AFDELING TAFELTENNIS AFDELING ZWEMMEN NIEUWS 56 TAFELTENNIS IN ,,'t BLAASJE" 10 Verenigin gen spelen Jubileum-toumooi. „Hartelijk welkom" zei onze directeur, Ir. B. Wilton, op Zaterdag 16 Januari tot de plm 140 aanwezigen (80 spelers met supporters) en dankte hen, omdat zy op deze wijze luister willen bijzetten aan de jubileumviering. Spreker hoopte, dat allen een prettige namiddag zouden hebben en dat de beste zou overwinnen. Na deze toespraak volgde de bekendmaking van de spel regels en begon de wedstryd tussen Americano (H.A.L.), Energie (G.E.B.). De Vries-Robbé (Gorkum), Werkspoor (Amsterdam), H.E.M.A. (Amsterdam), Lafamo (Molijn Co.), U.S.V. (Unilever, Rotterdam), Shell (Rotterdam), Noad (Schiedam en W.F. (Schiedam). Met ernst en toewijding, maar uiterst sportief werd dit snelle, enerverende spel gespeeld en „langs de lyn" (tafels met stoelen, waarop de non-combattanten zaten was hel applaus niet van de lucht. Vriend en tegenstander kreeg zyn of haar verdiende hulde. Na de gezellige koffie-maaltijd kwam er al spoedig teke ning in de stand en de „keien" liepen al met ernstige gezichten rond: „zou ik het halen?" - „Wat is die snuiter taai!" - „Ze is niet groot maar dapper". We lazen al deze gedachten als het ware op de gezichten van hen. die over bleven voor de eindstrijd. Toen deze kwam was de spanning op het hoogtepunt. Ver liezers, reeds bekende winnaars en toeschouwers, rolden met de ogen bijna even snel als het witte kogeltje op de tafel, om maar niets te verliezen van de goede of slechte momenten. Om half tien was «Ie laatste partij gespeeld en kon de voorzitter van het hoofdbestuur der Personeelsvereniging W.F., de heer C. Keyzer, overgaan tot de prijsuitreiking. In zijn toespraak vooraf constateerde de heer Keyzer, dat dit tournooi uitstekend was geslaagd en bracht daarvoor dank aan alle deelnemers. Deze wedstrijd had spreker zó bekoord, dat hij zelf wel weer zou willen gaan meedoen. Wat hem daarvan weerhield verklapte spreker niet, maar wij vermoeden, dat het iets met leeftijd te maken heeft (Wat trouwens toch niet helemaal waar kan zijn, gezien het spelletje met mejuffrouw C. Kelder na de prysuit- reiking). Spreker vervolgde zijn toespraak met zijn dank uit te spreken aan de organisatoren voor het vele voorbereidende werk en noemde in het bijzonder mejuffrouw A. W. Valster, die zeer veel werk had verzet. „Belangrijker dan winnen of verliezen is naar mijn mening het deelnemen zelf aan deze of soortgelijke wedstrijden", zei de heer Keyzer, „wat niet wegneemt, dat ik de win naars van harte gelukwens met bun fraaie prestaties op de groene tafel". Dan bood de spreker aan alle deelnemende verenigingen een vaantje aan. ter herinnering aan deze Jubileumwed- strijd en ging over tot de prijsuitreiking aan de hand van de uiteindelijke uitslag, die wij hieronder vermelden: Dames 4e klasse le prijs mejuffrouw Pillen (H.E.M.A.) Beker 2e prijs mej. Ann Overweg (Werkspoor) Gong met Molen 3e prijs mejuffrouw J. Everaard (Energie) Medaille Heren 3e klasse le prijs heer W. Kievit (Noad) Beker 2e prijs heer J. Vischjager (Werkspoor) Gong met molen 3e prys heer LI. van Straten (H.E.M.A.) Medaille Gemengd 4e klasse le prijs heer Querido (H.E.M.A.) Beker 2e prijs mej. J. Barendregt (U.S.V.) Gong met Molen 3e