AFDELING HARMONIE AFDELING DUIVENSPORT 25 NIEUWS bloemenpracht, die in en rondom het graf lag uitgespreid. Bij de condolatie kwamen wij woorden tekort. Hoe zal men ook die ouders kunnen troosten. Het bleef slechts bij een paar gestamelde woorden. Moge het echter een troost voor hen zyn, dat wy, die bij de teraardebestelling aanwezig waren en zij die door hun werk waren verhinderd, steeds de nagedachtenis van hun dochter in hoge ere zullen hou den. Wij zullen haar op de eerste repetitie-avond gedenken met het zingen van Ecce quo modo moritur. J. C. L. Schwarzer. Nu er wederom een seizoen achter ons ligt en het jaar 1953 bijna tot het verleden behoort, voelen wij het als onze plicht U een overzicht te geven van hetgeen 1953 ons in de Duivensport heeft gebracht. Wat de vluchten betreft, behoeven wij U niet veel te ver tellen. Deze liggen alle nog vers in Uw geheugen, want zo'n seizoen vergeet men niet gauw. Als men terugdenkt aan Mons, Noyon, Orleans, Libourne, wat een rampvluchten waren dat. Steeds werden onze vogels door regen en wind overvallen, wat voor vele vogels een te zware opgave was. Dat velen onder ons hierdoor zware verliezen leden, kon natuurlijk niet uitblijven. Maar gelukkig zijn de vluchten voor jonge duiven zeer gunstig verlopen, zodat hierdoor de verliezen, welke ge leden zijn met de oude duiven, weer wat worden opge vangen. Dat er echter nog vele duiven zijn, die regen en wind trotseren, bewijzen wel de prij sly sten van deze vluchten en vele van deze duiven bevolken nog de hokken van de Wilton-duivenlief hebbers. Zo zullen wij niet nalaten enkelen te noemen, die zich dit jaar bijzonder wisten te onderscheiden. We hebben Hannes v. d. Wint, de smid uit de scheepsbouwloods, die het le Kampioenschap in de Postduif te Schiedam, het le Kampioenschap van het rayon Vlaardingen, Schiedam en Overschie en het 2e Kampioenschap in de Rotterdamse Bond, welke 2600 leden telt, behaalde. Dan krijgen we Adam Stam, die het Kampioenschap in de Keer Weer te Vlaardingen wist te bemachtigen, maar hij geeft ook toe, dat hij dit te danken heeft aan zijn huurman van de lasvloer, Cor Droog. Deze moest immers in het vliegseizoen gaan verhuizen en verhuizen kost prijzen. Dan nog iemand, die zich steeds op de achtergrond houdt, maar die toch een grote haas is in de duivensport, want ook hij kwam in 1953 aardig aan zijn trek; de duiven- lief hebbers noemen hem Jan van de Vijver. Ook de heren v. d. Velden behaalden weer verschillende kampioenschappen in de D.C.V. te Rotterdam. Namens bestuur en leden der afdeling Duivensport felici teren wij deze heren van harte met de behaalde successen. Ons kasconcours, dat gehouden is op het eindstation van de vlucht der jonge duiven, bracht de deelnemers weer aardige luxe artikelen. Als U dit leest behoort de excursie op de kampioenendag te Tilburg ook weer tot het verleden. Hieraan werd deelge nomen door 75 mensen, zodat vele leden met vrouw of verloofde van een gezellige duivendag konden genieten. Nu rest ons nog de Jubileum-tentoonstelling, welke gehou den wordt op Zaterdag 9 Januari 1954 in het lokaal van de heer Wim de Ruiter, Broersveld, Schiedam, 3 minuten van het eindpunt der tram af. Het inkorven geschiedt Vrijdag 8 Januari van 7-9 uur n.m. Wij rekenen er op, dat alle leden hieraan meedoen. Dus allen met 2 doffers en 2 duiven naar deze tentoonstelling, zodat ook dit een succes zal worden. Wij zijn er in geslaagd alle deelnemers