Feestelijke diploma-uitreiking aan 51 geslaagde leerlingen van de Bedrijfsschool Jfjjl) NIEUWS 12 Op Maandag, 23 November, vond in gebouw „Palace" te Rotterdam de gebeurtenis plaats, waarnaar vele leerlingen van de bedrijfs- school hebben verlangd: de beloning voor goed werk in de vorm van het diploma. Na een kort begroetingswoord van de chef van de bedrijf sschool, de heer P. C. v. d. Jagt, nam onze directeur, de heer Ir. B. Wilton, het woord en sprak de geslaagden toe. Spreker wees op de betekenis van een goede vakopleiding, want de moderne techniek eist nog steeds vele en goede vaklieden. Ook gaf de heer Wilton de leerlingen goede raad mee voor als zij straks de werkplaats ingaan en in het volle leven komen te staan. Spreker druk te de ouderen op het hart 0111 deze jongelui op allerlei wijze een handje te helpen als zij zich moeten gaan aanpassen aan dit voor hen geheel andere leven. Sprekende over het tegelijkertijd gedeponeer de spaarbankboekje zei de heer Wilton, dat dit niet direct is 0111 hen op deze wijze aan het bedrijf te binden, maar dat dit moet worden gezien als een eerste bijdrage voor wat zijzelf verder moeten gaan bereiken. „Jullie zullen nog weieens kattekwaad uit halen, maar dat is in zeker opzicht normaal, want je bent jong en de ouderen onder ons zullen zich nog wel kunnen herinneren, dat ook zij wel eens iets van dien aard hebben uitgevoerd. Ieder bedrijf heeft echter zijn eigen geest. Leert je aanpassen, al kost dit zeker inspanning. Probeert een goede hobby te verkrijgen, want in het ingewikkelde leven van heden is een bepaalde goede bezigheid na het werk nuttig en nodig voor de mens". Dan maakte spreker een eind aan zijn rede, want„er moet gefeest worden vanavond". Na de uitreiking van de diploma's dankte namens de geslaagden, de leerling H. Gerrits directie en leraren in een vlot speechje en sprak tenslotte de heer A. A. Potuyt naméns de arbeiderskern enkele woorden tot de ge diplomeerden en wenste hun veel succes. En dan dan is het woord aan de jongelui zelf en daarvan hebben zij ruimschoots ge bruik gemaakt in hun bedrijfsschool-revue: „Vrolijkheid op z'n tijd". Misschien wel enigszins vreemd lijkende, be ginnen wij met uit de slotrede van Ir. B. Wilton aan te halen, dat deze op het leer schoolprogramma nooit „Toneelspel" had vermeld zien staan, hetgeen hem min of meer bevreemdde, gezien het spel van de jongelui. En zo is het inderdaad: onder deze jonge mensen zitten goede krachten. Zij weten de ernstige noot in het programma natuurlijk te brengen en het teruggrijpen naar vroeger tijden te doen genieten zonder goedkope sentimentaliteiten te vertonen. In het algemeen gesproken zouden wij kun nen volstaan met te zeggen, dat onze bedrijfs- school een eigen sfeer heeft, welke geken merkt wordt door spontaan „zich geven", hier en daar zelfs door kunstzinnige uitingen, want - alweer het slot - de finale bijvoorbeeld was een „juweeltje".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 14