AFDELING SCHAKEN AFDELING TAFELTENNIS AFDELING VOETBAL 27 NIEUWS verhinderd is deze avonden by te wonen. Met een opwekking om het ledental op te voeren (echter niet ineens tot 7000) besluit de heer Keyzer zyn openings woord. De verschillende muzikale voorstellingen: Parys, het Oos ten, Italië en Spanje waren karakteristiek uitgebeeld en waar de „kolder" moest overheersen, welnu, het waren dwaze vertoningen. Echter niet in een te overdreven vorm, zodat het geheel aanvaardbaar blijft. Een gezelschap, dat op een prettige wijze de bezoekers een zorgenvrije avond brengt, terwijl de meest ernstige noot uit het programma: Nederland - Waterland, gebracht door Berry Kievits, met het sobere, maar sterke decor ontroering kon brengen. Jammer, dat enkele onzer leden, door een onverklaarbare haast gedreven, de finale niet hebben kunnen aanschou wen: origineel en pittig. Een dankbaar applaus was meermalen het loon voor alle medewerkers. Het „bal na", het stokpaardje van onze onvolprezen band, de W.F. Music Boys, hield vele onzer leden vast tot sluitingstijd. Helaas was het niet mogelijk een jaaroverzicht op tyd klaar te krijgen. Wy moeten dus volstaan met te zeggen, dat 1953 voor de vereniging een goed jaar was. Het leden aantal steeg tot 850. De betrekkingen met het Hoofdbestuur en de zusterorgani saties lieten niets te wensen over en het Bestuur maakt ten slotte van deze gelegenheid gebruik, Directie, Hoofdbestuur, alle leden van de Personeelsvereniging en alle andere W.F. werknemers met hun familie een goed 1954 toe te wensen. Het Bestuur. JAARVERSLAG 1953 Wanneer we als schaakvereniging onze blik laten gaan over het gepasseerde van 1953, dan denken we wel in de eerste plaats terug aan het onverwacht verscheiden op 4 Maart j.l. van onze voorzitter, de heer J. B. Steinder. Het verlies van deze fijne vriend en hooggeachte clubgenoot was voor ons een zware slag en wij blijven in onze her innering hem dankbaar gedenken. Voor de geregelde lezer van het W.F. Nieuws valt er verder over dit verslagjaar weinig te zeggen. Dit jaar begonnen we met 23 leden en momenteel tellen we er nog 23. Dat kan men voor een Bedrijf als het onze toch niet daverend noemen. Ons le tiental was in de competitie van de R.S.B. even dicht bij de promotie als het 2e tiental by de degra datie. Dus bleef het resultaat ongewijzigd en spelen beide tientallen momenteel in de 3e klasse R.S.B. De clubgeest bleef als vanouds: prima. Het contact met het Hoofdbestuur dito. De huidige voorzitter, de heer Thijssen verloor geen ogenblik zijn kalmte, de penning meester de heer Essebaggers schijnt tevreden te zijn, de bibliothecaris de heer van Tol doet steeds getrouw zijn best om eventuele boeken, welke „pootjes gekregen heb ben" weer op stal te krijgen, om tenslotte van de secretaris maar te zwijgen. Dat Huib den Uyl momenteel onze sterkste speler en club kampioen is, is wyd en zyd bekend. Wilt U nog meer weten? Of kennis maken met onze tot op heden enigste schaak-ster en stèr, mevrouw Klop? Nu, zij staat haar mannetje (op het schaakbord natuurlijk). Dit zul je straks bemerken, wanneer Dr. Euwe komt op 1 Februari 1954. Welja, laat ik dit overzicht besluiten me! een verwijzing naar dit grootse schaakgebeurenWilton contra Euwe Helpt U mee om dit tot een overwinning voor ons te maken Dan zijn wy U, en zult U ons dank baar zyn I v- M. De „echte** secretaris Die in zijn schrijven waar is Vergeet bij d'inventaris Zichzelf. Wat „klaar is Omdat dit hier zo naar is Zeg ik in *t openbaar 'es Wat als een klont zo klaar is Dat zulk 'n secretaris Een echte steunpilaar is, Als schaker een gevaar is. Als Euwe straks niet „gaar is" Dat W.F. overwinnaar is. De competitie is weer begonnen en hoewel het verloop van de nu gespeelde wedstrijden beter had kunnen zijn, mag de moed niet worden verloren en moet geprobeerd worden een zo goed mogelijke plaats op de ranglijst te bereiken. Tafeltennis is niet zo'n gemakkelijke tak van sport, zoals over het algemeen wordt gedacht. Het eist een groot con centratievermogen, want elke bal, die wordt geslagen, moet serieus worden behandeld; één moment van verslapping kan een nederlaag tengevolge hebben. Tafeltennis is ook een snel spel, vlug reageren is een eer ste vereiste. Nu moet men echter niet gaan denken, dat is dan niets voor mij, want iedereen kan het leren als hij een beetje doorzet. Eenmaal tafeltennisliefhebber, blyft men enthousiast. Nu iets over de prestaties van onze teams: Het le team, bestaande uit de heren W. Maassen v. d. Brink, T. de Wolff en J. Bosch speelt in de 3e klasse afdeling H. Zij hebben het er tot nu toe het beste afgebracht. 5 punten uit 5 wedstrijden. Het kan natuurlijk beter, maar zy hebben sterke tegenstanders getroffen. Het 2e teammet de heren G. v. d. Giessen, H. J. Zondag en C. de Bie heeft nog geen enkel winstpunt kunnen be halen. Nu is dit team wel verzwakt, omdat enige gerou tineerde spelers door omstandigheden niet konden meedoen, maar we mogen toch verwachten, dat zij nu zullen laten zien, wat zij waard zijn. Vasthouden lui, want we mogen niet degraderen. Het 3e team, waarin de heren H. Broerse, J. Zondag en mejuffrouw N. Zondag spelen, komt dit jaar voor het eerst in competitie-verband uit. Zij hebben natuurlijk nog niet de routine van ervaren spelers, doch hebben het voordeel, dat zij hun spel behoorlijk kunnen ontwikkelen. Zy hebben nu uit 5 wedstrijden 3 punten binnen gehaald. Dit is dan weer het relaas van de afdeling Tafeltennis. Wij maken van deze gelegenheid gebruik het Hoofdbestuur, de andere verenigingsbesturen en hun leden een Prettig Kerstfeest en een Gelukkig Nieuwjaar toe te wensen. v. Zw. Als wij een terugblik werpen op het afgelopen jaar dan stemt dit ons allen tevreden. Anderzijds zijn er nog vele dingen, die een oplossing be hoeven, doch waarschijnlijk vrome wensen van bestuur en leden zullen blijven. Wij gingen vol goede moed 1953 in met circa 35 actieve leden. De snelle groei van ons ledental noopte ons spoedig een vierde elftal in te schrijven. Werpen wij een blik op de competitiestanden, dan merkt men, dat de W.F.-ers de toon aangeven. Wy hopen, dat

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 29