Tien Sinterklaasfeesten in Musis Sacrum NIEUWS 250 jaar geleden moest ik het allemaal zonder microfoon doen. Zo zo. is U nou Sinterklaas Moeders, vaders en kinderen, het moet mij van het hart: dit is niet zo eenvoudig als het wel lijkt. U zendt tenslotte even Uw kinderen en daarmede is de kous af. Het betekent ech ter, dat vooraf heel wat werk verzet moet worden en toen wij daarover één en ander van de heer Keyzer wilden weten, verwees hij ons naar de heer J. v. d. Broek, de man, die al jaren deze feesten practisch organi seert. In dit onderhoud bleek, dat men reeds spoedig na de feesten alweer plannen maakt voor de volgende en de nodige medewerking zoekt in de werkplaatsen, want dit is altijd nog een moeilijk punt. Men kan zich na oproep nog altijd melden voor hulp hij de vervaardiging van speelgoed. De lijst van namen van medewerkers kan niet gauiv te lang zijn. Zoals de vroegere feesten liepen ook deze tien wederom gesmeerd. Oude bekende ge zichten zagen we hij helpers en helpsters, bij de Moeders, maar de allerbekendste waren toch wel weer Sint Nicolaas en Piet, de Zwarte. Ook voor de jeugd was het wel weer het hoogtepunt, toen de Vorst van de Geschenken de zaal binnenschreed. Daverende toejuichin gen in elke bijeenkomst en toen wij op de laatste dag de Sint spraken bleek hij uiter- Tien Sinterklaasbijeenkomsten waren dit jaar nodig om de 2500 kinderen met de 1800 moe ders allemaal onder te brengen in Musis Sacrum te Schiedam. Van wat dit betekent hopen wij U een beeld te geven in het navolgende verhaal. Op 7 December was het eerste feest en de reeks van tien werd geopend door de heer C. Keyzer, die als chef van de afdeling Sociale Zaken een korte toespraak hield, waarin hij dank bracht aan hen, die hebben medegewerkt dit feest te doen slagen: de directie van W.F. voor het beschikbaar stel len van materiaal (voor het speelgoed) en werkplaatsen, de mannen in de werkplaatsen, die het degelijke speelgoed in hun vrije tijd hebben gemaakt, de organisatoren, de hel pers en helpsters. Na een opwekking aan nieuwe helpers, die zich ook in de werkplaatsen zouden willen beschikbaar stellen om volgend jaar te hel pen, zich dan na oproep spoedig te melden, gaf spreker het woord aan de Rotterdamse Comedie. Dit bekende toneelgezelschap bracht de kin deren een toneelstuk: „De klok op de maan", een sprookje in 3 bedrijven van Willv Steen bergen, met decors van Guus Corrubel en Regie van Lou Steenbergen. Deze beschrijvingen zouden kunnen doen veronderstellen, dat één en ander „zo maar eens effentjes" in elkaar gezet wordt. 18

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 20