Kerstgedachte WILTON-F IJ ENOORD. SCHIEDAM ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN NIEUWS FA Is het jaar teneinde loopt, dan ontkomt men ook voor een orgaan als het onze niet aan I I de gewoonte een terugblik te werpen op alles wat zich in die achter ons liggende I J periode heeft voorgedaan, terwijl daarnaast ook hetgeen in de toekomst te gebeuren (_y staat niet onvermeld mag blijven. Het spreekt vanzelf, dat wij als bedrijfscour ant ons zoveel mogelijk moeten beperken tot gebeurtenissen, welke direct met onze samenleving en samenwerking in het bedrijf te maken hebben, hetgeen echter niet wegneemt, dat juist in deze dagen ook andere dingen de aandacht vragen. De komende feestdagen lenen zich zo bij uitstek tot bezinning en overpeinzing. Mogen we het in algemene zin bekijken, dan zullen prettige herinneringen worden afgewisseld door gedachten aan schier onoverkomelijke moeilijkheden. In ieder huis zal het weer anders zijn, maar overal, of er een kerstboom, een enkele kaars met wat dennengroen of helemaal niets is, dat uiterlijk aan het Kerstfeest her innert, zullen de gedachten wel even gericht zijn op hetgeen nu bijna 2000 jaar geleden in Bethlehem is geschied. Er zal een ogenblik rust komen in de harten van allen en het „Vrede op aarde, in de mensen een welbehagen" zal in deze dagen veelvuldig klinken. De feestdagen zijn snel voorbij en het leven van alle dag vraagt zoveel aandacht voor allerlei beslommeringen, dat de Kerstgedachte dikwijls moeilijk te handhaven is. Wij, bij Wilton-Fijenoord, hebben dit jaar echter een groot voorrecht boven anderen. Immers de sfeer van de feestdagen zal zich bij ons - al is het dan in andere zin - nog enige tijd voort zetten. Staande aan de vooravond van het jubileum op 7 Januari a.s., een dag waarop de arbeid zal rusten, en de feestavonden voor het gehele personeel op 11, '12 en 13 Januari a.s., bundelen wij onze krachten om dit feest te vieren op een wijze, welke ook naar buiten getuigenis zal afleggen van onze wil, ons mooie bedrijf, dat door eendracht en samenwerking deze mijlpaal heeft bereikt, verder uit te bouwen tot een ware gemeenschap van mensen, die elkanders fouten willen begrijpen en verbeteren. Wij allen, van de hoogste tot de laagste functie, hebben elkander nodig om het resultaat, dat na 100 jaren is bereikt, te beschermen. Gezamenlijk kunnen we een kracht ontwikkelen, welke alle waarborgen voor een goede toekomst inhoudt. Als we in deze geest het Nieuwe Jaar ingaan en het jubileum vieren, dan zullen we sterk staan in een samenleving van mensen, die het goede willen behouden en uitdragen. C. K. 1

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 3