DAMES- EN MANNENKOOR AFDELING HARMONIE AFDELING SCHAKEN AFDELING HANDBAL NIEUWS 24 Hr. P. Heikoop, afdeling Buitenbankwerkers (Nieuwbouw) Schiedam. Hr. F. A. de Wolff, Machinefabriek (Calculatie), Schied. Hr. D. Maassen v. d. Brink, Fyenoord. Hr. W. van der Ende, Reparatie, Rotterdam. Verdere mededelingen vindt U in het volgende nummer van het W. F.-Nieuws. Het Bestuur. adspirantenteams. 47 herenteams, 9 jongensjunioresteams, 6 jongensadspirantenteams. 13e trainingen op Donderdagavond worden niet zo goed be zocht, tenminste door de heren niet, de dames komen regel matig trouw op, maar de heren kunnen het zeer waar- schijnlijk wel zonder training. Voor hen die interesse hebben om de handbalsport te gaan beoefenen berichten wij, dat de trainingen worden gehouden in het gymnas tieklokaal aan de Prins Mauritsstraat en wel voor de dames van 20 tot 21 uur en de heren van 21 tot 22 uur. Komt u eens kijken, het verplicht u tot niets. Met sportgroeten: A. J. Boer. Op 29 October 1953 heeft het Mannenkoor zijn ledenverga dering gehouden in de bovenzaal van „Musis Sacrum", ons voorlopig repetitielokaal tot Januari 1954. Ik zal u niet vermoeien door u van deze vergadering een relaas te geven. De opkomst was schitterend. Men gaat zo zachtjes aan begrijpen, dat de belangen van het geheel op een jaarvergadering worden besproken, dus dat men daarbij aanwezig dient te zijn. Wij weten nu wat de plannen zyn voor het volgend verenigingsjaar. Zoals gebruikelijk werd ook een bestuursverkiezing gehouden, waarbij het bestuur als volgt is vastgesteld: le voorzitter: F. W. Friedel; le secretaris: H. Stok; le penningmeester: H. Versluis; 2e voorzitter: C. van Toor; 2e secretaris: J. Gabreels; 2e penningmeester: L. v. d. Vaart Bibliothecaris: J. C. L. Schwarzer. Het bestuur is op de bibliothecaris na hetzelfde gebleven. De heer P. Kraan had de wens te kennen gegeven af te treden in verband met zyn werkzaamheden en aan onder getekende viel de eer te beurt in het bestuurscollege te zijn gekozen. Ik hoop deze functie naar genoegen te ver vullen en als bibliothecaris de vereniging te dienen. Vanaf deze plaats de heer v. d. Kraan onze hartelijke dank voor de wijze, waarop hij de belangen der vereniging heeft behartigd. De propagandist: J. C. L. Schwarzer. Daar wij thans op de helft van de competitie zijn, willen wij u een overzicht geven van de verrichtingen van de elftallen. Om dan te beginnen met het eerste dameselftal, deze heb ben uit de 7 wedstrijden 14 punten weten te bemachtigen en staan momenteel stevig aan de kop in de le klasse van de afdeling Rotterdam. In de 2e klasse van de afdeling Rotterdam, waarin ons 2e en 3e elftal zijn opgenomen, staat het 2e elftal op de tweede plaats met 7 punten uit 5 wedstrijden. Het 3e da meselftal staat op één na onderaan met 0 punten uit haar eerste twee wedstrijden; dit elftal is later aan de compe titie toegevoegd in verband met de dispensatie van enkele jeugdige speelsters. Bij de heren heeft het le elftal, dat weer in de bovenste regionen zwerft, uit de 7 wedstrijden zijn 8 punten vergaard. Het 2e herenelftal doet het niet zo best als verleden jaar, het staat in de le klasse van de afdeling Rotterdam met 7 punten uit evenzoveel wedstrijden op de 3e plaats. Met 1 dames- en 1 herenelftal hebben wij ingeschreven voor de zaalhandbalcompetitie in Den Haag. Deze wordt gehouden in de maanden December en Januari, wanneer de veldhandbalcompetitie stil ligt. Voor deze competitie hebben zich opgegeven: 156 teams, die verdeeld zijn over 20 klassen. 53 damesteams, 22 meisjesjunioresteams, 19 meisjes- Het vertrek uit ons bedrijf va° de heer Zey, die thans een andere werkkring heeft gevonden, betekent voor onze Har monie het heengaan van zijn tambour-maitre. In October 1937 kwam de heer Zey (toen nog leerling op onze Bedrijfsschool) bij ons Corps. Heel spoedig wist hij verschillende collega's te animeren ook tambour te worden bij onze Harmonie. Op prettige wijze wist hij, toen zelf pas 16 jaar oud, zijn collega's de kunst van trommelen bij te brengen. Slechts vier maanden daarna deed de heer Zey met zijn nieuw gekweekte tambours met succes zijn intrede bij de mars, welke wij toen maakten ter gelegen heid van de geboorte van Prinses Beatrix, van het Mar- coniplein te Rotterdam naar de Nenijtohal aldaar. De heer Zey, die nu ruim 16 jaar zijn stok heeft gezwaaid over onze tambours, heeft bij alle marsmuziek, welke onze Harmonie heeft gemaakt, zowel bij festiviteiten als bij dodenherdenkingen, steeds met succes zijn tambours gedi rigeerd. Dat hij een goede leermeester was, bewezen de concoursen der Nederlandse Federatie, waar hij met zijn staf ook ver schillende le prijzen wist te behalen tot zelfs in de eerste afdeling. Node zien bestuur en tambours hem vertrekken. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats voor het vele werk, dat hy voor onze Harmonie heeft gedaan en wij wensen onze tambour-maitre veel succes toe in zijn nieuwe werkkring. D. den Besten, secr. Het bestuur der Harmonie W.F. roept, bij deze, gegadigden op voor vervulling van de vacature van tambourmaïtre. Zij, die daarvoor in aanmerking wensen te komen of be reid zijn zich hiervoor door een instructeur te doen oplei den, kunnen zich vervoegen bij het bestuur. Namens het bestuur: D. den Besten, secr. In de Bondscompetitie heeft ons eerste tiental zijn eerste wedstrijd (tegen E.S.S. 3) gewonnen met 7-3. Bravo! Ga zo door! Ons tweede elftal, dat in dezelfde klassesterkte speelt als het eerste, heeft echter twee flinke nederlagen moeten incasseren en wel tegen Spangen 6 met 2-8 en tegen Heyplaat 1 met 1-9. Maar ze kunnen beter; dat zult u een volgende keer wel bemerken. Trouwens, wanneer u denkt het zelf beter te kunnen, komt het ons dan maar eens tonen! Tenslotte, er is nog een enkele plaats beschikbaar voor de simultaanwedstrijd tegen Dr. Euwe op Maandag, 1 Februari 1954. Dus wie hiervoor interesse heeft, hij (zij) melde zich spoedig bij de secretaris: J. van Meeuwen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 26