AFDELING KLAVERJAS AFDELING MANNENZANG AFDELING O. en A. NIEUWS 26 weer mochten ontvangen en wq wensen hun allen, evenals de lezers van het W.F. Nieuws, prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1954 toe. D. den Besten, Secretaris. Nog enkele dagen en 1953 is voorbij; het jaar, waarin onze Klaverjasvereniging naam maakte in de Rotterdamse Be- dryfs-Klaverjas-Bond. Zoals velen zich nog zullen herinne ren werden het le en 3e team afdelingskampioen, terwyl het 2e op de tweede plaats eindigde met zeer gering ver schil. Voor het 3e bracht dit kampioenschap een promotie naar de reserve le klas mede. Aan ons Paasconcours werd deelgenomen door alle leden. Het werd daardoor een groot succes en blijkt voor her haling byzonder geschikt. Tydens de zomermaanden speelden twee teams van ons mee in de van Nelle-serie en één team in een nederlaag- serie van v. d. Meer Schoep. Al waren het geen le prijzen, toch brachten alle een aanwinst mee voor onze prijzenkast. Het spelen om het persoonlijk kampioenschap van de ver eniging werd zeer bemoeilijkt door vacanties en nachtwerk, zodat wy hiervan geen juiste voorstelling kregen. In September begon de competitie weer te draaien. Met veel animo werd hieraan begonnen. Ook ons Kerstconcours is in volle gang als sluitstuk voor 1953. Ons ledental werd ook dit jaar weer wat groter. Het wordt zodoende Dinsdagsavonds een gezellige drukte aan de West- kousdijk. Als besluit van dit korte overzicht onze dank aan het hoofdbestuur voor de verkregen medewerking. Prettige feestdagen en een goed 1954 voor allen Namens het bestuur der Klaverjas vereniging, H. Bogerd. By de afsluiting van het jaar is het goed even terug te zien op de verrichtingen van onze vereniging. Het jaar zette al zeer droevig in door het op 1 Januari plotseling overlijden van ons lid de heer B. MOLENDIJK. Zyn nagedachtenis blijft bij ons steeds in ere. Op 1 Februari wordt een deel van ons land door een watersnoodramp getroffen. Ook in deze kende onze ver eniging haar taak, en stond een deel van haar bescheiden kasmiddelen af aan het RAMPENFONDS. In verband met het komende Jubileum, waaraan, naast de W.F. Harmonie, ook ons koor zal medewerken, kwam op 20 Februari de formatie van een Dameskoor tot stand, eveneens onder leiding van onze Dirigent de heer J. Lucas. Deze gaf blijk van zyn bekende voortvarendheid, door dit Dameskoor, na 10 weken repeteren, mede te laten werken aan een gecombineerd concert, hetwelk ons koor gaf met het CALTEX Mannenkoor op 9 Mei in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen. Het batig saldo van dit concert was be stemd voor het door de watersnood getroffen Gemengd koor „KUNSTMIN" uit Strijen. Zaterdag 23 Mei hielden wij in de zaal „Irene" te Schie dam voor Dames- en Mannenkoor een contactavond, waar na op Zondag 24 Mei, le Pinksterdag, een Liefdadigheids concert volgde voor verenigingen die door de Watersnood ramp waren getroffen. Naast beide Wilton-koren werd ver der medegewerkt door Dames- en Mannenkoor „CONCOR DIA", S.H.V., Dameskoor „MIGNON" en bet Gemengd koor „INTIEM". Hierna had op Zaterdag 18 Juli een gecombineerd concert plaats in de tuin van de heer de Boer te Krimpen a.d. Lek, waaraan beide koren en het Mannenkoor „Intiem" daar ter plaatse werd deelgenomen. Op uitnodiging van de W.F. Harmonie, gaven onze Har monie en beide koren een concert in de Plantage te Schie dam, op Zaterdag 19 September. Op 28 November namen beide koren deel aan de Reünie georganiseerd door de Federatie van Zangverenigingen van Nederlandse Bedryven die plaats vond in de cantine van de Erven de Wed. J. van Nelle te Rotterdam. Op 12 December vierden wij in intieme kring het 15-jarig bestaan van ons koor. Tot afsluiting van het jaar geven wij de 2e Kerstdag, ons tot traditie geworden concert, voor hen die verpleegd wor den in de Boezembarakken te Rotterdam. Het zij my vergund, Directie, Hoofdbestuur, personeels leden, leden zusterverenigingen, leden dameskoor, dona teurs, de Dirigent de heer J. Lucas, medebestuurders en leden mannenkoor en hun verwanten, prettige Kerstdagen en een alleszins gelukkig NIEUWJAAR te wensen. H. Stok, le Secretaris Mannenkoor. Op 11, 12, 18 en 19 November opende O. en A. haar winter* programma 1953 - 1954 met een lezing en film, gegeven door de heer H. J. Stuvel, over het herstel van dijken in het rampgebied. Wy zien door de lantaarnplaatjes en in de film „Gevecht met het water" de strijd, die onze mensen hebben gestreden tegen de erfvijand. Wij horen in de verhalen van de heer Stuvel, die alles van naby heeft meegemaakt, over het door zettingsvermogen, het improvisatietalent en de moed van de „dijkmannen" en zijn dan trots op deze mensen, die dag en nacht gereed stonden om hun zware taak te ver vullen. Wij kunnen ons voorstellen, hoe het hun te moede was, als hun werk soms weer werd vernield door het altijd weer terugkomende water. De heer Stuvel, die weken en weken lang deze worsteling heeft medegemaakt, kent vele mannen persoonlyk en laat ons kennismaken met velen van hen, via plaatje en film. Dank zij het prettige, leerrijke, verhelderende verhaal en de goede film weten wij nu beter, wat het betekent: een dijk dichten Och, het praten erover, het beluisteren van een voordracht, het zien van een film, is zo gemakkelijk, maar we weten het nu beter: Daar werd iets groots verricht O Terwijl wij dit schrijven moet de tweede avond met Berry Kievits en Gerard Walden in de muzikale show en revue „Holderdebolder van ernst naar kolder" nog plaats vinden. De eerste avond in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen op 2 December is echter gepasseerd en het Bestuur weet zich de tolk van onze leden als dit constateert, dat het een geslaagde avond was. De heer C. Keyzer was bereid om als voorzitter van het hoofdbestuur beide avonden te openen en in de Stads gehoorzaal te Vlaardingen stelde spreker vast, dal zijn verwachtingen, uitgesproken op de cabaret-avond in 1952, bewaarheid zijn geworden. O. en A. moet twee voorstellingen geven om haar leden te bergen. De nog steeds groeiende vereniging stelt het bestuur telkens voor moeilyker wordende problemen. Spreker wijdt dan enkele woorden aan ons bestuurslid, de heer W. van Waas, die helaas door een ernstige ziekte

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 28