(Jjjj) NIEUWS Naar aanleiding van het in gebruik nemen van de gerestaureerde afdeling Sociale Zaken door de afdeling Bedrijfsboekhouding vonden wij de chef van deze afdeling, de heer D. Teschmacher, bereid enkele vragen daaromtrent te beantwoordenwaarvoor wij hem gaarne dankzeggen. Redactie. Vraag 1: Wat zijn de voornaamste re denen van deze verhuizing? Antwoord: Nadat door een kleine commis sie, bestaande uit de heren de Hoog, Keyzer en Teschmacher, een studie was gemaakt over de wenselijkheid om al of niet over te scha kelen naar een gemechaniseerde bedrijfs administratie en mede op grond van het ad vies van deze commissie, door de directie werd besloten om hiertoe inderdaad over te gaan, hield dit besluit in, dat een accommo datie moest worden geschapen, waar Bedrijfs- boekhouding en het technische hulpmiddel, i.e. de Hollerith-machines, gezamenlijk kon den worden ondergebracht. Om niet-ingewijden een indruk te geven, wel ke situatie ongeveer zou ontstaan, indien men Bedrijfsboekhouding en Hollerith op van el kaar verwijderde plaatsen zou onderbrengen, diene men zich iemand voor te stellen, die een lijst met getallen door middel van een telmachine moet optellen en zijn lijst met getallen op de ene afdeling heeft liggen, ter wijl zijn telmachine op een elders gelegen af deling staat. Per getal zou dit een wandeling betekenen van de ene afdeling naar de andere en terug! In verband met het algemene tekort aan kan toorruimte, hetwelk zich reeds lange tijd deed gevoelen, besloot de directie aan het bestaan de hoofdkantoor een nieuwe vleugel toe te voegen. Oorspronkelijk dus voor bovenge noemde twee afdelingen. Aangezien de direc tie echter tevens een modernisering van de accommodatie van de afdeling Sociale Zaken als toekomstbeeld zag, werd besloten om twee vliegen in één klap te slaan. D.w.z. afdeling Sociale Zaken kreeg een nieuwe kantoorvleu gel en de vrijgekomen ruimte, waarvan de oppervlakte ongeveer even groot is als die van de nieuw gebouwde vleugel, werd geres taureerd en ingericht voor de Bedrijfsboek houding en Hollerith. Zonder enig voorbe houd mag men het resultaat voortreffelijk noemen. Vraag 2: Staat deze verhuizing en ver betering in verband met de uitbreiding van de mechanische administratie? 15

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 17