in de gelegenheid te stellen een prachtig luxe artikel te winnen. Zijn er nog, die een luxe artikel of een bekertje willen schenken voor deze tentoonstelling, dan stellen wy dit op hoge prys. Secretaris, H. v. d. Velden Als wij hij de wisseling der jaren even terugzien op het geen onze Harmonie in het afgelopen jaar weer gepresteerd heeft, dan mogen we daarover zeker tevreden zijn. Op 22 Januari gaven we in het P$ssage-Theater alhier onze winteruitvoering, waarvoor ook nu weer zeer veel belang stelling bestond. Zowel het muzikale programma als de film „Enrico Caruso" vielen bijzonder in de smaak van het talrijke publiek. Door de gezamenlijke verenigingen, waarvan de heer Pala dirigent is, werd op 11 April weer een onderling solisten- concours gehouden, waaraan een tiental leden van ons Corps met succes heeft deelgenomen. Bij de traditionele taptoe voor het Schiedamse Stadhuis op 29 April heeft onze Harmonie zich ook weer laten horen. Eveneens verzorgde zij op de gedenkdag voor gevallenen weer de treurmuziek in het grote défilé vanaf het Stadhuis naar de gedenkplaats aan de Gerrit Verboonstraat alhier. Op uitnodiging van AndeFs Fanfare verzorgden wij op Zaterdag 16 Mei, het sluitingsconcert van het Federatief Muziekconcours te Andel (N.B.). Bij 4 leden van onze vereniging brachten wij in het afge lopen jaar een serenade, n.l. op 30 Mei te Vlaardingen, op 6 Juni te Schiedam, op 13 Juni op Tuindorp Heyplaat en 3 October in Rotterdam-Zuid. Deze leden vierden resp. hun 25-, 40-, 35- en 12^-jarige echtvereniging. Op 31 Mei ontviel de vereniging één van haar trouwste leden, n.l. de heer J. Poolen. 6 Juni en 18 Juli gaven we een concert in de Plantage alhier. 11 Juli had het jaarlijkse festival plaats voor alle Schie damse muziekverenigingen. Onze Harmonie wist zich hier bij nummer 1 te plaatsen. Ook bij tewaterlatingen en doopcereraoniën van nieuwe schepen aan ons bedrijf, o.a. m.s. „Hilversum" op 14 Maart, m.s. „Pendrecht" op 15 Juni, onderzeebootjager „Gelder land" op 19 September, de tanker „Koratia" op 17 October en hij de indienststelling van Hr. Ms. Kruiser „De Ruyter" door H.M. de Koningin op 18 November heeft onze Har monie zich niet onbetuigd gelaten. Onze Harmonie heeft ook bij een uitstapje van de ouden van dagen wonende op Delfshaven, haar muzikale mede werking verleend na een autobustocht van deze oudjes op 3 September. Op 19 September heeft onze Harmonie met het Dames- en Mannenkoor van W.F. een gezamenlijk concert gegeven op het muziekpodium in de Plantage alhier, hetgeen in de smaak viel van het talrijke publiek. Wegens zijn vertrek naar elders heeft onze Harmonie af scheid moeten nemen van haar tambour-maitre, de heer Zey. Voor het vele werk, dat de heer Zey gedurende 16 jaar als maïtre voor ons Corps heeft gedaan, heeft de Vereniging hem benoemd tot erelid van onze Harmonie. Uit dit beknopte verslag zult U hebben bemerkt, dat onze Harmonie in het afgelopen jaar niet heeft stilgezeten. Ge durende enkele weken is zij weer druk aan het studeren met het Dames- en Mannenkoor W.F. voor het 100-jarig bestaan van ons bedrijf, waarover wij thans niet verder mogen uitweiden. Voor de sympathie en het medeleven, dat onze directie ook dit jaar weer aan onze Harmonie heeft betoond, zyn wij zeer erkentelyk. Ook het hoofdbestuur der Vereniging W.F. brengen wy gaarne dank voor de medewerking, welke wy dit jaar

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 27