TARIEFREGELING 21 NIEUWS In het W.F.-Nieuws van September 1953 werd toegezegd, dat de tariefregeling, die 28 September j.l. in werking is getreden, in gedeelten zou worden behandeld. Van deze regeling, bestaande uit 5 gedeel ten, t.w. I. Algemeen. II. Bepaling en invoering van gemeten ta rieven. III. Ervaringstarieven. IV. Beloning naar verdienstelijkheid. V. Tijdwerk. wordt in dit nummer het eerste gedeelte af gedrukt en toegelicht. Artikel 1 Definities. Onderneming - Directie - WerkgeverDok en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V., Schiedam. Bedrijfsunie: de in de Bedrijfsunie voor de Metaalnijverheid samenwerkende vakvereni gingen. Werknemers: de werknemers in dienst van de onderneming in de zin van de Collectieve Arbeidsovereenkomst in de Metaalindustrie. Af delingstarief commissie: de in Art. 12 van de C.A.O. in de Metaalindustrie bedoelde vertegenwoordiging van de werknemers, wer kende volgens het reglement voor de tarief commissies. Hoofdtarief commissie: een vertegenwoordi ging uit de Afdelingstariefcommissies. Arbeidsanalystdegene, die in de onderne ming tijdnormen vaststelt ten behoeve van de tariefcalculatie, en daartoe speciaal is op geleid. De definities spreken voor zichzelf. De afdelingstariefcommissies zijn voor het grootste gedeelte aanwezig. Er blijven echter nog afdelingen, waar het belang van het vor men van goede tariefcommissies te weinig wordt ingezien. Wanneer wij op het gebied van de tarifiëring tot vruchtbare resultaten willen komen door middel van overleg in de zin van de tariefregeling, zal het verantwoor delijkheidsbesef versterkt moeten worden, zo dat de bereidheid tot het deelnemen aan ta riefcommissies wordt vergroot. Uit de af delingstarief scommissies is reeds ge ruime tijd een hoofdtariefcommissie gekozen, waarvan de namen der leden in het W.F.- Nieuws van September j.l. zijn gepubliceerd. De arbeidsanalysten krijgen van het Raad gevend Bureau Berenschot een speciale op leiding. Artikel 2 Doel van de tarieven. De tarieven dienen: a. om de organisatie en daardoor de pro ductiviteit in het bedrijf te controleren en te kunnen verbeteren. b. als maatstaf voor een rechtvaardige beloning van de prestatie van de werk nemers. Hier komt dus naar voren, dat zelfs wan neer de beloning niet afhankelijk gesteld zou worden van de tarieven, deze toch een be langrijk hulpmiddel kunnen zijn om de organisatie en daardoor de productiviteit in het bedrijf te controleren en te kunnen ver beteren. Artikel 3 Vormen van tarief. Er bestaan in het bedrijf twee vormen van tarief: a. gemeten tarieven, b. ervaringstarieven. Deze twee vormen van tarief zullen in een volgend artikel uitgebreid behandeld worden. Artikel 4 Overleg. Over wijzigingen in deze regeling zal over leg gepleegd worden op de wijze zoals in de C.A.O. in de Metaalindustrie, art. 12, is voorgeschreven. Artikel 5 Uitsluiting. Deze regeling treedt met ingang van 28 September 1953 in werking. Voor gevallen, waarin deze regeling niet voorziet, blijft een reeds bestaande regeling gehandhaafd. Na overleg met de Afdelingstariefcommis- sie zullen voor de diverse afdelingen aan vullende regelingen mogelijk zijn, aange past aan het karakter van het daar te verrichten werk, voor zover deze niet in strijd zijn met de in deze tariefregeling vastgestelde richtlijnen. De aanvullende re gelingen zullen de Bedrijfsunie ter kennis neming worden toegezonden. In deze artikelen worden afspraken gemaakt over de wijze, waarop wijzigingen en aan vullingen van de tariefregeling kunnen wor den verkregen. Bij deze behandeling van het eerste deel van de tariefregeling is het goed nog iets te ver tellen over het overleg, dat tot de samenstel ling daarvan heeft geleid.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 23