VERENIGING W.F. AFDELING BILJART AFDELING BRIDGE DAMES- EN MANNENKOOR fflf) NIEUWS 24 Het Hoofdbestuur der Vereniging Wil- ton-Fijenoord wenst alle leden aange name feestdagen en veel geluk en voor spoed in het Nieuwe Jaar. Nu het Nederlaagtournooi, dat ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan gespeeld is, zijn beslag heeft gekregen, zullen wy U even de stand geven, zoals deze blijkt uit de gegevens van de secretaris. Aan dit tournooi namen 5 verenigingen deel, n.l.: B.V.S. I met 4 ploegen van 4 spelers B.V. R.O.V.S. met 6 ploegen van 4 spelers B.V. Sunlight met 3 ploegen van 4 spelers B.V. De Beyer met 3 ploegen van 4 spelers B.V. Pleinzieht met 4 ploegen van 4 spelers Totaal gespeeld: 80 wedstryden, waarbij de vereniging, die de B.V. W.F. de grootste nederlaag toebracht, wrinnaar is geworden. De verenigingsprijs gaat naar B.V. De Beyer, die de sterk ste bleek te zyn met 90.9 De groepspryzen gaan naar: B.V. Pleinzieht (ploeg b), le prys, met 100 B.V. R.O.V.S. (ploeg a), 2e prys, met 100 B.V. Pleinzieht (ploeg c), 3e prys, met 99.3 Zoals U ziet heeft het nogal gespannen voordat een ploeg zich de eerste kon noemen, mede door het feit, dat onze eigen spelers ook hun uiterste best hebben gedaan. Alle wedstrijden werden in een zeer prettige en sportieve sfeer gespeeld, wat natuurlijk de biljartsport in het alge meen ten goede komt. De prijsuitreiking zal zo spoedig mogelijk, na de herden king van het 100-jarig bestaan van de onderneming plaats hebben op een nader te noemen datum. Nu 1953 bijna ten einde is, wil het bestuur van de B.V. W.F. hiermede nog even ieder dank zeggen voor alles wat gedaan werd om onze Vereniging tot een werkelijk „goede" te maken. Wy wensen verder het Hoofdbestuur en alle leden een voorspoedig en gelukkig 1954 toe. Het jaar 1953 heeft voor onze afdeling het normale bevre digende verloop gehad en iedere Woensdagavond wordt er in het clubgebouw aan de Vlaardingerdijk met enthousias me gebridged. Ook dit jaar vonden de traditionele wedstrijden weer plaats met de bevriende bridgeclub „Te Werve" uit Rijswijk, welke resulteerden in een nederlaag by de uitwedstrijd en een overwinning bij de thuiswedstrijd, zodat we de balans aar dig in evenwicht wisten te houden. We hadden het over een bevredigend verloop, maar dit mag geenszins zodanig uitgelegd worden dat we tevreden zijn, want - en hier komen wij weer met de oude klacht waar blijven al die bridgers die onder de W.F.-employés schuilen? Zoals reeds geannonceerd, krygen deze een prachtige ge legenheid binnenkort met onze club kennis te maken, t.w. bij de a.s. Jubileum-drive, en wy vertrouwen alsdan ons ledental te kunnen versterken. Deze drive is, wel te ver staan, geen speciale propaganda-drive, dat zegt de naam overduidelyk, maar wij hopen niettemin dat menige W.F.- er te kennen zal geven de kennismaking te willen voort zetten door zich als lid op te geven. Zoals bekend wordt er constant in eigen competitie-verband gespeeld. De clubavond is steeds op Woensdag, van 8-11 uuf, en iedere W.F.-bridger nodigen wij uit, zonder enige verplichting, eens kennis te komen maken. Komt U gerust eens kijken, U bent welkom. Wjlt U vooraf inlichtingen? Welnu, deze worden U door het bestuur gaarne verstrekt. Indien U belang stelt in onze bridgeclub wendt li dan tot de heer Visser, voorzitter (Afdeling Reparatie, hoofdkantoor); de heer Gomes, pen ningmeester (Dokkantoor Reparatie) of de heer Aarnoudse, spelleider (Afdeling Reparatie, hoofdkantoor). Verder verwijzen wij U nog naar onze oproep in het November-nummer van het W.F. Nieuws aangaande de bovenvermelde Jubileum-drive. Nadere mededelingen vol gen in het Januari-nummer. Wy willen niet nalaten te memoreren, dat wij van het hoofdbestuur steeds de meest welwillende medewerking ont vangen, een medewerking welke ons clubleven zeer ten goede komt. Via dit babbeltje willen wij hiervoor dank zeggen en tevens besluiten met onze allerbeste wensen voor een gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar aan de leden van het hoofdbestuur, die der diverse afdelingsbesturen, zome de aan al onze clubleden. Het Bestuur. N.B Bij het inleveren van dit verslag waren reeds vele voorlopige aanmeldingen voor de Jubileum-drive bin nengekomen. In het W.F. Nieuws dat eind Januari a.s. verschijnt zal de datum van deze drive bekend gemaakt worden en krygt men gelegenheid DEFINI TIEF in te schryven. De reünieavond van de Federatie is voor ons een succes geworden. Deze avond werd gehouden in de cantine van de fa. Wed. van Nelle. Er viel te genieten van zang, van een Tiroler-band en onze Brabantse vrienden gaven een gezellige sfeer aan de avond. Er was bal na en ik heb zo de indruk, dat df jongeren onder ons daarvan hebben genoten. Het was af. De gezellige avond heeft echter voor onze koren een zeer tragisch einde gehad. In twee daarvoor speciaal gehuurde bussen werden onze zangeressen en zangers thuis gebracht. Op de Rotterdamsedijk, even voorbij het Pompstation, waar de bus op verzoek stopte om enige mensen uit te laten, gebeurde het ongeluk, dat wij nooit zullen vergeten. Mejuffrouw D. Kramer Freher stapte uit, na de chauffeur hartelijk hedankt te hebben, dat hy haar vlak voor haar ouderlijke woning afzette en wuifde nog naar haar vrien dinnen terwijl zy voor de bus langs liep. Op hetzelfde ogenblik passeerde een personenauto, waardoor zij werd gegrepen met het zeer noodlottige gevolg, dat dit meisje er het leven by liet. Zy was in de jeugdige leeftijd van 24 jaar. Wie had ooit kunnen vermoeden, dat het hartelyke bedankje aan de chauffeur haar laatste woorden zouden zyn. Wij verliezen in haar voor het Dameskoor een goede kracht en een zeer hartelijke persoonlijkheid. Bij de teraardebestelling waren vele belangstellenden, waaronder het bestuur en verscheiden leden van het Dameskoor en het Mannenkoor. Het was een zeer aangrijpend ogenblik toen de kist lang zaam in het graf neerdaalde. Geen onzer was bij machte zyn tranen te bedwingen. Dat Dora bij een ieder gezien was, blijkt uit de overgrote belangstelling en uit de enorme

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 26