VAN DE KERN NIEUWS 14 Vervolg officiële mededelingen MEDEDELING In verband met de voortschrijdende mecha nisering van de bedrijfsadministratie zijn de afdelingen Bedrijfsboekhouding en Hollerith thans gehuisvest in de inmiddels gerestau reerde kantoorvleugel, waar voorheen de afd. Sociale Zaken haar onderkomen had. Inlichtingen inzake tarief-uitkeringen worden uitsluitend aan één der loketten van de be taalmeester op de afdeling Sociale Zaken verstrekt en wel op Maandag en Dinsdag van 12 tot 12.30 uur en 's Zaterdags na 11.45 uur. Met ingang van 1 December j.l. is de afdeling Hollerith gesteld onder de chef der Bedrijfs boekhouding. Bij diens afwezigheid zullen voor de afdeling Bedrijfsboekhouding de heren C. de Jong en D. Ras en voor de afde ling Hollerith de heer A. v. d. Kooy de zaken waarnemen. De Directie. KERNWERK IN 1953 Als wij het kernwerk in 1953 in het kort de revue laten passeren, dan kunnen wij zeggen, dat 1953 voor de kern een rustig jaar is ge weest, met uitzondering van de 19e Mei. Wat toen heeft plaatsgevonden had beter voor komen kunnen worden, al moeten wij zeg gen, dat al dat gestagneer er geen goed aan gedaan heeft. Wij hopen dan ook in 1954 bij uitkering van meer dan 8 aan de aan deelhouders, voor dergelijke narigheid ge spaard te mogen blijven, aangezien de jaar lijkse winstuitkering op deze manier geen vreugde bij het personeel van Wilton-Fijenoord brengt, maar meer op een drama lijkt. AI met al heeft de kern getracht van het kern- werk te maken wat er van te maken viel, met als dank de nodige critiek, meestal van hen, die er wel voor zorgen, dat zij buiten alle verantwoordelijkheid blijven. Gelukkig zijn er ook velen, die waardering hebben voor het kernwerk, gezien de machtsverhouding waarin wij leven. Zo staan wij dan aan de vooravond van de Ondernemingsraad, met alle moeilijkheden van dien. De beginperiode zal wel gepaard gaan met de nodige kinder ziekten, zoals wij die gekend hebben bij het kernwerk, maar dat is niet zo erg. Hoofdzaak is, dat er mensen gevonden worden, die capa bel zijn om het spel te spelen, waarbij er re kening mee gehouden moet worden, dat zij, die alle verantwoordelijkheid schuwen wel weer de grootste mond zullen opzetten. Wat deze mensen zeggen kunnen degenen, die zit ting zullen hebben in de O.R. echter gerust naast zich neerleggen. Wanneer men als lid van de O.R. zijn werk doet, verantwoord voor zijn geweten en voor zijn mede-arbeiders, dan doet men als mens zijn plicht. Laat ieder, die verantwoordelijkheid wil dragen tegen over zichzelf, tegenover zijn vrouw en kinde ren en voor een betere Maatschappij, zijn plicht doen. Dat daaraan nogal wat ontbreekt zal ieder weldenkend mens moeten beamen. Een betere Maatschappij zal toch altijd door ons gezamenlijk moeten worden opgebouwd. Aan deze plicht zal niemand, waar hij ook geplaatst is en welk werk hij ook doet, zich kunnen of mogen onttrekken. Wij hopen, dat alle werkers van W.F. de kracht zullen mo gen opbrengen daaraan in 1954 mee te wer ken. Aan alle werkers van W.F. namens de kern gelukkige feestdagen en een voorspoedig 1954 toegewenst. J. W. Weber, Voorzitter Fabriekskern. WAT DE KERN BESPRAK Vergadering directie met kernbestuur op 24 November 1953. Stofzuiger mallenzolder. Inmiddels is een keus gemaakt. Heaters timmerwinkel. Het is de bedoeling, dat één van de heaters verplaatst wordt. Bekeken zal worden of er nog een extra heater moet worden aange bracht. Rookafdrijving Fijenoord. De Arbeidsinspectie heeft luchtmonsters ge nomen om na te gaan of de concentratie van de gassen in de gieterij nadelig is voor de ge zondheid. Mocht blijken, dat dit inderdaad het geval is, dan zou kunnen worden be keken of er meer afzuigkappen geplaatst zouden moeten worden. Regenkleding transporteurs. Deze is in aanmaak en vermoedelijk bij het verschijnen van dit nummer reeds afgeleverd. Tocht machinefabriek. Er zijn thans, waar mogelijk, zeilen aange bracht. W.S.M., le bus om ca. 7.10 uur. De W.S.M. kan, gezien het geringe aantal personen waarom het hier gaat, t.w. 2 a 3 mensen per week, die in de nacht zitten en in het Westland wonen, geen voorzieningen treffen. Ook kan geen vervoer met eigen bus plaatsvinden. Indienststelling Hr. Ms. Kruiser „De Ruyter". De directie is bijzonder getroffen door de wij ze, waarop H.M. de Koningin door het gehele personeel is ontvangen en door het feit, dat men zich zo goed aan de regels heeft ge houden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 16