prijs mejuffrouw H. Verzijl (U.S.V.) Medaille Ook de scheidsrechters ontvingen uit handen van de heer Keyzer een klein aandenken voor de prettige en correcte wijze, waarop zij hun taak hadden vervuld. Dit waren de heren v. d. Sluis (Werkspoor) en Stas (Americano) en de wedstrijdleiders, de heren Ballijns en Einwachter namen een herinnering mee als dank voor het werk. De heer Wolf. die de muziek verzorgde werd niet ver geten en mejuffrouw Valster nam de bloemen graag in ontvangst, die zij verdiend had. Voor de afdeling Tafeltennis W.F. was geen prijs en enigs zins weemoedig constateerde de heer Keyzer als voorzitter van de Personeelsvereniging, dat „het bloed nu eenmaal kruipt waar het niet kan gaan" en dat hy dit nu zelf ondervond. Met deze woorden besloot spreker zijn opgewekte toespraak. Als slot sprak de heer v. d. Sluis (voorzitter Werkspoor, Amsterdam) enkele hartelijke woorden tot het bestuur van W.F.'s tafeltennisafdeling en overhandigde dit bestuur, na mens de tafeltennissers van Werkspoor en H.E.M.A. een wandbord, waarop hand-geschilderd is te lezen, dat dit bord een herinnering is aan het 100-jarig bestaan van W.F. Een heel aardige attentie, die zeer zeker door onze tafel tennisafdeling zal worden gewaardeerd. Toen zagen we nog even de boven reeds aangehaalde „Slot wedstrijd" van mejuffrouw C. Kelder en de heer C. Keyzer, waarvan de uitslag onbekend moet blijven Het feest is achter de rug en ook wij menen, dat het een goed feest was, waarop W.F. met gepaste trots mag terug zien, al heeft het voor onze club niets in de prijzenkast gebracht. G. JEUGDZWEMFEEST Als slot van de zwemfeesten ter gelegenheid van het 100- jarig bestaan organiseren wij voor de jeugd van de zwem- club en van de bedryfsscliool op Zaterdag 20 Februari a.s. nog een zwemavond in het Sportfondsenbad. Aanvang: 19.45 uur. De kinderen krijgen op deze avond gelegenheid om in tegenwoordigheid van hun ouders examen af te leggen voor de K.N.Z.B.-diploma's 1 of 2. Kinderen, die reeds voldoen de gevorderd zijn, kunnen zich hiervoor opgeven bij de instructeur van het bad. De jeugd van de bedrijfsschool zal voorts elkaar onderling bekampen in de 10 x 25 meter bedrijfsschoolestafette met ploegen van de koperslagers, timmerlieden, scheepsbouwers en draaiers. Deze estafette belooft zeer spannend te worden. Ook de ouders van deze leerlingen zullen voor dit zwem feest worden uitgenodigd. Bij wijze van demonstratie zullen ook onze oudere leden hun medewerking verlenen en wel op de nummers: 1. 3 x 50 meter persoonlijke wisselslag om de Eeuwige Wisselprijs beschikbaar gesteld door ons erelid de heer R. van Otterloo. Onze leden kunnen op dit nummer inschryven tot en met 10 Februari a.s. 2. Kunst- en figuurzwemnien. uit te voeren door onze damesleden. Dit zwemfeest inoet worden beschouwd als een ouderavond, zodat in de allereerste plaats de ouders van alle jeugdige deelnemers(sters) zullen worden uitgenodigd. Verder heb ben alle kinderen tot en met 14 jaar recht op een gratis toegangskaart. Mochten daarna nog kaarten overblyven dan zullen deze onder onze overige leden worden verdeeld. Wij wensen onze kinderen en leerlingen van de bedrijfs school met hun ouders een prettige avond. Het bestuur.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 106