m.s. „H0EGH BELLE" vfS) NIEUWS 8 25 November j.l. vertrok het m.s. „Hoegh Belle" van de rederij „Leif Hoegh", na een reparatie van enige maanden, van onze werf. Ditmaal geen indrukwekkende oceaanreus, maar een klein, slank schip, dat in Dok II en daarna in de „sloot" min of meer verscho len lag achter haar grotere zusters. Alleen de laatste dagen voor haar vertrek kwam de „Hoegh Belle" even voor het voet licht, toen zij aan de kade voor het hoofd kantoor gemeerd werd. Toch is er reden om in ons personeelsorgaan enige regels aan dit interessante „job", dat niet als een normale „grote beurt" beschouwd mag worden, te wijden. Laten wij eerst vermelden wat zich afspeelde vóór U een zeesleepboot het schip de Wilton haven zag binnenslepen. In Mei j.l. werd de „Hoegh Belle", voor an ker liggend bij Gravesend in de rivier de Thames, aangevaren door een tankschip en in zinkende toestand aan de grond gezet, waar- Eén der bodemsecties voor het tussen te bou wen deel van de scheepsromp wordt met de „Lama" in het dok getransporteerd. De opening tussen beide delen van het schip, na het naar voren trekken van het voorschip. na zij geleidelijk volliep. Ongelukkigerwijs strandde zij niet op een vlakke bodem, doch op één der vele banken, wat tengevolge had, dat het schip geheel ont zet werd. Aan Wilton-Fijenoord werd opgedragen van dit wrak weer een bruikbaar schip te maken. Aangezien de bodem ter plaatse van de machinekamer ongeveer 14 cm omhoog ge drukt was, bleek het noodzakelijk de gehele machine-installatie te verwijderen, practisch alle electrische leidingen te vernieuwen, bij na de gehele dubbele bodem met hoofdfun datie ter plaatse van de machinekamer te vernieuwen en de stuurboord huidbeplating met spanten van vóór de machinekamer tot aan het achterschip en aan bakboord zijde bij de machinekamer, grotendeels te verwijde ren en gedeeltelijk nieuw aan te brengen. Een groot deel der accommodatie, de pro- viandkoelkamers en een gedeelte der dekken werden vernieuwd. Om de kiel weer in een rechte lijn te bren gen, bleek het noodzakelijk de „Hoegh Belle" vóór het brughuis gedeeltelijk door te snij den en het schip daarna bij te laten zakken. Op dit tijdstip kwam de rederij met het voor stel 0111 van deze gelegenheid gebruik te ma ken de romp met 6,75 meter te verlengen,

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 10