INHOUD OFFICIËLE MEDEDELINGEN SOCIALE RUBRIEK 'Foto van de maand: Welkom Majesteit Novembernummer 1953 Officiële Mededelingen - Sociale Rubriekomslag pag. 2 Indienststelling Hr. Ms. Kruiser „De Ruyter" door H.M. Konin gin Julianapag. 1 Twee nieuwe opdrachten van de Holland-Amerika Lijn pag. 8 In Memoriam W. W„ gedichtpag. 9 Ramp Schouwen Duiveland pag. 12 Vergadering Directie met Grote Kern op 13 October 1953 pag. 14 De nieuwe Walvisvaarder pag. 17 Veiligheidpag. 17 Eervol ontslagpag. 17 Tuintipspag. 18 Panta Rhei gedichtpag. 19 Sint N ico laas feest pag. 20 Humor in de Draaierij R'dam pag. 20 Ideeënbus Pa8- 20 Opstel- en Raadselwedstrijd voor de kinderen pag. 20 Tariefregelingpag. 21 Dankbetuigingenpag. 22 Vriendelijk verzoekpag. 22 Willy Wilton-Fonds pag. 23 Vereniging W.F. Afdeling Bridgepag. 23 Dames- en Mannenkoor pag. 24 Afdeling Handbal pag. 24 Afdeling Harmoniepag. 24 Afdeling Schaken pag. 24 Onze Jubilarissen van deze maandomslag pag. 3 Redactie-commissie C. Keyzer, voorzitter L. Giphart J. Koppe leden J. W. Weber Redactie-adres Afdeling Sociale Zaken FABR1EKSREGLEMENT (vervolg) Artikel 43. Uitsluitend bevoegden mogen een hijstoestel bedienen. Hijstoestellen mogen niet worden overbelast. Het lijkt allemaal zo eenvoudig, doch ook het bedienen van een hijstoestel moet geleerd wor den. Dit geldt zowel voor stationnaire als rijdbare toestellen. Een juiste kijk op het gewicht van een last vereist ervaring. Zelfs een bekwame kraan rijder kan zich nog vergissen. Laat staan iemand, die niet bevoegd is. Daarom is voorzichtigheid geboden. Artikel 44. Het is verboden zich zonder noodzaak on der hangende lasten te bevinden. Ook al worden kettin gen, stroppen, staal draden enz. voortdu rend getest, er kan al tijd iets breken door een oorzaak, welke men niet heeft kun nen voorzien. Kies dus de veilige weg en blijf onder hangende lasten vandaan. Artikel 45. Bij werkzaamheden, welke gevaar voor de ogen kunnen opleve ren, bijv. slijpen, las sen, enz., moet van een hiervoor geschik te beveiliging gebruik worden gemaakt. Alle soorten beveiligingsmiddelen zijn in ruime mate aanwezig. Wendt u hiervoor tot uw baas, die dan de nodige maatregelen kan nemen. Het is natuurlijk niet mogelijk een ieder, die toevallig ergens passeert waar gevaar voor de ogen bestaat en die naar het werk gaat staan kijken, een bescherming te geven. Neem b.v. de stralen van het electrisch lassen; deze kunnen een minder prettige in- werking op de ogen hebben. De lasser zelf beeft natuurlijk zijn laskap of zijn bril. Verder zal hij zoveel mogelijk gebruik maken van schermen of schutten om daar achter zijn laswerk te verrich ten. Blijft men daarbij onbeschermd uit nieuwsgierigheid kijken, dan zou het resultaat wel eens een paar z.g. „lasogen" kunnen zijn. (Wordt vervolgd.)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 2