NIEUWS 16 Antwoord: Het door mij onder 1. gegeven antwoord houdt inmiddels een bevestiging van Uw onder 2. gestelde vraag in. Vraag 3: Hoe vindt U over het alge meen Uw eigen nieuwe kantoor en Uw gehele afdeling? Hoe is de reactie van Uw personeel? Antwoord: Uiteraard ben ik bijzonder in mijn schik met de nieuwe inrichting. Bij het opstellen der plannen is de leidende gedachte geweest, een accommodatie te scheppen, waar bij aan alle moderne inzichten inzake licht, lucht, acoustiek, meubilair enz. zou worden voldaan, doch waarbij de zakelijkheid niet uit het oog mocht worden verloren. Voor zover ik heb kunnen constateren is het personeel zonder uitzondering uiterst dank baar. In het bijzonder het personeel van de afdeling Hollerith weet de huidige accommo datie naar waarde te schatten, omdat het oude kantoor, zo lang niet vaststond of defi nitief tot het ponskaarten-systeem zou wor den overgegaan, provisorisch was ingericht. Dat een onderkomen als thans de Bedrijfs- boekhouding en Hollerith hebben, aanmer kelijke verplichtingen voor het personeel van deze afdelingen schept is vanzelfsprekend. Dat deze verplichtingen niet alleen op het gebied van orde en netheid liggen is even zeer duidelijk. Immers, wanneer men in al gemene zin financiële middelen aanwendt om te geraken tot verbetering van de productie middelen of van de omstandigheden, waar onder gewerkt wordt, zal dit moeten leiden tot een verbetering van de kwantitatieve en/ of kwalitatieve productie. Zou men dit laat ste niet doen, dan zal dit achteruitgang be tekenen ten opzichte van anderen (concur rerende bedrijven), waar zulks wel verwezen lijkt wordt met als gevolg, dat men op de duur de geldelijke middelen zou ontberen om het bedrijf in stand te houden. Vraag 4: Zoudt U iets kunnen zeggen over de plaats van Uw afdeling, juist om dat deze gekozen is vlak bij de afdeling Sociale Zaken? Antwoord: Dat de Bedrijfsboekhouding en Hollerith thans zo dicht bij de afdeling So ciale Zaken liggen is een gevolg van het feit, dat de meest geschikte plaats om een nieuwe kantoorvleugel te bouwen toevallig nabij het voormalige kantoor van genoemde afdeling was. Wegens de administratieve samenwer king van de drie afdelingen is de huidige onderlinge ligging vanzelfsprekend van groot gemak. Een voordeel, dat dus min of meer in de plaatselijke situatie lag opgesloten. Vraag 5: Mogen wij tenslotte van deze gelegenheid gebruik maken om Uw me ning eens te horen over het meer dan eens gebruikte gezegde: Administratie is een noodzakelijk kwaad. AntwoordHet moge vreemd aandoen,

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 18