i?>:i NIEUWS AFDELING ZWEMMEN 28 Het le elftal W.F. het eerste elftal zijn plaats zal behouden, promotie naar de K.N.V.B. is dan zeker. Al met al een prachtige prestatie voor ons nog jonge W.F. Het was jammer, dat wij voor enige tijd in verband met bedrijfsbelang ons speelveld enz. moesten afstaan. Wij ho pen, dat deze „korte" tijd voor ons niet te lang zal worden, want voor de spelers werkt dit nogal deprimerend. Het bestuur brengt dank aan het hoofdbestuur en wel in het byzonder de heren Keyzer en Uyterlinden voor de prettige samenwerking. Tot beslu;t danken bestuur en leden de directie en spreken de hoop uit ook in het jaar 1954 op haar medewerking te mogen rekenen. HET BESTUUR AFI). VOETBAL Mede door het instellen van een speciaal kinderclubuur op Donderdag- en Vrijdagavond bereikte het ledental een on gekende hoogte en zijn w§ de 500 leden reeds gepasseerd. Deze beide cluburen mogen zich in een steeds stijgende belangstelling verheugen, waarbij het ons is opgevallen, dat de kinderen zelf de beste reclame maakten door er op straat en in de scholen over te spreken. Een woord van dank aan deze propagandisten alsmede aan alle hulp trainers, die belangeloos bij het onderricht behulpzaam waren, is hier zeer zeker op zijn plaats. Zij allen zorgden er voor, dat deze cluburen in beginsel aan onze opzet beantwoordden. Nu het lesgeven aan kinderen op Zaterdagmiddag vrijwel nihil is geworden, wordt het ondiepe gedeelte van het bassin thans meer en meer door oudere leerlingen bezet, die zo spoedig mogelijk de zwemkunst machtig willen worden. Al deze hierboven genoemde gebeurtenissen ge tuigen van daadwerkelijke vooruitgang in ons W.F. zwem- wereldje en het Bestuur was dan ook optimistisch gestemd, toen het aan het einde van het vorig jaar startte met het clubblad, dat de suggestieve naam kreeg van „Het Water hoentje" en aanvankelijk maandelijks verscheen. Gebrek aan copie en de matige belangstelling van de leden noop ten ons de uitgave van het clubblad voor onbepaalde tijd te staken. In het kort laten we hieronder de belangrijkste gebeur tenissen van 1953 de revue passeren. W edstrijdzwemmen. Ook de wedstrydzwemmers(sters) hebben dit jaar weer van zich doen spreken. Grote successen bleven wel achterwege, maar toch mogen we over de verkregen resultaten niet ontevreden zijn. De belangrijkste gebeurtenissen waren de tweekamp W.F. - C.W.P. en de door de Shell georgani seerde vijfkamp Dockyard - R.E.T. - Unilever - Shell - W.F. De tweekamp tegen C.W.P. vond dit jaar voor het eerst plaats in Schiedam. Het was een zeer sportieve wedstrijd, waarbij C.W.P. er in slaagde de uitgeloofde wisselbeker voor een jaar in beslag te nemen. Wij hebben ons voor genomen volgend jaar in Den Haag revanche te komen nemen. De Vijfkamp, die op 28 November j.l. plaats vond, was een zeer spannende stryd, waarbij de verenigingen Shell en W.F. de boventoon voerden. Uiteindelijk wist Shell een kleine voorsprong te nemen en met een verschil van 10.6 sec. op W.F. werd Shell als overwinnaar uitgeroepen. De uitslag was: 1. Shell 956.2 sec. (vorig jaar 936.4 sec.) 2. Wilton 966.8 sec. (vorig jaar 974.1 sec.) 3. Unilever 987.0 sec. (vorig jaar 1021.2 sec.) 4. Dockyard 993.7 sec. (vorig jaar 994.6 sec.) 5. R.E.T. 996.8 sec. (vorig jaar 999.5 sec.) Andere belangrijke gebeurtenissen op zwemgebied waren: Het Onderling Zwemfeest (24 Januari 1953). Dit zwemfeest viel zeer in de smaak. Bijzonder geslaagd was het optreden van onze figuurdryfsters, alsmede de ge houden pantomime tussen de Popeye de Sailorman en de negers. De eeuwige wisselprys kwam in handen van Rob Bijloo, terwijl de Bedrijfsestaffette werd gewonnen door de Bedrijfsschool. Z.R.O. Zwemcompetitie. In het voorjaar nam een aantal van onze wedstrijdzwem mers en zwemsters deel aan deze competitie tussen de diverse verenigingen van de Z.R.O. In het algemeen klas sement plaatsten onze heren zich als 5e na de verenigingen Rotterdam, Merwede, R.Z.C. en L.A.C. Door de grote superioriteit van de specifieke dames-zwemverenigingen wisten onze dames zich in het algemeen klassement niet te plaatsen. Schiedam - Wansa Swimmingclub. In het kader van de sportuitwisseling vond op 24 Augustus j.l. een ontmoeting plaats tussen Schiedam en een gezel schap Engelse zwemmers, de Wansa Swimmingclub. De Schiedamse ploeg was vertegenwoordigd door leden van de verenigingen S.Z.C., Start en W.F. Schiedam bracht het bij deze ontmoeting tot een overwinning op de Engelsen. K lassementsproeven In het voorjaar zijn wij voor het eerst begonnen met het houden van klassementsproeven. De opzet hiervan is, dat alle leden hieraan kunnen meedoen en dat deze proeven elk jaar herhaald worden. Uit deze klassementsproeven kwamen de volgende club kampioenen naar voren: Meisjes 7-11 jaar: Annetje Verheijden Meisjes 12 - 15 jaar: Greet je Krikke Jongens 10 - 11 jaar: Karei Kraaijeveld Jongens 12-14 jaar: Rini v. d. Most Heren zonder startvergunning: II. Erkelens Dames met startvergunning: J. de Bruijn Heren met startvergunning: R. Bijloo Diploma-zwemmen. Tenslotte nog het examen voor diploma-zwemmen, dat op 15 Juni j.l. plaats vond. Het resultaat hiervan was, dat 16 kinderen slaagden voor diploma I en 12 kinderen voor diploma II.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 30