IN MEMORIAM J. v. d. EIJK, machinist, die ca. 38 jaar het bedrijf heeft gediend. Overleden 14-ll-'53. WILLY WILTON-FONDS 17 NIEUWS maar geheel onjuist kan ik het gezegde niet vinden. De toevoeging „noodzakelijk ont neemt aan die kwalificatie elke laatdunkende betekenis. Beter ware het wellicht te spreken van een „last" in plaats van een „kwaad". Laat ik mij echter, ter vermijding van misver standen, iets duidelijker uitdrukken. Het mag van algemene bekendheid geacht worden, dat een administratie, d.i. in engere zin het verzamelen, groeperen en uitwerken van feiten en gegevens, onontbeerlijk is voor het geven van leiding. Administreren op zich zelf mag echter nimmer een doel worden; het blijve een hulpmiddel, hoe belangrijk ook, om tot het doel, n.l. een economische productie, door te dringen. Slechts als men dit voor ogen houdt, kan men een admini stratie doelmatig inrichten. Wat voor de administratie geldt, geldt m.i. voor vele andere afdelingen, bijv, voor de tekenkamer. Op zichzelf is het maken van tekeningen geen doel, doch een hulpmiddel, waarvan de belangrijkheid genoegzaam be kend is om het eerder genoemde doel, n.l. een economische productie te bereiken. Tn feite is het echter zo, dat elke afdeling een integrerende schakel vormt in de produc tie-ketting. Elke werker in ons bedrijf, ongeacht waar hij werkzaam is en welke zijn taak moge zijn, mag dan ook terecht de overtuiging hebben, dat zijn werkkracht mede bepalend is voor de productie in het bedrijf. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van: J. P. v. d. WILT, oud-werknemer, die ca. 22 jaar als elec- trischlasser hij de onderneming gewerkt heeft. Overleden 10-ll-'53. J. MONTAGNE, oud-werknemer, die ca. 46 jaar als mach.steker zijn krachten aan het be drijf heeft gegeven. Overleden 15-ll-'53. K. B. RABEN, oud-werknemer, die ca. 15 jaar in dienst van de onderneming is geweest als ko ker. Overleden 27-11-'53. J. DE BOER, die enkele jaren geleden, na een dienst verband van ruim 50 jaren was gepen- sionneerd. De heer de Boer was een zeer accurate medewerker, die jaren lang de werktijdberekening van de prik- kaarten verzorgde. Hij was een goed collega, wiens heengaan zo kort na het neerleggen van zijn werk, diep wordt betreurd. (Overleden 5-12-'53). De le machinist van het motortankschip „Bollsta" van de Fred Olsen Lines, de heer W. Eriksen, deelt van uit zee per brief mede, dat een lid der bemanning in de machine kamer bij het rooster boven de uitlaatpijp van de hoofdmotor een gouden trouwring ge vonden heeft, welke niet het eigendom is van één der leden van de bemanning van het schip. Hij vermoedt derhalve, dat de ring of door een onzer werknemers, die werkzaamheden in de machinekamer verricht hebben, ver loren is, of aan iemand van Observator be hoort en hij verzoekt onze bemiddeling om de rechtmatige eigenaar op te sporen. Wanneer de eigenaar zich meldt (bij de heer C. Keyzer, afdeling Sociale Zaken) zal de heer Eriksen de ring vanuit de eerstvolgende Europese aanloophaven opzenden. o Van de zomer is aan de gasten van het Vacantiecentrum „Heidebad" namens de Spookactie medegedeeld, dat bij inlevering van 17.000 voorzijden van sigarettendoosjes Hun nagedachtenis zal door ons in ere ge houden worden. een invalidewagen door de fabriek beschik baar gesteld zou worden. Aangezien men bij „Heidebad" nog regelma tig voorzijden ontvangt en men daar van ver schillende kanten vragen krijgt of het boven staande wel op waarheid berust - dit in ver band met stukjes in de couranten - heeft de leiding van „Heidebad" de betreffende fa briek verzocht mede te delen of de voorzij den waarde hebben of niet. Het antwoord luidde ontkennend, zodat het sparen van de ze voorzijden geen zin heeft. Ontvangen opbrengst verkoop klein materiaal: 602.10 van Centraal Magazijn, Schiedam 115.15 van Machinefabriek, Schiedam

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 19