegd is, heeft hij niet verteld; wel, dat de familie later op de avond er hartelijk om heeft gelachen. Natuurlijk heeft hij de volgende dag het goede pakket gekregen, waarmee de zaak weer O.K. was. Idee 165. Zie Wilton-Fijenoord Nieuws Juli 1953. Aanmoedigingspremie ad 5,werd verhoogd tot 25, OPSTEL- EN RAADSELWEDSTRIJD VOOR DE KINDEREN De prijswinnaars krijgen hun boeken- bon spoedig toegezonden. Ruimte tot verdere publicatie ontbreekt in dit en de eerstvolgende nummers. Redactie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 22