DAMES- EN MANNENKOOR AFDELING DUIVENSPORT AFDELING HANDBAL AFDELING O. en A. 55 NIEUWS Aanmeldingsformulier voor de Jubileum Bridge-Drive op Zaterdag 27 Februari 1954. Ondergetekende l)Hr./Mw/Mej. wonende te Fabrieksno. Afdeling: De inschrijving sluit onherroepelijk op Vrijdag 12 Februari 1954. Eventueel na genoemde datum binnenkomende aan meldingen lopen kans niet meer in aanmerking genomen te kunnen worden. De deelnemerskaarten zullen tijdig aan de onder 1) ver melde partner van het inschrijvende paar toegezonden wor den, zodat om duidelijke opgave van diens adres zowel als van fabrieksnuinmer en/of afdeling wordt verzocht. Wij hopen velen van U te mogen verwelkomen. Het Bestuur. Wanneer U dit W.F. Nieuws ontvangt zijn we alweer in 1954. Het is zo de gewoonte bij de jaarswisseling even de blik terug te slaan op het jaar, dat achter ons ligt. Dat jaar was voor ons Mannenkoor een succesvol jaar. Met de week groeide ons koor in ledental en op 31 December 1953 be droeg de sterkte 83 man. Wij hebben het vermoeden, dat dit aantal nog zal stijgen. Dit is trouwens ook nodig, ge zien de grootse plannen, die de dirigent, de heer Jan Lucas en het bestuur hebben. Het grootste nieuws is, dat op 7 Januari 1954 het Dames koor Wilton-Fijenoord. onder dirigentschap van de heer Jan Lucas, (hoe kan het ook anders), definitief werd op gericht. Het Dameskoor heeft als begin 100 werkende leden, voorwaar een groot succes. Dit is een felicitatie aan de dirigent waard. Het voorlopige Dameskoor stond ook onder zijn leiding en mede dank zij het feit, dat hij zowel bij het Dameskoor als bij het Mannenkoor zo gezien is, niet alleen als persoon, maar vooral ook als musicus, was het mogelijk tot een definitieve oprichting van dit koor te komen. Vanaf deze plaats dank ik de dames Versluis. Baade en Hol, die haar beste krachten hebben gegeven als voorlopige bestuursleden. 22 Januari zal er een oprichtingsvergadering worden ge houden en zal er een definitief bestuur worden gekozen. Dit kon niet eerder i.v.m. de feestelijkheden ter gelegen heid van het 100-jarig bestaan van het Wilton-bedrijf. Wij, als bestuur van het Mannenkoor, verwachten van onze zustervereniging grote dingen in de toekomst en deze ver wachting is gerechtvaardigd, gezien de successen, die dit koor al heeft geboekt bij zijn optreden. Onze reeds lang gekoesterde wens ook een Dameskoor W.F. te bezitten is nu werkelijkheid geworden. Gefelici teerd met Uw intrede in de Personeelsvereniging. Wij zul len gezamenlijk de naam van W.F. hoog houden zowel binnen de muren als daar buiten, tot eer van Schiedam en omstreken. Met ingang van Januari 1954 is onze dirigent, de heer J. Lucas, benoemd tot dirigent van het mannenkoor „Ver enigde Zangers". Wij wensen de heer Lucas veel succes met dit nieuwe koor en feliciteren hem van harte met deze prachtige benoeming. Hieruit blijkt weer, dat de heer Lucas voor de volle 100 voor zijn taak als dirigent en musicus berekend is. Een mooie propaganda voor W.F.. want maar niet het eerste het beste koor valt de eer te beurt zulk een dirigent te hebben. J. C. L. Schwarzer. Ook deze afdeling heeft zich niet onbetuigd gelaten en hield een tentoonstelling van duiven van eigen leden, ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het bedrijf, op Vrijdag, Zaterdag en Zondag, 8, 9, en 10 Januari 1954 in ,,De Ruyler", Broersveld 55 te Schiedam. De officiële opening werd op Zaterdagmiddfag 9 Januari te 3.30 uur verricht door de heer Ir. B. Wilton. Aanwezig waren de leden, onder wie velen met hun vrouwen. Onder de leden zijn er verschillenden in het bezit van goede kampioenen, die in het afgelopen vliegseizoen ook diverse prijzen hebben gewonnen. Ook in deze sport heeft een evolutie in gunstige zin plaatsgehad. Het gaat thans inderdaad meer om de sport als zodanig en allerlei bij komstigheden treft men practisch niet meer aan. Onze afdeling heeft voor de wintermaanden met zyn afge keurde velden, met één dames- en één herenteam inge schreven in de zaalhandbalcompetitie van District West B welke wedstrijden gespeeld worden in de Houtrusthallen te den Haag. De eerste wedstrijden ging het niet zo vlot, daar de meeste tegenstanders van onze teams het vorige seizoen al reeds zaalhandbal hadden gespeeld. De twee eerste wedstrijden verloren wjj dan ook prompt, zowel de dames als de heren, al was het maar met een heel klein verschil. De derde ontmoeting kwam er verandering, tenminste bjj de lieren, met de rust echter was dit nog niet te zien, want toen was de stand 7-1 in het voordeel van W.I.K. In de tweede helft werden de rollen omgedraaid en de uitslag werd7-12 in het voordeel van de onzen. Hoe bestaat 't. Toen de vierde wedstrijd, dit was de eerste in het nieuwe jaar n.l. op 3 Januari. Beide teams kwamen zegevierend uit het Haagje terug, de dames met een 4 - 2 overwinning op DONAR en de heren met 11-3 op Turnlust. Op 20 December was de grote hal van het Ahoy-gebouw afgehuurd voor Zaalhandbal voor de Rotterdamse vereni gingen. Onze afdeling had hier ook voor ingeschreven met 2 dames- en 2 herenteams. Na prettige wedstrijden kwamen wij met 3 overwinningen naar Schiedam terug, alleen dames I verloor hier. Op 7, 14 en 21 Februari draait er in de Ahoy-hal een halve competitie, ook hiervoor schreven wij in, met 2 dames- en 2 herenteams. De veldhandbalcompetitie ligt momenteel stil, onze elf tallen nemen allen een redelyke plaats in en het le dameselftal prijkt aan de kop met 4 punten voor op num mer 2. A. J. Boer. secretaris. Filmavond 3, 4 en 10 Februari 1954 in Musis Sacrum, Lange Haven 111, Schiedam en 11 Februari 1954 in Odeon, Gouvernestraat 50, Rotterdam. Voor de pauze: W.F.-journaal - Tekenfilm. Na de pauze: „Wolvenbloed". Toneel en voordracht 10, 17 en 18 Maart 1953 in Musis Sacrum, Lange Haven 111, Schiedam en 11 Maart 1954 in Odeon, Gouvernestraat 50, Rotterdam. Aan deze avonden werken mee: Eva Jansen, Willem van Cappellen en Kommer Kleyn. Programma wordt nader bekend gemaakt. GEVONDEN OP CABARETAVOND: Donkerblauwe glacé dameshandschoenen. GEVONDEN OP ST. NICOLAASFEEST: Wollen kinder-ceintuur (grijs); padvindersriemkinder polshorloge, zonder riempje. Terug te bekomen op Afdeling Sociale Zaken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 105